Skocz do zawartości

zestaw do Calibry - pare pytań


Janek Terror
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :padam: ,poskładałem sobie (oczywiscie teoretycznie =) ) sprzecik do mojej furki =)

no i mam troche pytań i watpliwosci =) , jesli ktoś zechce pomóc bede bardzo wdzieczny

 

radio > Clarion FZ409E http://www.clarion.com/pl/pl/products/2009...2420455870.html

 

drzwi przednie i tylnie boczki > 2x Hertz ESK 165 .3 http://www.allegro.pl/item798051208_hertz_...er_wroclaw.html

 

wzmacnicz > Ground Zero GZTA 4000TX http://www.ground-zero-audio.com/english/08_ta4000tx.htm

 

Skrzynia > Hertz HX300 D > http://www.allegro.pl/item797909653_hertz_...ier_gratis.html (na aukcji jest HX300 ...ale od HX300D różni sie tylko rezystancją HX300D po zmostkowaniu bedzie miał 2 omy )

 

wzmak do skrzyni > planuje Ground Zero GZRA 1,1000D (uzywka na allegro była za 800zł) lub coś innego uzywanego w okolicach 1000 zł

 

kondesator > Lanzar LQ16CAP http://www.allegro.pl/item756010252_lanzar...1_6_farada.html

 

okablowanie (zasilanie + głosniki) > Dietz

 

wygłuszenie > maty Dynamat

 

 

i tutaj moje pytania

- czy moge podłoczyć wszystkie 4 tweetery do radia ?? chce by cała moc ze wzmaka szła na głosniki w drzwiach i tylnych boczkach

-głosniki niskotonowe z tego zestawu Hertz ESK mają 70 RMS , a wzmak 85 RMS na kanał - niespale ich ?

- jaki przekrój kabli (+bezpieczniki) do zasilenia tych wzmaków ?

-jaki przekrój kabla do połoczenia skrzyni ze wzmaiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 z tylem daj sobie spokuj, 2 ten wzmak na przod to zbyt jakosciowy nie jest, 3 daruj sobie kondensator, chyba ze chcesz zeby ci cos w bagazniku mrugalo.

Radyjko hmmmmmmm jest duzo postow odnosnie radii wystarczy poszperac, Podaj kwote jaka chcesz przeznaczyc na audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. listopada jest spot w katowicach.

Przyjedź, posłuchasz kilku systemów, będzie Ci łatwiej na coś się zdecydować

 

 

- czy moge podłoczyć wszystkie 4 tweetery do radia ?? chce by cała moc ze wzmaka szła na głosniki w drzwiach i tylnych boczkach

A po co? Na tweeter idzie raptem kilka W przy pełnym wysterowaniu zestawu, więc nie widzę sensu tak kombinować.

 

 

-głosniki niskotonowe z tego zestawu Hertz ESK mają 70 RMS , a wzmak 85 RMS na kanał - niespale ich ?

Łatwiej spalić głośnik słabszym wzmacniaczem i nieco mocniejszym. Nic nie będzie się dziać, pod warunkiem, że usłyszysz ew. przesterowanie.

 

- jaki przekrój kabli (+bezpieczniki) do zasilenia tych wzmaków ?

35mm^2 to absolutne minimum, a pokusiłbym się o 50mm^2 tak na zapas.

Do tego bezpiecznik zależnie od przekroju kabla

 

-jaki przekrój kabla do połoczenia skrzyni ze wzmaiem??
2,5-4mm^2 wystarczy.

 

Zacznij może od poczytania Faq nazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z tyłem mam dac sobie spokój ??,hmm masz jakies doswiadczenia z tym wzmakiem ? czyli sprawa kondestora to bajer niewarty kasy ? :D tak mam to rozumiec :D , co dp radia jestem przekonany na 99% ==)) , na CAŁE car audio chce przeznaczyc max 6,000 zł , hmmm z chęcią by m wpadł ale na stałe mieszkam w Holandii :zawstydzony: , czyli jak i jest najlepiej połączyc te tweetery ? czy zasilanie do tych wzmaków można puścić razem ?? kazmirz dzięki ze służysz pomocą :D , ile mat jest potrzebnych aby wygłuszyc drzwi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z tyłem mam dac sobie spokój ??

A to ma grać czy robić hałas?

Poczytaj faq nazara, to zrozumiesz.

 

czyli sprawa kondestora to bajer niewarty kasy ? tak mam to rozumiec

Nie, to nie tylko bajer, ale należy go dobrać odpowiednią pojemność do odpowiedniej mocy.

 

co dp radia jestem przekonany na 99% ==))

Jesteś świadom tego, że to radio nie ma odtwarzacza CD?

 

czyli jak i jest najlepiej połączyc te tweetery ?

Tak jak to przewidział producent, czyli do orginalnej zwrotnicy.

 

czy zasilanie do tych wzmaków można puścić razem ??

tak

 

 

Zacznij od poczytania faq nazara, bo zadajesz pytania, na które odpowiedź znajdziesz w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hałas :D:zawstydzony: i wszystko jasne ,faq czytałem i to niejeden dlatego pytań było tak mało , niby na 500W/RMS przypada 1 Farad ,tak jestem swiadom tego - dla mnie naped CD jest juz przeżytkiem =)))))) , według producenta cały zestaw ma 100 RMS > wiec czy ten wzmak ground zero 4000tx niebedzie zasłaby ?? , co do kabla to mysle ze wezme 50 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby na 500W/RMS przypada 1 Farad

Zamiast kondensatora lepiej dac maly akumulator buforowy.

co do kabla to mysle ze wezme 50

To jest sensowne rozwiazenie

Jezeli chesz chalasowac to zamiaste tego

Hertz HX300 D
radzilbym Carpower`a Sonica 12" Nowy za ok 860zl na allegro do niego monoblok ESX Signum --> http://www.autosound.pl/esxsignumsx1000-p-1666.html i napewno bedziesz robil szum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie naped CD jest juz przeżytkiem =))))))

 

Ojj, trochę pokory, dobrze, że Raadek tego nie widział, jeszcze

Zmienisz zdanie jak posłuchasz kilku naprawdę dobrze nagłośnionych aut,

gdzie podstawą jest jednostka sterująca wyłącznie z napędem CD.

Ja zmieniłem zdanie, dlatego iż posiadam USB u siebie w radiu, nie korzystam z niego.

Lepsza jakość dźwięku jest z płytek CD Audio.

Ale po postach, które Ty tutaj naskrobałeś, widzę, że raczej jakościowego grania u Ciebie nie będzie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna dostac cos takiego jak akumulator buforowy?? :D , e ja jednak zostane przy głosniku Hertz =) ,napisałem że jest to DLA MNIE przeżytkiem , a to ze z płytek audio jest lepsza jakość wiem nie od dziś ...ale ja na ogół jestem normalnym ,przecietnym, zwykłym człowiekiem i niepotrzebuje jakiejs oszałamiającej jakości , a na 90 % wiem ze ten Clarion spełni moje oczekiwania , no jakościowego grania według wiekszosci niebedzie :D:P:P ...ale mysle ze car-audio za 6,000 zł chocby niewiem jakie to spełni moje oczekiwania :D , szczerze jakoś nic niezapowiada tego zebym wyrósł :rotfl: , a kase na sprzecik juz mam odłożoną :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna dostac cos takiego jak akumulator buforowy??

to taki zwykły akumulator (choć żelowy będzie lepszy) tylko zazwyczaj małej pojemności (np. 20AH), znajdujący się jak najbliżej wzmacniaczy.

Czy do tego radia Clarion FZ409E mozna podlaczyc przez USB czytnik kart SD ????a jesli tak to czy karta 8 GB normalnie pojdzie :D:rotfl: ??

czytnik się da napewno. a może uda się 200 gigowy dysk taki na usb zapiąć :D to byłby bajer :D 1000500100900 empetrójków się zmieści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa..... budżet około 6 koła a w propozycji autora wykorzystane 4.5 z ledwością.... ma być hałas a pojawił się HX300 siedzi w holandii w polsce nie ma czasu na spota a sprzet z allegro? dziwne.... ale pozwole sobie już nie komentować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba bardzo dziwna sprawa :orany: lol , jakimi cudami i sposobami Ty to sobie wyliczyłes to ja niewnikam :padam: , "ma być hałas a pojawił się HX300" > :rotfl: , " siedzi w holandii w polsce nie ma czasu na spota a sprzet z allegro?" > haha no ogólnie jestem niezle najarany ii ni huhu nieumie skumać o co chodzi :zdziwko::/ , tak juz na wstepie mówiłes ze to dziwne :D , tak masz racje ...niekomentuj .... zasmieciłes tylko posta

 

koniec offtopa

 

:cwaniak::cwaniak::cwaniak: peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia, "reading" na początku, po podłączeniu będzi trwało kilka minut :P

 

zalezy jaki procek w radiu :P ale masz racje. mi dwu-gigufke czyta od 5 - 10s , klarionek taki poczciwy mam

 

[ Dodano: 2009-11-06, 23:55 ]

Car PC i po sprawie :padam:

To by bylo jedyne sensowne rozwiazanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...