Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu i dobór wzmacniacza


buffalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My basic installation jest w trakcie rozbudowy. Nie bardzo wiem jak to wszystko podpiąć w całość. Od początku...

 

 

Przód : Sinuslive sl165w + neo25s

Tył : Helix db 52.1

Radio : Kenwood KDC-W3041

 

 

 

Koncepcja na to jest taka, że muszę kupić wzmacniacz do 250 zł. Kupno 4 kanałówki mija się z celem. Wpadła mi do głowy opcja taka, że woofery sl165w podepnę pod 2 kanałówkę (2x100W rms) mam zwrotnice do sinusa tylko pod tweeter, a tweetery od Sinusa podepnę do radia i cały tylny db 52.1 również pod radio (ma zwrotnice na woofer + tweeter)

 

 

I pytanie czy to ma sens ? 4-kanałówka odpada w tej kwocie tak czy siak (niska moc), po za tym nie wiem czy jest sens ładować się nie potrzebnie w zwrotki do sl165w, skoro i tak będzie wzmak z filtrami.

 

Ogólnie nie wiem jak do końca wyjsć z tej sytuacji ponieważ nie mogę więcej przeznaczyć na wzmacniacz. a właściwie zestawy odseperowane są 2. Na pewno dzięki wszystkim za porady odnośnie tyłu. Tył jest seryjny BMW (tweeter + woofer) i chcę go zastąpić czymś lepszym dla pasażerów z tyłu.

 

 

No to czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja na to jest taka, że muszę kupić wzmacniacz do 250 zł. Kupno 4 kanałówki mija się z celem. Wpadła mi do głowy opcja taka, że woofery sl165w podepnę pod 2 kanałówkę (2x100W rms) mam zwrotnice do sinusa tylko pod tweeter, a tweetery od Sinusa podepnę do radia i cały tylny db 52.1 również pod radio (ma zwrotnice na woofer + tweeter)

 

To nie jest dobre wyjście ...

 

czemu 4 kanałówka mija się z celem?

jak radio ma 50W to w RMS ma około 12W a i tak same Waty nie grają pamiętaj o tym

 

kolega sprzedaje 4 kanałówkę za 230 zł nową http://strefacaraudio.pl/forum/topics9/s-i...dfb9ddbd6#77914 i przy twoim budżecie bym się nie zastanawiał :zdziwko:

 

jeżeli uparłeś się żeby z tyłu grało to pod radyjkiem DB bym puścił

a odseparowany pod wzmak i malutkiego suba bym kombinował i również pod wzmaka

to już powinno jakos grać

 

a jeżeli miał bym tobie doradzić to sprzedaj DB i ori głosniki pod radyjo i dokładasz kaskę pod wzmaka

 

[ Dodano: 2009-11-18, 17:49 ]

czy jest sens ładować się nie potrzebnie w zwrotki do sl165w, skoro i tak będzie wzmak z filtrami.
o jaki wzmak tobie chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio daje po 19W rms na kanał x 4. Zestaw z przodu który ja mam wymaga prądu, takie minimum 75W - 80W rms, żeby grało. Kupując 4-kanałówkę, podłączam cały przód pod 4 kanały (ponieważ woofer nie ma wspólnej zwrotnicy z tweeterem) zatem kupując 4-kanałówkę w tej cenie (250 zł) otrzymuję 4x50 W rms, co jak wspomniałem powyżej nie zachwyca prądowo zestawu Sinus'a. Dlatego rozważam opcję kupna 2 kanałówki pod woofery a tył Helixa + tweetery sinusa poszłyby pod radio. W końcu ile takie tweetery potrzebują i tak przy zasilaniu drzwi zagłuszy tył. Na tył prądu nie potrzebuję żeby zasilać jakieś helixy 13cm.

 

Sprzedaż tyłu nie wchodzi w opcję, bo potrzebuję tyłu jak wspomniałem powyżej.

 

Dlatego pytanie było zasadnicze.

 

Co stanie się kiedy :

 

2 x sl165w = 2 x 100W RMS (2-kanałówka)

2 x neo25s + Helix db 52.1 = Radio

 

 

nie będzie problemu z fazami ? czy będzie to szło w parze ?

 

Gdybym mógł przeznaczyć tyle co na porządną 4 kanałówkę to strzeliłbym sobie 4 x 80W rms i nie byłoby tego tematu, a tak....

 

czekam na dalsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stanie się kiedy :

 

2 x sl165w = 2 x 100W RMS (2-kanałówka)

2 x neo25s + Helix db 52.1 = Radio

 

będzie moim zdaniem kupa nie obraź się

 

jak już sie uparłeś na 2 kanałówkę (4 kanałówkę też mozesz zrobić na 2 kanały) to pod wzmaka podłącz woofery i równolegle tweetery przez zwrotnice napewno bedzie lepiej i nie bedzie problemu z fazami

 

na wzmaku podetniesz woofer od dołu i jakos to zagra (lepiej by było zworkę wystrugać albo przełożyć od helix DB)

post-3148-1258564929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sie uparłeś na 2 kanałówkę (4 kanałówkę też mozesz zrobić na 2 kanały

 

 

ano właśnie o to się rozchodzi, po co mi 4 kanały skoro nie chcę ich użyć (za mała moc w 4 kanałach) a 2 kanałówki są mimo wszystko chyba jednak tańsze.

 

Zwrotnice na 2-way Sinusa mogę kiedyś tam dokupić, ale żeby to współgrało do czasu.

 

Trochę nie mogę zrozumieć czemu kupa. Skoro tweetery od zestawu Sinusa nie potrzebują takiego prądu jak woofery, to czemu nie może grać pod radiem. Do audiofila daleko z takim sprzętem więc aż tak "baaaaardzo" odczuję takie połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+-->

(ruSki :D)
tzn ?

chodzi mi o przesuniecia fazowe spowodowane tym iz sygnał do tweeterów bedzie docierał szybciej niz do wooferów przez wzmacniacz

Trochę nie mogę zrozumieć czemu kupa. Skoro tweetery od zestawu Sinusa nie potrzebują takiego prądu jak woofery, to czemu nie może grać pod radiem. Do audiofila daleko z takim sprzętem więc aż tak "baaaaardzo" odczuję takie połączenie ?

 

skoro tak dużo prądu nie biorą to czemu nie możesz podłączyć tak jak ci wyżej pokazałem

 

przy twoim sprzęcie kupił bym 4 kanałówkę woofery pod zwrotnice DB i podcięte na wzmacniaczu tweetery pod swoją zwrotnice

 

ale ja cię nie będe zmuszał do moich poglądów poprostu z czasem dojdziesz że nie warto kombinować w taki sposób

piszesz że Sinuslive sl165w potrzebuje dużo prądu dlaczego ?

 

[ Dodano: 2009-11-18, 21:39 ]

na 4 kanałach będziesz mógł ustawić sobie głośność między górą a dołem , a jak będziesz chciał więcej mocy to z 4 kanałów zrobisz 2 mocniejsze .

 

Dokładnie Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tweetery od zestawu Sinusa nie potrzebują takiego prądu jak woofery, to czemu nie może grać pod radiem. Do audiofila daleko z takim sprzętem więc aż tak "baaaaardzo" odczuję takie połączenie ?

Możesz tak spokojnie podpiąć nic się złego nie stanie głośnikom jak i twoim uszom :P Zyskasz na tym że będziesz mógł sobie wyrególować poziom tweetera http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Do SLA nie musisz stosować żadnych dodatkowych zwrotnic i będą grały poprawnie a i nic im się nie stanie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

chodzi mi o przesuniecia fazowe spowodowane tym iz sygnał do tweeterów bedzie docierał szybciej niz do wooferów przez wzmacniacz

A co to za nowe teorie :D:?::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączył byś tak u siebie w samochodzie?

Teraz na pewno nie ponieważ dysponuję jakimś tam zapleczem technicznym jak i sprzętowym i zawsze znajdzie się jakiś sposób na podpięcie drugiego wzmacniacza albo i kilku :hyhy:

Ale swojego czasu przerabiałem u siebie w samochodach różne kombinacje np, tweetery podpięte pod przednie kanały radyjka a woofery pod tylne

U kupla w samochodzie swojego czasu była właśnie taka kombinacja o której pisz buffalo, czyli tweetery pod radio a woofery pod wzmacniacz (głównie dlatego iż wtedy okazał się to jedyny sensowny sposób aby pozbyć się piszczenia w tweeterach) i wszystko chodziło bez zarzutu.

Tweetery nie potrzebują dużo wtuff tak więc spokojnie moc z radia im wystarczy np. moje w tej chwili mają do dyspozycji po 15W na sztukę czyli mniej o przeciętnego radia i nie odczuwam aby miały niedobór mocy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swojego czasu przerabiałem u siebie w samochodach różne kombinacje np, tweetery podpięte pod przednie kanały radyjka a woofery pod tylne
też tak miałem podłączone (taki mały bi amping )

 

ogólnie chodzi o to by przekonać buffalo żeby kupił 4 kanałówkę na przód a nie kombinował z mixem bo napewno lepiej mu nie zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód : Sinuslive sl165w + neo25s

Tył : Helix db 52.1

Radio : Kenwood KDC-W3041

 

Zrezygnuj z tylnych głośników, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepsze zrobienie drzwi...

 

Tył jest seryjny BMW (tweeter + woofer) i chcę go zastąpić czymś lepszym dla pasażerów z tyłu.

 

...a pasażerowie tylko na tym skorzystają, przy okazji nie popsujesz sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chodzi o to by przekonać buffalo żeby kupił 4 kanałówkę na przód a nie kombinował z mixem bo napewno lepiej mu nie zagra

 

Wytłumaczyłem właśnie w czym problem. Chcę to w prosty sposób rozwiązać. Gdybym mógł kupiłbym 4-kanały (4 x 100W rms) i nie byłoby gadki, ale nie mogę przeznaczyć tyle co na taki wzmak, więc będe ratował się radiem na tweeter i wzmakiem (2 x 100W rms) lub (4x50W rms) pod woofery. Na jedno wychodzi, bo po zmostkowaniu wyjdzie mi taka moc jaka potrzebuje i nadal z 4-kanałówki, będzie 2-kanałówka.

 

kolega maxtz zna się na rzeczy, więc teraz już wiem, że takie połączenie będzie ok.

 

Zrezygnuj z tylnych głośników, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepsze zrobienie drzwi...

 

nie czuję potrzeby robienia drzwi. Są całe wewnątrz i zewnątrz porządnie wyklejone Soudalem. Nie mam zastrzeżeń.

 

 

Co do wzmacniacza pod Sinuslive sl165w, myślałem o :

 

 

 

Alpine 3552 (niżej link do aukcji która długo wisi już)

 

http://www.allegro.pl/item818633801_alpine...obra_seria.html

 

 

Audio System 6002 (niżej link do aukcji )

 

http://allegro.pl/item825473210_audio_syst..._italy_bcm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...