Skocz do zawartości

Czy te znieksztalcenia sa duze ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie mam zamiar kupic pewen ciekawy wzmacniacz ale nie jestem pewny czy poziom znieksztalcen przy danej mocy nie jest za duzy

 

Mianowicie wzmacniacz to klasa A ,

2x40Wat (1kHz - 1% THD)

Freq. Response: 5Hz 200kHz (-3dB)

S/N Ratio: 90 dB

 

Modelu nie pisze nie bez powodu http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Choc pewnie nie jeden z was pozna go po zdjeciu :D

post-942-1258148958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu gadać. Średnica lekko wycofana bas mięsisty wręcz nienaturalny. Na początku można mieć wrażenie że jest super ale później łatwo stwierdzić że jednak ma mało mocy do kontroli. Góra całkiem ok. Czysto detalicznie.

Pierwsze wrażenie ok ale z czasem stwierdziłem że M1 gra lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to nic innego jak zawartość zniekształceń (różnych, różnistych co do których nie będę się rozwodził) w połączeniu ze specyfiką naszego słuchu ma wpływ na ...brzmienie wzmacniacza.

Co do Denona jak sam widzisz co ucho...to gust http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .

P.S. jeżeli to rzeczywiście "czysta klasa A" (choć ten producent raczej nie koloryzuje opisów, zważywszy, że to książkowy przykład starego, dobrego OldSchool) to przygotuj sie na pobór sporego prądu :D .

Gdybym ...szukał brzmienia (co niedawno robiłem)...kupiłbym go, za dużo na niego nie wydasz a może znajdzisz swego ...docelowca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, z tym prądem bym nie przesadzał.

Pomimo tego że kompletnie nie znam się na budowie wzmacniaczy to ten model jak i DCA-3400 który miałem może kiedyś leżały obok A klasy choć i to pewne nie jest.

Na pewno nie są to piece super wydolne prądowo. W moim przypadku było tak że bas przy mocniejszym graniu tracił całkowicie właściwości. Tak jakby kończył się prąd.

Zobacz zresztą kostkę tą białą. Tam wchodzą cieniutkie kabelki że podpięcie czegoś grubszego to już wyczyn.

U mnie były dwa slot`y do zasilania a wraz czułem że prądu mało dostaje ten piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopnie wejściow mogą ewentualnie pracować w klasie A bo :

"Klasa a wzmacniacza występuje wszędzie tam gdzie poprzez tranzystory lub lampy stopnia końcowego zawsze płynie prąd spoczynkowy, bez względu na to czy podawany jest sygnał czy nie. I to jest cecha charakterystyczna tej klasy wzmacniaczy. Przepływ prądu jest duży i dlatego wzmacniacze te pobierają dużo energii, przy małej sprawności. Teoretycznie powinna ona wynosić 50%, praktycznie często nie przekracza 10 - 20%. Jest to poważna wada, bowiem stosować musimy dużej mocy zasilacze i potężne radiatory. Jeżeli sygnał nie jest podawany, wzmacniacz pracuje jako grzejnik. Pół biedy w zimie... ale latem? We wzmacniaczach lampowych dochodzi jeszcze żarzenie grzejników lamp, dlatego wiemy już skąd bierze się pobór mocy np. 400 W przy oddawanej 35 W. Ale wzmacniacze takie mają też zalety - dają nam czysty, niezniekształcony dźwięk (pomijając wpływ innych elementów toru). Dlatego marzeniem wielu audiofilów jest posiadanie wysokiej klasy wzmacniacza klasy A."(sobie zacytowałem).

I czysta klasa A ZAWSZE będzie "żłopać" ampery z aku :padam: , ale to takie...zbiżenie do lamp :padam: .

Dlatego można mniemać , że ten Denonek może być A bo nie rozpędzili się za bardzo z watami :D i prawdopodobnie dlatego nie bardzo chce napędzać "basożerne" rejestry .

To może być całkiem sympatyczny tworzyciel klimatycznej scenki .

 

P.S. greg si, Ty już na każdym forum będziesz mi się kojarzył z PPI co go od Ciebie kupiłem i po konfrontacji jego i zawartości brązowych butelczyn wysłałem do Santa Pietro :padam::D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, mi się klasa A kojarzy z dobra górą ale jak narazie miałem dwa piece niby w klasie A i oba mnie zawiodły.

P.S. greg si, Ty już na każdym forum będziesz mi się kojarzył z PPI co go od Ciebie kupiłem i po konfrontacji jego i zawartości brązowych butelczyn wysłałem do Santa Pietro http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif:padam::D .

Trudno się mówi bo piecyk był ok. Z zewnątrz troszkę podniszczony ale w środeczku malinka. MDSy nie były mu straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak że bas przy mocniejszym graniu tracił całkowicie właściwości. Tak jakby kończył się prąd.

Zobacz zresztą kostkę tą białą. Tam wchodzą cieniutkie kabelki że podpięcie czegoś grubszego to już wyczyn.

Jakiś czas temu kupiłem model 3400 na Allegro. Są to już wzmacniacze wiekowe i to co opisujesz to typowy objaw wyschnięcia kondensatorów.

Bas traci na sprężystości i klarowności. Z tego powodu np. w USA praktyką powszechnie stosowaną jest odnawianie starych wzmacniaczy, często przez producenta bądź autoryzowanego serwisanta. U nas nadal mało kto dba o takie "detale".

W najbliższej przyszłości chce zamontować mojego Denona do auta i wtedy napiszę słowo lub 2 o brzmieniu.

Pozdrawiam

EDIT:

Ad Klasa A we wzmacniaczach Denona

 

Z tego co się orientuje to tylko przedwzmacniacz w tych piecach chodzi w klasie A i jeżeli wierzyć producentowi to jest to układ bez sprzężenia zwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wzmacniacze które już fabrycznie mają przewymiarowany układ zasilania (przynajmniej w porównaniu do innych) - a może właśnie mają dobrany odpowiednio? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif W związku z tym ten efekt o którym pisałem może nie być tak słyszalny.

Przykładem takich wzmaków są piece zaprojektowane przez Pana S.Mantz'a

HIFONICS

Jak widać nawet po "dołączeniu" wszystkich 4 kanałów moc nie siada.

A tutaj prawdziwy biały kruk

M&M

Mam z tej serii MM150. Są to (były?) wzmaki robione ręcznie w manufakturze w Kalifornii. Żaden Hi-end ale zdecydowanie vintage :D

Na fotkach widać, że kondensatory zostały wymienione.

Pozdr

 

P.S W Denonie DCA-3400 zastosowano dość dużą pojemność kondensatorów jak na wzmaka o tak niskiej mocy, choć jak słusznie zauważyłeś same przyłącza wołają o pomstę do nieba i w nowszych seriach zostały już zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, cytaty o a klasie tez ale ten wzmcniacz klasa A nie jest.

 

Chyba nie zdajecie sobie sprawy jakiej wielkosci bylby radiatory, przetwornica i sama konstrukcja wzmcniacza w klasie A o mocy 2x40W rms....czy np staly pobor pradu rzedu 60A niezalenie czy cos gra czy nie.

 

A z ukladami zasilania i oszczednosci na nich to jest tak samo jak w sprzecie stereo z lat 80/90 w porownaniu do obecnych czasow mowa oczywiscie o sprzecie masowej produkcji a nie o high endach.

Kiedys sie inaczej budowalo...z zapasem itp teraz sprzet projektuja ksiegowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...