Skocz do zawartości

Rozdzielenie Alpine 9835R


mucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, w związku z tym chciałem przywitać wszystkich serdecznie....a teraz do meritum:

Narodziła się w mojej głowie koncepcja (dosyć skomplikowana, ale nie ma rzeczy niemożliwych). Otóż chciałbym rozdzielić jednostkę 9835R. Pacjentem do CA będzie Skoda Superb, w której wnętrze jest dosyć klasyczne i nowoczesny wygląd Alpine 9835R nijak mi tu nie pasuje. Pomysł jest taki, żeby "bebechy" wstawić w miejsce oryginalnego radia Skoda, z tegoż radia i jakiegoś panela Apline wykombinować front. Oczywiście jeśli jest to możliwe z funkcjonalną "windą" i to jest chyba spory problem, bo przecież taśma będzie w ruchu podczas otwierania i zamykania. Panel Alpine chciałbym przenieść dosłownie 20cm niżej w miejsce popielniczki, pasuje tam jak ulał, trzeba "tylko" dorobić mocowanie.

Pytania:

1. Czy jest to wogóle wykonalne, nie pakując w to worka pieniędzy?

2. Gdzie można kupić taśmę/części do taśmy bebechy-panel?

3. Jakie radio/radia Apline ma mocowanie panela takie jak 9835R?

4. Macie może linki/przykłady do takich/podobnych rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 > bez worka pieniędzy moim zdaniem nie da rady zrobić takiej przeróbki

2 > taśma to akurat najmniejszy problem

3 > te z windą mają podobne ale zezwyczaj różnią się drobnymi szczegułami np panel od 9855 nie pasuje do 9853 i na odwrót.

4 > Chyba nikt się w to nie bawi bo jest to zupełnie nieopłacalne.

 

Moja rada. Jak przeszkadza Ci wygląd Alpine to proponuję zostać przy fabrycznym radiu i nie wybrzydzać bo kombinowanie i ingerencja w ten przetwornik mija się zupełnie z celem. Trzeba obrać jakiś kurs albo jakość grania albo wygląd. Kompromisów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeszkadza Ci wygląd Alpine to proponuję zostać przy fabrycznym radiu i nie wybrzydzać

Ciekawy pomysł, jest tylko jedno ale: jak zrobić, żeby fabryczne radio zagrało jak Alpine :oczami: .

Rozumiem, że chcesz zostawić fabrykę (radio) i masz czy dopiero kupisz 9835?

Nie chcę zostawiać fabrycznego radia, chodzi tylko i wyłącznie o wygląd zewnętrzny nic więcej. 9835 już mam, czeka na półce na założenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale fabryczne radio można udoskonalić jakimś prockiem,

druga sprawa że można kupić zmieniarke ze sterownikiem i wtedy nie tkniesz nawet radia seryjnego,

a po trzecie to podjeż do jakiejś firmy car audio, powiedz co chcesz mieć zrobione a oni ci nakreślą orientacyjny koszt,

chyba że planujesz robić sam.

A wsadż radio w miejsce popielniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pomysłem było to o czym już wspomniał przedmówca, wyprowadzenie z radia fabrycznego optyka, i podłączenie zewnętrznego proca.Wtedy radio służy jako transport.Całą pracą systemu steruje procek, masz tylko sterownik do niego np. w schowku.Ale to tylko taki pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez "bebechy" zamontowac np. w schowku, lub pod siedzeniem, a panel w podsufitce, ewentualnie jak wspomniales w miejsce zapalniczki. Problemem wtedy jest ladowanie plyt ale od czego sa zmieniarki Jesli bebeszki bada w schowku wtedy mozna sie nawet obejsc bez zmieniarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany dam Ci namiar na zaprzyjaznioną montownię CA w Warszawie gdzie ,,wyprują" Ci za zewnątrz wyjścia RCA gdzie puzniej możesz podłączyć proca i wszystko ładnie uszlachetnić. Choć można zrobić to też na wyjściach wysokonapięciowych zależy to puzniej tylko i wyłącznie od procesora jaki się chce zamontować. A jeśli chodzi o kombinowanie przeniesieniem płyty czołowej w inne miejsce w Alpine to czarno to widzę. Jedyne co możesz zrobić to zamontować radio w schowku co nie wiąże się z dużymi przeróbkami. Tak czy siak tak żle tak niedobrze wiec już sam musisz obrać jakiś priorytet. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale fabryczne radio można udoskonalić jakimś prockiem,

Można, ale to zawsze będzie "fabryczne radio udoskonalone prockiem".

Wtedy radio służy jako transport.

Wszystko się zgadza, ale transport jest bardzo ważnym elementem układanki.

Wiec kup klasyka który zagra jeszcze lepiej

Jest to pewne wyjście z sytuacji.

koledze pewnie o coś takiego chodziło z przodu maskownica od oryginalnego grajka a pod spodem niespodzianka w tym przypadku dex ..

Dokładnie chodzi o coś takiego.

 

Panowie, dziękuję bardzo za wszelakie uwagi. Pomysł narodził się, ale chyba umrze śmiercią naturalną, za duża komplikacja albo kompletna nieopłacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem

 

Rozdzielam panele od radii. Wystarczy, że powiesz jaka ma być odległość. Skoro panel będzie w innym miejscu to taśmy na windzie nie będzie. Wtedy zostaje rzeźba z frontem od oryginalnego radia.

 

Najlepiej kupić panel od 9835 drugi lub inny pasujący na zaczepy i odkręcić przód i dokleić front od radia fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...