Skocz do zawartości

Problem z prądem


Kris123456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mały problem, który zaczął się 2 miesiące temu. A więc zmieniłem sprzęt w bagażniku, skrzynia earthquake DB10 plus piec Radion 90.4. Wszystko super ale do czasu.

 

Po 1,5 tygodnia użytkowania nowego sprzętu padł mi aku. Nic myślę sobie pewnie przyszła na niego kolej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Po wymianie wszystko cacy.

Niestety minęło 5 tygodni (z czego 2 tygodnie auto stało bez ruchu) i mam powtórkę z rozrywki.

 

Dziś wsiadam do auta i chcę odpalić a tu lipa.... :D

 

Sprawdzałem napięcie na aku i alternatorze i wszystko było OK wcześniej. Tak jak wspomniałem zaczęło się to po instalacji nowego sprzętu, na starym nie miałem żadnych problemów.

 

Gdzie może być wina :hyhy: Podejrzewam że coś ze wzmakiem może być.... ale co :D

Myślałem że może źle podłączyłem do wzmaka przewód REM (chciałem sprawdzić ale za ciemno już jest) i tym zajmę się jutro.

 

Pytanie czy ktoś ma pojęcie jakie mogą być inne przyczyny :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że coś ze wzmakiem może być.... ale co

Najpraościej sprawdzić pobór prądu przez instalację samochodu w momęcie gdy wszystkie użądzenia masz powylączane nie powinien on przekraczać 0,03-0,1A w zależności od rozbudowania elektroniki w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak - w altku jest 6 diod prostowniczych, ktore czasem lubia sie "przebic" , i wtedy aku potrafi sie rozladowac w ciagu jednej nocy, w zaleznosci ile diod i jakie sie uszkodzily. Sprawdzic to mozna m.in. przez wspomniany pomiar poboru pradu przy wylaczonych wszytskich odbiornikach.Mierzysz na aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem póki co okiełznany, okazała się że radio Alpine 9856R pobierał non toper prąd nawet jak był wyłączony (stan czuwania). Załatwiłem go tak że zasilanie podłączyłem pod instalacje auta (stacyjkę) i póki nie przekręci się kluczyka w stacyjce to radio nie zagra. Mam nadzieje że dobrze trafiłem z problemem i już nie będzie mnie zaskakiwać auto że "ja chcę jechać a on mi mówi z idziesz z buta :D "

 

Zobaczymy jutro rano lub popołudniu

 

[ Dodano: 2010-03-17, 11:45 ]

późno ale napisze, problem polegał na tym że Alpine pobierał se cały czas prąd i przez to padało aku, czyli zasilanie radia poszło pod stacyjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...