Skocz do zawartości

A4 B5 98r. Sedan


massiv88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Zatem do rzeczy, szykuje się do wymiany całego Audio w Audi A4 B5 bo serii nie zdzierżę jako że w poprzednim aucie miałem granie dużo dużo lepsze. Największy problem tkwi w systemie przednim bo gabarytowo 16stki nie wejdą a nie chcę przerabiać drzwi. Pozostają 13stki i tutaj mam dylemat jakie dadzą w miarę dobry efekt jak na 13stki. Muzyka to głównie RnB zatem chciałbym aby jakiś tam wykop był na przodzie.

Na tył idzie RE Audio SR-10 D4 w skrzyni BR, to jest raczej jak w banku. Źródło: ALPINE CDA-9812RB albo coś w tej klasie. Kabelki to akurat najmniejszy dylemat w tym aucie i myślę że 20mm zasilanie wystarczy. Wygłuszenie: 16 arkuszy Vibroplasta na parę drzwi. Zostaje kwestia wzmacniaczy. Myślałem o mocnej 4 kanałówce ale nie wiem czy podoła napędzić przód pod mostkiem. Mniej rozważałem kwestię dwóch wzmaków, bo nie wiem jak z aku, czy ogarnie.

Reasumując mam dylemat z kwestią systemu przedniego i wzmacniacza, bądź wzmacniaczy.

Co do zabudowy to wszystko robię sam, żywica i szpachla mi nie obce

Cena na przód <600zł

Na wzmaka (używka) <700zł

 

Za wszelkie rady i podpowiedzi fenks e lot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, jakby chodziło tylko o przód to by nie było tematu a uwierz mi że wiem do czego służy szukajka i google.

 

[ Dodano: 2009-10-31, 11:28 ]

Jeżeli chodzi o 16stki to widziałem ten ,,projekt" na elektrodzie jednak kilka osób twierdzi że szyba nie opuszcza się do końca dlatego też wolałbym potwierdzenie kogoś z forum że jednak można, nie chcę eksperymentować jak to wszystko się nie będzie trzymać do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10mm,musisz to zrobic metodą prób i błędów.Zrobisz jeden panel przykrecisz głosnik i sprawdzisz czy szyba nie wadzi jesli wadzi to dołożysz drugi.Mi to zajeło sobote ale ile satysakcji :rotfl: Pozniej jak juz sie z tym uporasz to trzeba usunąć mocowania głosników z tapicerki bo wadzic będzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookhash, dzięki już to widziałem z tym że na elektrodzie

Pozostała opcja wyboru przodu pomiędzy Dimension seria Element za 399zł; Powerbass ES 6C też w tej cenie bądź L6C za 470zł które woofery będą najbardziej dynamiczne?

Wzmacniacz padł Alpine 407 V12, jaki prąd do tego 20mm czy 10mm starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbass ES 6C też w tej cenie bądź L6C

 

ES 6C juz nowek nie kupisz, poza tym L6C maja wiekszego kopa, ale tez bardziej krzykliwa gore.. BTW ja slyszalem jedna 13, ktora wali lepiej jak niejedna 16.. Kicx serii PRO.. Tylko tweeter sypie piachem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kabel 10mm starczy do Alpine'a V12 MRV F407? Bo jest już przeciągnięte zasilanie z takim własnie kablem i sie zastanawiam czy go nie zostawic. Czy może wrzucić 20mm? Pozdr.

 

[ Dodano: 2009-11-11, 23:11 ]

Prąd przeciągnięty, jednak 20mm, zawsze można wrzucić wzmaka bardziej prądożernego a wtedy motyw kabli będzie z głowy.

 

[ Dodano: 2009-11-12, 12:50 ]

Panowie ostatni mój dylemat, czy dawać góre w fabryczne miejsce w drzwiach, w A4 są tam tweetki od Nokii które gabarytowo są klonami PB :) czy może to miejsce fabryczne zastąpić panelami w słupkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...