Skocz do zawartości

Jbl P1222


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Drodzy urzytkownicy forum Car audio, mam bardzo ważne pytanie, Zaczynam budowac dla brata zabudowę w autku, które zdjęcia będe krok po kroku umieszczał na forum, lecz przed budową mam parę pytań.

 

Brat posiada megan coupe zakupił już głośnik Jbl P1222, który zostanie umieszczony w bagażniku, teraz nasuwa mi się pytanie jaka będzie idealnia zabudowa tego głośnika, ilu litrową mam zbudować skrzynię, oraz czym idealnie wygłuszyć skrzynie, czy grubość ścianki 18mm z mdf wystarczy w pełni?

 

Bardzo proszę Was o Pomoc.

 

Dziękuję pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-12-04, 10:06 ]

A przepraszam mam pytanie a jak zagra głośnik jeśli podłącze go tak jak na rysunku membraną skierowaną do skrzyni jak się w tedy oblicza litraż skrzyni, oraz jak się podłącza głośnik do samego wzmacniacza, czy to ma sens? Dzięki

post-1309-1259916965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam mam pytanie a jak zagra głośnik jeśli podłącze go tak jak na rysunku membraną skierowaną do skrzyni jak się w tedy oblicza litraż skrzyni, oraz jak się podłącza głośnik do samego wzmacniacza, czy to ma sens? Dzięki

Miałem tak wrzucony głośnik.

Objętość obliczasz normalnie tak jakby głośnika nie było w skrzyni.

Podpinasz głośnik w przeciwfazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, bo tak gra lepiej

a tak zupełnie odbiegając to wydaje mi się że podpięcie głośnika w 'zwykły' sposób powodowałoby pompowanie powietrza do skrzyni czyli tak jakbyśmy głośnik włożyli normalnie magnesem w skrzynię i podpięli w przeciwfazie.

Czy się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dodam coś od siebie bo spotkałem sie z paroma głosnikami gdzie podłaczenie w przeciwfazie było wręcz niedobre ( przy tym samym poziomie głosnosci na radiu w przeciwfazie było słychać uderzenia cewki w głosniku ). W normalnym trybie na tym samym utworze i momencie wszystko grało jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, a wiesz czym to jest spowodowane? Błędem w sztuce.

Otóż miałem kiedyś suba który grał w przeciwfazie i normalnie spokojnie nic nie stukało. Sprzedałem go kumplowi który zjarał cewkę. Głośnik oddał do magika został naprawiony. Po podłączeniu głośnik hulał jak trzeba gdy fazowanie było ok. Gdy podpięło się odwrotnie cewka wydawała z siebie dźwięki.

Dlatego tutaj bym nie stawiał takich stwierdzeń bo głośnik powinien hulać tak czy siak w obu kierunkach jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi wykonam jednak normalnie magnesem skierowanym do skrzyni, a co z litrażem i z rodzajem skrzyni, braciszek słucha trance lubi niski i soczysty bass oraz ucisk w klacie:) Jaki litraż zrobić i w którą stronę skierować głośnik? Dzięki za pomoc pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-12-07, 11:50 ]

a jeszcze jedno a może zrobić skrzynie z portem szczelinowym, ale jakiego programu mam użyć do idealnego zaprojektowania? BArdzo Was proszę o Odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, jeśli głośnik jest używany z niewiadomego źródła to może oznaczać że był naprawiany i źle zrobiony

jeśli nowy to pasowałoby oddać na gwarancję uzasadniając to i jeśli w nowej sztuce też by tak było to znaczy że coś nie teges

 

tak mi się wydaje przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak podepniemy subwoofer on zawsze będzie grał tak samo sama zmiana fazy głośnika ma na celu dopasowanie go do reszty systemu tak aby bas się zgrywał.

Idealnie jest kiedy wzmacniacz ma płynną regulację fazy subwoofera wtedy można go optymalnie zgrać z przodem.

a jeszcze jedno a może zrobić skrzynie z portem szczelinowym, ale jakiego programu mam użyć do idealnego zaprojektowania? BArdzo Was proszę o Odp

Np. WinISD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...