Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod siedzienie


pampuch1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzysz wtedy tzw. Petle masy. Grozi to wzbudzaniem sie wzmaka, zakluceniami dzwieku np przez alternator ( gwizd w glosnikach proporcjonalny do obrotow silnika ) . Nalezy unikac kontaktu obudowy wzmaka z reszta samochodu, a wszystkie masy prowadzic z jednego punktu Lepiej dmuchac na zimne i zamontowac go np. na jakichs malych podkladkach gumowych, plastikowych itp. Nie przysporzy Ci to duzo roboty a bedziesz mial pewnosc ze jest zamontowany jak nalezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też montaż wzmacniacza pod siedzeniem nie jest żadnym udogodnieniem. Już sobie lepiej na podsufitce zamontować. Wtedy będzie lepszy dostęp a i kable nie będą długie

Ogólnie jako że miałem piec pod siedzeniem stwierdzam stanowczo że nigdy więcej wzmacniacza pod tyłkiem. Żadnych plusów. Same minusy. Bo żeby cokolwiek zmienić na piecu trzeba się schylać babrać w błocie i można przypadkiem dostać kilkoma amperami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Rzeszowa

Wzmak pod siedziskiem to marny pomysł. sam chciałem tak kiedyś wsadzić, ale stwierdziłem że lepiej w bagaju bo będzie dostęp lepszy, jest mniej kombinowania z kablami no i można łatwo zapiąć inny klocek pod głośniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam duże doświadczenie z rożnymi wzmacniaczami pod siedzeniem i uważam że to jest dobry pomysł, ma swoje zalety jak i wady.

Z tym zapętleniem masy nie do konca jest to prawda, nawet w niektórych instrukcjach wzmacniaczy pokazują aby masę podłączyć do wzmacniacza, np wzmacniacze Alpiny.

Sam wiele wzmacniaczy przykręcałem do karoserii wkrętami i nie miałem żadnych ubocznych objawów.

Jeżeli dla pewności ktoś chce odizolować jednak, można zastosować do blachowkrętów ucięte kołki plastikowe te które stosuje się do wkręcania w mur.

Zalety takiego rozwiązania są takie.

Krótsze i cieńsze kable zasilające.

Krótsze i tańsze kable sygnałowe.

 

Jedyną wadą tego rozwiązania jest to że jest trudniejszy dostęp do wzmacniacza ograniczony przesuwem fotela, oraz ograniczony rozmiar wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...