Skocz do zawartości

Kompletowanie sprzętu


Evill991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy, lecz od dłuższego czasu czytam forum. Chce złożyć zestawik pod moje preferencje a nie jestem osłuchany w car audio dlatego proszę was o pomoc. Mam zamiar zrobić przód+wygłuszenie, jaki subwoofer i 4 kanałowy wzmacniacz(2kanły na przód i mostek na suba)

Co do wzmacniacza myślałem nad Axton'em C508(w przyszłości się wymieni na jakiegoś u-Dimension).

Od subwoofera oczekuje żeby się zgrywał z przodem ale żeby też potrafił zadziwić, chce żeby bass był zróżnicowany z impulsem i nie mulił bardzo dlatego zastanawiam się nad zamkniętym jakiś głośnik 10 ale jeśli jakiś głośnik zagra tak i w br to nawet lepiej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

RE Audio RE-10 S4

Rockford P1S410/R1S410

lub może wystarczy MDS08 w br albo macie jakieś inne pomysły w tej cenie.

 

Przód oczywiście będzie wygłuszony i chce jakieś głośniczki do 500zł które zagrają łagodnie górą i nie będą męczyć uszu. Tu zaczyna ją się schody bo nie słyszałem tych zestawów i proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego dylematu, który z tych nada się najbardziej proszę o napisanie coś na temat dźwięku osób które miały styczność z nimi.

Myślałem nad:

Rainbow CSX 265 chyba ze warto dołożyć do SAX 265

μ-Dimension EL-6 Comp

DLS B6A

chyba ze jakieś inna propozycja?

Sprzęt będzie montowany do Astry II hatchback, radio to Pioneer deh-2120-nie śmiejcie się :D (w styczniu będzie jakaś alpinka) muzyka jakiej słucham to praktycznie wszystko od hardstyle po czarny hh dlatego szukam jakiegoś uniwersalnego zestawu. Czekam na pomoc i wypowiedzi osłuchanych osób.

 

 

pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-11-17, 14:15 ]

tyle wyświetleń a nikt nic nie napisał

 

p.s przepraszam za posta pod postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, lecz od dłuższego czasu czytam forum. Chce złożyć zestawik pod moje preferencje a nie jestem osłuchany w car audio dlatego proszę was o pomoc. Mam zamiar zrobić przód+wygłuszenie, jaki subwoofer i 4 kanałowy wzmacniacz(2kanły na przód i mostek na suba)

Co do wzmacniacza myślałem nad Axton'em C508(w przyszłości się wymieni na jakiegoś u-Dimension).

Od subwoofera oczekuje żeby się zgrywał z przodem ale żeby też potrafił zadziwić, chce żeby bass był zróżnicowany z impulsem i nie mulił bardzo dlatego zastanawiam się nad zamkniętym jakiś głośnik 10 ale jeśli jakiś głośnik zagra tak i w br to nawet lepiej

RE Audio RE-10 S4

Rockford P1S410/R1S410

lub może wystarczy MDS08 w br albo macie jakieś inne pomysły w tej cenie.

 

Przód oczywiście będzie wygłuszony i chce jakieś głośniczki do 500zł które zagrają łagodnie górą i nie będą męczyć uszu. Tu zaczyna ją się schody bo nie słyszałem tych zestawów i proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego dylematu, który z tych nada się najbardziej proszę o napisanie coś na temat dźwięku osób które miały styczność z nimi.

Myślałem nad:

Rainbow CSX 265 chyba ze warto dołożyć do SAX 265

μ-Dimension EL-6 Comp

DLS B6A

chyba ze jakieś inna propozycja?

Sprzęt będzie montowany do Astry II hatchback, radio to Pioneer deh-2120-nie śmiejcie się :] (w styczniu będzie jakaś alpinka) muzyka jakiej słucham to praktycznie wszystko od hardstyle po czarny hh dlatego szukam jakiegoś uniwersalnego zestawu. Czekam na pomoc i wypowiedzi osłuchanych osób.

 

 

pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-11-17, 14:15 ]

tyle wyświetleń a nikt nic nie napisał http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

p.s przepraszam za posta pod postem

sub INFINITY REF 1260W

a na przód Helix DB 62.1

i do tego wzmacniacz sobie znajdź. (najlpiej 2) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przód Helix DB 62.1

 

kolega ma do wydania 500 zł na przód.

 

Muszą być nówki ? Morel Tempo 6 jest na allegro do wyrwania myślę w kwocie (450 zł)

 

Co do suba. Zależy czego oczekujesz. Mds08 potrafi zadowolić pod dobrym piecem, nie potrzebuje dużego litrażu z tym. że to 8". Jeśli będzie mało możesz dołożyć drugą sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Morel Tempo 6 ale nie miał bym ich czym napędzić (Axton C508 jest za słaby) Na przód chyba zostanę przy Rainbow SAX 265 które mnie najbardziej przekonują. Chyba ze macie lepszą propozycje?

 

Co do suba. Zależy czego oczekujesz.

Od suba oczekuje żeby się zgrywał(uzupełniał) z przodem ale też żeby potrafił rzucić mięsem(nie lubię "plastikowego" basu, bardziej "amerykański") nie zależy mi na dB, chce jakiś kompromis, w tej cenie(głośnik300-500zł) wiadomo niema cudów . Nie wiem w jakiej aplikacji spełni głośnik te wymagania. Jeśli nie RE to może jakiś JL albo MTX ?

 

pozdrawiam i czekam wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem koledze ze rainbowy maja 100rms i potrzebuja solidnego zasilenia, zeby pokazaly to co naprawde potrafia. Przy tych 60rmsach grac beda, ale prawdziwa moc pokaza dobrze zasilone. Ja mam 2z80rms i wiem, ze przy 2x100 graja jeszcze mocniej, wiem bo sprawdzalem, ale piecyk mi pod siedzenie nie wszedl (
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może P2 w używce? ja P2 upaliłem bo za dużo od niego wymagałem ale głośnik całkiem całkiem w dobrej skrzyni podejrzewam że by wystarczył. tylko znowu moc.... a JL to może W1? miałem też i w scorpio w habecie był taki że tak powiem wyczuwalny ale do łupania się nie nadawał. jako uzupełnienie owszem. miałem 12-to calowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od subwoofera oczekuje żeby się zgrywał z przodem ale żeby też potrafił zadziwić, chce żeby bass był zróżnicowany z impulsem i nie mulił bardzo dlatego zastanawiam się nad zamkniętym jakiś głośnik 10 ale jeśli jakiś głośnik zagra tak i w br to nawet lepiej
wiec jednak nie seria RE a SR/SRX Cie zadowoli, badz Vibe Blac Air, nowszej lub starszej serii któe gorzej dostac w dobrej cenia ale przekakuja serie SR raczej

 

sub INFINITY REF 1260W

a na przód Helix DB 62.1

i do tego wzmacniacz sobie znajdź. (najlpiej 2) :hyhy:

mam nadzieje ze ten post jes raczej ironia...

 

Podpowiem koledze ze rainbowy maja 100rms i potrzebuja solidnego zasilenia, zeby pokazaly to co naprawde potrafia. Przy tych 60rmsach grac beda, ale prawdziwa moc pokaza dobrze zasilone. Ja mam 2z80rms i wiem, ze przy 2x100 graja jeszcze mocniej, wiem bo sprawdzalem, ale piecyk mi pod siedzenie nie wszedl :P (
I ten system gra niezle dolem ale potrafi zmeczyc góra...

Za te pieniadze zdecydowanie polecam HSK, którego dól dysponuje naprade zacnym kickiem i tweeter jest naprawde dobry w tym przedziale cenowym... Pozatym nie jeden juz przekonał sie ze deklarowana moc wzmacniacza to nie wszystko...

Tempo to jednak tweetr nie do przyjecia za te pieniadze, kiedy oczekujesz tego, aby góra nie była natarczywa w pasywce...

Gdyby się udało wychaczyć RE-10 S4 to jak go zaaplikować ?
I tutaj Zdecydowanie w BR ok 35l @35-37hz i wycisniesz z niego max mozliwosci, tyle ze jak kazy RE lubi dowaTTosciowanie.

Zasilalem 2 szt re 10s4 na poczatek Axtonem c502 tyle ze axton to nie jest ani piec pod suby ani pod próżd...

Dopiero gdy dostały 520W na 2x 10s4 zaczały grac naprawde na maxa...

To ze ktos polecał 2x piec osobno na próżd osobno na suba to zdecydowanie lepsza opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ja nie trafiłem wzmak do rainbow'a, bo na żadnym nie byłem zadowolony z nich, grac grały bardzo fajnie, ale kopa ani dołu nie było niestety (takiego jakiego bym chciał), nawet dego potrafiło kopać czasami a rainbow nie :ok:. Za to hsk to już kopie ładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam tyle funduszy HSK to 800zł a ja na przód mam 500 zł. Opcja z 2 wzmacniaczami to tez raczej większe koszty chyba ze się mylę ? a jeszcze wpadł mi w oko 3 kanałowy wzmacniacz Audison SRX3 z tym było by już dużo więcej możliwości co do suba co o tym myślicie?

 

Vibe Blac Air fajny ale to nie ta półka cenowa i czym bym to napędził :ok:

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...