Skocz do zawartości

Car audio/nagłośnienie BMW E83 3.0 272km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z paroma pytaniami dotyczącymi generalnie car audio/nagłośnienia w BMW E83


Jest to model BMW E83 3.0 benzyna 272km 2006r polift, automat, xdrive)

[Miło byłoby usłyszeć informacje od osób posiadających ten model ale domyślam się że jest ich mało gdyż sam nie znalazłem żadnego tematu "rozwikłającego moje pytania"

Więc liczę na pomoc każdego co coś niecoś potrafi ^^]

 

1. Jak sprawdzić czy mam aktywny aux - jak to włączyć w radiu (mam AUX IN między siedzeniami pasażera przy tunelu)
[pytanie pod montaż stacji multimedialnej/nawigacji w miejscu oryginalnej starej].

 

2. Czy ktoś robił w tym samochodzie BIG3?
jest dostęp by przeprowadzić przewody? akumulator jest w miejscu koła zapasowego.

 

[Kable do subwoofera mam 50mm2 więc domyślam się że z rozsądnym graniem pociągnę ale jak będzie się chciało pograć głośniej to będzie trzeba polepszyć fabrykę ;)]

 

3. Czy ktoś montował alternator custom od 2loud4you 300a/350a w tym modelu 
a) z tego co czytałem (jak się mylę proszę niech ktoś mnie poprawi) oryginalny altek ma 150amper, ile jest to w stanie realnie uciągnąć "Watów" nagłośnienia oczywiście wraz z zasilaniem całego samochodu.

 

4. Czy można bezproblemowo odpinać akumulator żeby po podpięciu spowrotem nic się nie wykrzaczało, czy trzeba będzie coś kodować.

 

Dziękuję bardzo za każdą pomoc i pozdrawiam :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 20:59, Bizon2ek napisał:

1. Jak sprawdzić czy mam aktywny aux - jak to włączyć w radiu (mam AUX IN między siedzeniami pasażera przy tunelu)
[pytanie pod montaż stacji multimedialnej/nawigacji w miejscu oryginalnej starej].

Na przykład czytając instrukcje obsługi własnego auta... Mozna też "wyklikać na radiu"...

Nie wiemy jaki masz system audio (HiFi, Top HiFi, Logic 7 itd).

Nie wiemy jaki masz Head Unit CCC, M-ASK, M-ASK2 czy jeszcze coś innego?

 

Cytat

2. Czy ktoś robił w tym samochodzie BIG3?
jest dostęp by przeprowadzić przewody? akumulator jest w miejscu koła zapasowego.

W każdym aucie "jest miejsce" i "się da" - pytanie co konkretnie chcesz zrobić? System aktywny? Pasywny? Źródłem "radio" BMW? Masz tam wzmaka fabrycznego (jak tak to po światłowodzie czy analogowego)? 
Nie napisałeś nawet jaki masz zestaw audio jw.

 

Cytat

[Kable do subwoofera mam 50mm2 więc domyślam się że z rozsądnym graniem pociągnę ale jak będzie się chciało pograć głośniej to będzie trzeba polepszyć fabrykę ;)]

Nie rozumiem. Masz już coś grzebane z audio czy pełna seria? Jak pełna seria to nigdzie nie masz 50mm2 (chyba, że główny przewód plusowy od aku pod maskę ;))

 

Cytat

3. Czy ktoś montował alternator custom od 2loud4you 300a/350a w tym modelu 
a) z tego co czytałem (jak się mylę proszę niech ktoś mnie poprawi) oryginalny altek ma 150amper, ile jest to w stanie realnie uciągnąć "Watów" nagłośnienia oczywiście wraz z zasilaniem całego samochodu.

Co chcesz uzyskać? Planujesz jakieś "rekordy SPL", że Ci 300/350A potrzebne? Jaki wzmak chcesz tam pchać? Jak planujesz do tych ~600W RMS w klasie AB do normalnego słuchania w podróży to fabryczny powinien dać radę bez problemu.

Masz BMW w którym chcesz grzebać to se idź na https://www.realoem.com i sprawdź jaki dokładnie masz altek... Dowiesz się tam też z czego się Twój system audio dokładnie składa itd...

 

Cytat

4. Czy można bezproblemowo odpinać akumulator żeby po podpięciu spowrotem nic się nie wykrzaczało, czy trzeba będzie coś kodować.

Można. Jakieś błędy się mogą pojawić po ponownym zapięciu akumulatora, ale jak zapniesz aku z powrotem i zamkniesz auto z pilota i zostawisz na 30min to się same skasują.

Gwiazdka taka, że po takiej operacji możesz np. stracić jakieś adaptacje - jeśli auto jest w pełni sprawne - nie ma problemu, jeśli natomiast już "ledwo jedzie" to może "jeździć jeszcze gorzej", aż się znowu nie skalibruje - nie wiem jak dokładnie to wygląda w tym modelu ale odpinałem aku wiele razy w E34/E39/F11 i nie było żadnych problemów - to w końcu auto jak auto - odpięcie aku w celu choćby wymiany to normalna sprawa i samo w sobie "groźne" nie może być...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2024 o 23:40, KaNiOn napisał:

Na przykład czytając instrukcje obsługi własnego auta... Mozna też "wyklikać na radiu"...

Nie wiemy jaki masz system audio (HiFi, Top HiFi, Logic 7 itd).

Nie wiemy jaki masz Head Unit CCC, M-ASK, M-ASK2 czy jeszcze coś innego?

 

klikając "mode" na radiu mam cd i stacje radiowe

aux mam zamontowany pomiędzy siedzeniami za podłokietnikiem i jak się do niego podłączam to nic nie jestem w stanie wskurać dlatego pisze z tym pytaniem 

image.thumb.jpeg.fac8e8c0f5c755215bc778dc1a1d2b0f.jpegimage.jpeg.b3f7e5baf0836846e7d661c0970b0755.jpeg

System DSP TOP HI-Fi

ekran/nawigacja mk4 oryginalny zamiast schowka a mam zamiar kupić taki:

image.thumb.jpeg.6f0fac0f885bdeb533407efccd42fe01.jpeg

dlatego pytam o tego auxa, ponieważ dżwięk bedzie przez niego przesyłany do oryginalnego systemu i Chinch'ami/Rca do wzmacniacza którego dołoże (poniżej o tym pisze)

 

W dniu 3.04.2024 o 23:40, KaNiOn napisał:

W każdym aucie "jest miejsce" i "się da" - pytanie co konkretnie chcesz zrobić? System aktywny? Pasywny? Źródłem "radio" BMW? Masz tam wzmaka fabrycznego (jak tak to po światłowodzie czy analogowego)? 
Nie napisałeś nawet jaki masz zestaw audio jw.

System DSP TOP HI-Fi  (Redstar-DSP   E83/5/6) - 4 woofery, 4 tweetery 2 suby pod siedzeniem, oryginał

Jak ktoś posiada parametry tego wzmacniacza i głośników to będe wdzięczny za podanie, nigdzie nie moge tego znaleźć a jest to ciekawa wiedza :)

 

W dniu 3.04.2024 o 23:40, KaNiOn napisał:

Nie rozumiem. Masz już coś grzebane z audio czy pełna seria? Jak pełna seria to nigdzie nie masz 50mm2 (chyba, że główny przewód plusowy od aku pod maskę ;))

W dniu 3.04.2024 o 23:40, KaNiOn napisał:

Co chcesz uzyskać? Planujesz jakieś "rekordy SPL", że Ci 300/350A potrzebne? Jaki wzmak chcesz tam pchać? Jak planujesz do tych ~600W RMS w klasie AB do normalnego słuchania w podróży to fabryczny powinien dać radę bez problemu.

Masz BMW w którym chcesz grzebać to se idź na https://www.realoem.com i sprawdź jaki dokładnie masz altek... Dowiesz się tam też z czego się Twój system audio dokładnie składa itd...

będe dorzucał do bagażnika Ground Zero GZPW 12 zasilany SounDigital SD5000.1D i do niego mam kable właśnie 50mm2

 

W dniu 3.04.2024 o 23:40, KaNiOn napisał:

Można. Jakieś błędy się mogą pojawić po ponownym zapięciu akumulatora, ale jak zapniesz aku z powrotem i zamkniesz auto z pilota i zostawisz na 30min to się same skasują.

Gwiazdka taka, że po takiej operacji możesz np. stracić jakieś adaptacje - jeśli auto jest w pełni sprawne - nie ma problemu, jeśli natomiast już "ledwo jedzie" to może "jeździć jeszcze gorzej", aż się znowu nie skalibruje - nie wiem jak dokładnie to wygląda w tym modelu ale odpinałem aku wiele razy w E34/E39/F11 i nie było żadnych problemów - to w końcu auto jak auto - odpięcie aku w celu choćby wymiany to normalna sprawa i samo w sobie "groźne" nie może być...

okej, dzięki 

 

Prosze o pomoc i jakieś sugestie ^^

Pozdrawiam :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Twój schowek/ radio pochodzą z tego auta 😉
Ludzie piszą, że nic kodować nie trzeba - wpina się "specjalny" kabel AUX BMW i nagle pojawia się opcja AUX klikając "mode" w radiu - tu jest filmik z montażu: 

https://youtu.be/4bQzxaaDQ6E

Tutaj przykładowy kabelek:
https://allegro.pl/oferta/kabel-gniazdo-aux-jack-bmw-quadlock-bmw-z4-e85-x3-e83-e39-e60-e61-e63-e64-14706221172

Wpisując swój VIN w realom może mógłbyś sobie prześledzić jaki jest oryginalny numer kabelka - najbezpieczniejsza opcja, a pewnie nie kosztuje dużo.
Z tego co widzę w poniższym dokumencie - AUX był dostępny dla wszystkich wersji audio jako osobna opcja.

 

Możesz wyjąć radio i obadać czy jest podpięty ten AUX co go masz.

 

Co do systemu to tu masz opis dla E83:
https://share.qclt.com/bmw资料/ICT/English/Participant_manual/mfp-hgk-brk-e83-info-kommu_en.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...