Skocz do zawartości

Szukam wooferow 20cm , 8' od zestawu odseparowanego !!!


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem w odroznieniu od poprzedniego mojego tematu o zestawie odseparowanym ( Brax ) szukam czegos z niskiej polki mianowicie potrzebuje woferow 20cm do montazu w drzwi i maja zagrac w konfiguracji 2way zamiast hertz space , tweeter zostanie a zamiast wofera potrzebuje czegos z kopytem i niezlym zejsciem , wzmaka bede wybieral pod woofery wiec nie bedzie to axton ktory gra obecnie szukalem woferow Hertz K8 ale sa nie osiagalne zreszta jak wszystko z seri Space :D Wiec teraz nie mam pomyslu , wchodza w gre sprzety rowniez dedykowane do home audio a przedzial cenowy to do okolo 300zł ( moze za tyle uda mi sie puscic wofery od od Hertzow ) a no i dobrze gdyby wokal nie byl specjalnie wycofany no i namiastka jakosci tez byla by mila

 

Chyba muzyka nie ma tu znaczenia szczegolnie ze moj gust mimo ze sprecyzowany jest ogromnie roznorodny

 

Pewne jest ze zagraja z clarionem dxz 588

 

Pewne jest ze beda grac w bardzo dobrze zrobionych futkach bo to jest moim zboczeniem a jak tak dalej bede przeginal w tym temacie to drzwi z gleby nie pozbieram :D No ale jest tam kilka warstw stp , watolina , a otwory technologiczne wszystkie zaslepione nitowanym aluminium i raczej bede robil panel pod glosniki a jak sie uda to dystanse beda z miedzi :D

 

A wiec Pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, widziałeś charki 8"?

Wiele z nich kończy się już na 1khz, a co z resztą pasma?

 

A co do głośników, to szukaj czegoś z Qts 0,45 - 0,8, wyższe będą już tylko dudnić, a niższe nadają się tylko do kick-paneli.

Sam się nad takim rozwiązaniem zastanawiałem, ale jako 3Way, albo w parze z szerokopasmowcem(monacor lub tang band)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze lepsza opcja bedzie:

1. wlozenie drugiej pary 6.5" > jezeli tylko masz miejsce w furtkach

2. wymiana na jakas lepsza 6.5" ale to juz inna kasa

 

nie sluchalem takiego systemu jaki posiadasz ale mam aktualnie MDS06 i gra bardzo fajnie. Mysle ze dwie takie pary w zupelnosci by Cie zadowolily (nie tylko pod wzgledem kicka ale i ogolnej jakosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tweeter gra od 950hz teoretycznie A podany przezemnie przykladowy woofer space k8 gra w pasmie od 40hz do 4,8kHz dlatego wlasnie szukam czegos o podobnych parametrach , raczej drugiej pary wooferow nie chce wkladac ewentualnie moge zrobic 3 way z typowym subem w drzwiach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furak ma 16,5 fabrycznie A trendy nie musi byc ma zastapic suba :cwaniak: Zeby zrobic 2x16,5 to budzet trzeba by podniesc :rotfl:

 

czy oby napewno? > robiles takie porownanie?

wez tez pod uwage ze niekoniecznie ta 8" ktora wybrales ładnie "wejdzie" brzmieniowo w system....i co wtedy? kasa w bloto...temat znany i wałkowany...choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat wydaje mi sie ze wejdzie dobrze w system posiadam zwrotke i tweeter z ktorym wspolpracuje tworzac zestaw Hertz Space k8L

 

[ Dodano: 2009-11-03, 14:37 ]

No ja wydam okolo 800zł za pare woferow swoje sprzedam w polsce za 300zł chyba ze wystawie na ebay to moze z 450zł wiec powiedzmy ze dokladam okolo 400zł wiec to jest moj koszt a zeby dokupic druga pare k6 w polsce nie dostepne a we wloszech z przesylka okolo 700zł + surowce na budowe paneli wiec wyjdzie dwa razy drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat wydaje mi sie ze wejdzie dobrze w system posiadam zwrotke i tweeter z ktorym wspolpracuje tworzac zestaw Hertz Space k8L

 

chcialem tylko przestrzec Cie ze jezeli ten setup Ci nie podejdzie to ciezko bedzie znalezc cos innego pod spory otwor 8" > chyba ze nie widzisz w tym problemu

Ewentualnie pojdziesz wtedy w 3-way i calkowicie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz samochód (drzwi ?)

Osobiście wiem że wielkość nie idzie w parze z jakością i szeroko rozumianym mocnym graniem

 

Gwarantuje Ci że nie jedna dobra 16cm DOBRZE wystrojona cięta dość nisko zagra o wiele lepiej niż 20 :P pod dobrym wzmakiem w dobrze zrobionych drzwiach.

 

Jeśli chcesz mieć przód z "jajem" to daj porządny woofer 16cm (np: po "taniości" wooferek z R6A podobno robi robotę jak się go odpowiednio zasili) pod Audisona VRx 2.250 /2.400 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć przód z "jajem" to daj porządny woofer 16cm (np: po "taniości" wooferek z R6A podobno robi robotę jak się go odpowiednio zasili) pod Audisona VRx 2.250 /2.400 :P
To by było już z mega jajem Lepiej 6.5" solidnie zasilony i będzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie polecam Ci znalezc woofer Dynaudio 8 cali samochodowka. Najlepiej wyrwac go z volvo C70. Jest fabrycznie instalowany w 2 way w najbardziej wypasionej wersji Audio tego producenta. Na moto alle mozna je wychaczyc w dobrej cenie. Poza tym nie urwie Ci drzwi - neodym. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...