Skocz do zawartości

Instalacja Volvo V70 P2 polift


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do instalacji w nowo nabytym Volvo V70 P2 polift w wersji Ocean Race ( chyba mój ostatni skok na prawdziwą motoryzację z 2.5T lekko dłubnięte, zanim zostaniemy zdeptani pod zielonym butem, ale nie o tym... ).

Wleci już ćwiczony i przerobiony zestaw DLS DUR36S. TW i średniaki z zestawu z przeprojektowaną zwrotnicą, ale na dół zamiast 165mm ( nie zestawowy DUR6 ), chcę spróbować wcisnąć Dynaudio 8" jak to jest w Volvo C70. Wcześniej ćwiczyłem na tym zestawie woofery między innymi Focal K2 Power KX2 i woofery z zestawu Phase Linear CFS 165.25 ( te woofery czekają w odwodzie, jeżeli 8" nie podejdą ). Na zasilanie przodu myślę że Audio Art 200MS wleci z poprzedniego auta, jak i zestaw przedni. Sub może obecny DLS W312B, który mi bardzo przypadł do gustu, albo zrobię nową budę pod 2x Intertechnik MDS08 którego też lubię ( jeden mam pod ręką ). Sub ma uzupełniać przód, a nie wykręcać śrubki, ale jak lekko pomasuje, to tez jest fajnie.

 

Przede mną zrobienie drzwi i chyba skuszę się na Vibrofiltr 3.0mm na zewnętrzną blachę, a od wewnątrz od strony tapicerki się okaże, czy też te 3.0mm, czy coś pokroju 2.0-2.2mm, kwestia co wejdzie + jak będzie trzeba pianka na tapicerkę jeżeli będzie coś rzęziło. Wzmacniacze może się zmieszczą w schowek w podłodze bagażnika, ale co i gdzie upchnąć to nie problem.

 

Kwestia czy może ktoś robił coś przy takim Volvo. Myślę że Volvo S60 będzie podobnie z demontażem elementów, czy z drzwiami i też takie auto się liczy. Chodzi mi o puszczenie przewodów czy to sygnałowych, czy głośnikowych. Gdzie i jak rozbierać tapicerkę, maskownice progów itp. Wszelkie podpowiedzi mile widziane !

 

Chcę zostawić oryginalne radio, jak i oryginalne głośniki w tylnych drzwiach i bagażniku ( tylne słupki bagażnika ). Jednostkę sterującą chciał bym umieścić w miejscu głośnika centralnego i wysuwanego ekranu RTI - fabryczny ekran nawigacji umieszczony na środku pod szybą w desce rozdzielczej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...