Skocz do zawartości

Signat Ram3 MK II Vs Steg QM 120.2x


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

według mnie Signat nie gra. Nie ma kontroli nad głośnikami. Ogólnie to nie ujął mnie ten piec niczym poza wnętrzem

Dużego QM`a nie słyszałem więc na jego temat się nie wypowiem.

 

Dla równowagi stanę w opozycji, jeśli idzie o kwestie ram'a II. Signat to świetny piec w tym budżecie, który dysponuje sporą mocą. Według moich odczuć charakteryzuje się ciepłym brzmieniem i spokojnie można go wrzucać do zestawów, w których góra strasznie dominuje. Naturalnie mówię o niedłubanym, oryginalnym piecu.

 

Grałem pod tym piecem również helixem W12 w zamkniętej przez jakiś czas i o braku kontroli nad subem (z tej półki rms) nie moge złego słowa powiedzieć. Na zmianę wskoczył H400 i niestety od strony przysłowiowego trzymania suba za morde h400 zmięknął.

 

Na dniach porównam świeżego ram II z keniem ps500f i jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

 

 

P.S sorała za ew. błędy ale pisze z koma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kuuudlaty pisze,nic nie mam do tego zestawu,zresztą jak mnie pamięć nie myli też Ci go polecałem w jakimś temacie tylko po prostu coraz więcej go jest wiec trzeba pomysleć nad przesiadką na coś nowego w moim przypadku.Tak jak pisałem zestaw R6 + UR1 + Steg QM 120.2 u mnie sprawdził sie elegancko wiec u Ciebie też powinien :zawstydzony:

 

A poza tym kolego 11 mamy spot w Katowicach,masz nie daleko a ja mam wzmak który bardzo podobnie gra do tego stega,o podobnej mocy i profilu brzmienia,tylko ma trochę ostrzejszą górę,wiec jak Ci się by nudziło to wpadnij,ja wezmę swojego i przetestujesz u siebie czy by Ci ew pasował,a jak nie to na pewno też będzie parę innych klocków,zawsze warto posłuchać,bo relacje słowne czasami mijają się całkowicie z osobistymi oczekiwaniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżak, w tym zestawie była średnica pod alpine 3545 i to nawet bardzo ładna,może kuuudlaty by nawet użyczył do odsłuchu na spocie

A tak poza tematem to ktoś może słuchał w bi-ampie takiego zestawu,albo samych woferów z alpine 3558 ?? Ciekawi mnie jakby to zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżak, w tym zestawie była średnica pod alpine 3545
Ojj było wszystko, a pojawienie się średnicy trochę zadziwiło nas
może kuuudlaty by nawet użyczył do odsłuchu na spocie :rotfl:
Dopóki nie pochowałem wszystkiego pod tapicerkę to nie widzę problemu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak cokolwiek byś nie robił w tym zestawieniu Ur1+ R6 to i tak braknie średnicy

krzyżak z tą średnicą to nie ma co przesadzać,może nie jest najwyższych lotów ale do przyzwoitego słuchania wystarcza.nie ma co powielać opini z jednego słusznego forum :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepłym brzmieniem

z tym powiedzmy mogę się zgodzić. Ale góra ani średnica nie jest szczegółowa ani przejrzysta. Wszystko gra tak jakby przez szmatkę. Brak dźwiękom życia. W tych pieniądzach co jest RAM3 (bo o nim mowa) można od czasu do czasu wyrwać coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak cokolwiek byś nie robił w tym zestawieniu Ur1+ R6 to i tak braknie średnicy

krzyżak z tą średnicą to nie ma co przesadzać,może nie jest najwyższych lotów ale do przyzwoitego słuchania wystarcza.nie ma co powielać opini z jednego słusznego forum :rotfl:

 

akurat Radku w moim wypadku byś się pomylił :D

 

Jeżdżę od jakiegoś czasu z tym zestawem i jak dla mnie to średnica jest za mocno wycofana a nie że jej nie ma mówiąc dokładnie .

Ale rzeczywiście dla przeciętnego słuchacza to dobry zestaw nie męczący ucha .

Ja planuję dorzucić średniaka i dłubnąć pasywne zwrotki .

 

Co będzie ciekawsze od ram3 ? ciekawi mnie jakby to gralo pod AA lub genesisem sluchal ktos moze ?

 

Jeśli chodzi o AA to nawet podstawowa seria zagra dynamiczniej i przestrzeniej a co do Gienka to zależy jaką serię masz na myśli ?

 

 

BTW. Radek mógłbyś mi podać na PW model Twojego Philipsiaka bo od Bydzi wyleciało mi z głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm A co z AA napędziło by dobrze suba JL Audio 12W6V2-D4 (600RMS) lub 12W3V3-D4 (500RMS) ? na przód chyba będę właśnie się rozglądał za AA najlepiej model AA 400.2XE a na tył jak myślicie sprawdziłby się Audio Art 200.2RXT lub Audio Art 200.2T ?

 

A o Genesis myslalem Dual Mono model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym kolego 11 mamy spot w Katowicach,masz nie daleko a ja mam wzmak który bardzo podobnie gra do tego stega,o podobnej mocy i profilu brzmienia,tylko ma trochę ostrzejszą górę,wiec jak Ci się by nudziło to wpadnij,ja wezmę swojego i przetestujesz u siebie czy by Ci ew pasował,a jak nie to na pewno też będzie parę innych klocków,zawsze warto posłuchać,bo relacje słowne czasami mijają się całkowicie z osobistymi oczekiwaniami

 

Widać jak posty czytasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...