Skocz do zawartości

BMW E39 Touring


Glodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie na forum jestem już od jakiegoś dłuższego czasu ,nawet gdzie tu jest mój stary i zarazem pierwszy model ,również BMW E39 tylko w Sedanie ,temat się skończył auto trafiło na żyletki 😂,

Długo się nie zastanawiałem i zakupiłem kolejne .

E39 jest a raczej było wyposażone w dsp z 9 głośnikami ,ale postanowiłem to wszystko wywalić na śmietnik ,grało to tragedia ,

 

 

 

Zabrałem się malutkimi krokami na stworzenie czegoś lepszego od Ori audio 

 

Gray jakie mam to 

Wzmacniacz Gladen 150c5

Subwoofer Excursion SHX 12D4

Radio Alpine 9882ri

Mid woofery Excursion XXX-M6

Zwrotnice jak i tweetery,będą zakupione dedykowane pod głośniki XXX-M6

 

W pierwszej kolei zabrałem się za przednie drzwi ,zakupiłem blachę ocynk i zacząłem tworzyć zabudowę drzwi.

Oczywiście wygłuszenie Bitmat i dystanse z mdf-u

 

Co do radia Alpine jestem na etapie rozdzielenie radia ,,samo radio powędruje w schowek po stronie pasażera,a panel powędruje w podsufitkę,mam tam fajne miejsce ,

Dlaczego tak a nie inaczej ,gdyż mam Ori duży monitor i nie chce go wywalać ,jest mi to potrzebne do ustawień blachych ale jednak ,zegarek ,pokazuje spalanie ,sterowanie webastem itd 

 

Dobra może trochę zdjęć by się przydało 

 

ykbhhvbw.jpg

 

3lirqy7z.jpg

 

 

r4g4pi4e.jpg

 

6dtevwb8.jpg

 

wr8fdqwb.jpg

 

cwnssnc6.jpg

 

p2aujswp.jpg

 

i8z378t7.jpg

 

 

Dzisiaj zacząłem robić drzwi od strony pasażera

 

bjfeiymo.jpg

 

8yyoo42d.jpg

 

Jak narazie chyba tyle ,

Będę cały czas dokłada proces budowy 

Pozdrawiam wszystkich,do zobaczenia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rozek260 napisał:

Jako fan e39 będę śledzić temat 😎

zapowada się bardzo dobrze 👍 

warto by było usztywniać tą blachę 🙃 im lepiej to przygotujesz tym lepszy będzie efekt finalny 🔥

 

Dziękuję ,będę się starał jak tylko będę mógł😏

Blacha jest oklejona z obu stron ,jest naprawdę sztywne ,nie ugina się ,przy zamykaniu drzwi nie słychać żadnego brzęczenia blachy,

 

No i wzmacniacz pod tylną podłoga w bagażniku 

abuw83ou.jpg

 

e5y8si6w.jpg

 

Kabel kompania będzie ogarnięta ,podłączone by chodź jeden głośnik grał (umilał dojazdy do pracy 😂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Ja będę śledził jako fan BMW :D Fajnie że budujesz coś dobrego w leciwej piątce :D Coś zaczęło się dziać ale jeszcze sporo pracy przed Tobą... pomysł z radiem jest idealny by nie psuć uroku kokpitu :D Miałem okazję widzieć kilkukrotnie takim projekt z rozdzielonym radiem i nigdy nie zepsuło wnętrza autka :)

Czyżby kolor bełemy to sławetny ''topasblau'' ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Szczurek1986 napisał:

Za to Ja będę śledził jako fan BMW :D Fajnie że budujesz coś dobrego w leciwej piątce :D Coś zaczęło się dziać ale jeszcze sporo pracy przed Tobą... pomysł z radiem jest idealny by nie psuć uroku kokpitu :D Miałem okazję widzieć kilkukrotnie takim projekt z rozdzielonym radiem i nigdy nie zepsuło wnętrza autka :)

Czyżby kolor bełemy to sławetny ''topasblau'' ?  :)

 

Wiem że dużo pracy przede mną ,ale po malutku będę działał😏

 

Dokładnie nie chciałem psuć kokpitu ,mimo już ponad 20letnie auto to mi się podoba kokpit ,

Dlatego też panel radia będzie w miejscu nie psujący nic z wyglądu 😁

 

Kolor to BIARRITZBLAU METALLIC (363)

wzaqj2ir.jpg

 

g7ky3yyz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rozek260 napisał:

Jeśli chodzi o kokpit to u mnie też to był priorytet żeby nie popsuć … 

moze spróbuj jak u mnie

W mojej poprzedniej e39 tak miałem ,teraz chce coś innego ,tym bardziej że w podsufitkę mam fajne miejsce ,j obok łapek jest plastik ,gdzie powinny być przyciski do pilota bramy

 

,a69o3342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczurek1986 napisał:

Glodekczyli jednak nie topas :D a tak sądziłem po drzwiach jak wyklejałeś maty ale teraz jak dodałeś fotkę całej to rzeczywiście nie jest topas :D Wydaje się bardzo zadbana sztuka - działaj :)

A dziękuję ,jest doposażona i cały czas dokładam,

Zewnętrzny i wewnętrzny Mpakiet

Lusterka składane elektrycznie

8xairbag zadkosc

Webasto 

Przednie hamulce z modelu 540

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Podświetlane klamki 

Tunel w skórze

Klima 

Grzane skóry

Xenon

Teraz dokupiłem , wewnątrzne rączki Ori skóra 

Rolety tylnich drzwi też Ori 

Tak że cały czas przy niej działam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Dzisiaj po działałem z drzwiami pasażera

q2qexy53.jpg

6nxhiksu.jpg

 

A to miejsce gdzie powędruje panel radia 😁

 

kgvf4liy.jpg

 

 

Tak więc ,dzisiaj udało mi się odpalić radyjko na oddzielonym panelu ,długość kabli 2 metry i działa co mnie mega cieszy 😁😁😁

 

2uy4bcoz.jpg

 

82mz7w3n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały Edit

Po ostatniej budowie paneli drzwi pod głośniki ,okazało się nie fartem 

Po ostatnich deszczach ,panele z MDF na mokły i się rozpadły ,mimo że były przykręcone do blachy ocynk ,gdzieś podeszła woda i klops ,

 

Postanowiłem zbudować nowe ,jako że jeszcze została mi blacha ,zrobiłem trochę inaczej , wszystko z jednego kawałka blachy ,by było sztywne ,

Do blachy będzie przyklejony i przykręcony dystans mdf ,a od drugiej strony będzie zrobimy przyklejony daszek również z blachy 

 

Kolejna paczka dotarła ,tym razem zwrotnice excursion xxx2wx pod głośniki również tej firmy xxx-m6

 

No i kable 4xrca będą zasilały głośniki przód +subwoofer,a ten kabel który aktualnie jest RCA będzie wykorzystany w przyszłości ,by zasilił głośniki w tylnych drzwiach ,gdyż czasami muszę wyciągać subwoofer

 

cmtftfhy.jpg

 

fms7u2el.jpg

 

l6ykjzgh.jpg

 

zwpjiydt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szczurek1986 napisał:

zdiagnozowałeś problem dlaczego tak s

Prawdopodobnie tak ,poprzednie panele źle zrobiłem ,bo były całe wklęsłe i jak woda kapała wewnątrz drzwi ,to akurat spływała po drzwiach i  potem po  blasze ocynkowanej a następnie do środka dystansu MDF 

 

Teraz zrobiłem według Ori pianki jaka tam była ,z przetłoczeniem przez całą długość ,

Zrobiłem próbę ,lałem woda ,i jest już idealnie sucho co mnie cieszy 

Z tyłu dam jeszcze daszek z ocynku ,w piątek mam wolne ,więc podciagne z pracami ,pokaże jak tak wyszło finalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj po pracy trochę posiedziałem w bawarce ,udało się zamontować panel radia ,podłączyć pod zasilanie i gra ,i to całkiem dobrze , wszystko skręcone na min,

 

62avhde8.jpg

 

3nl9mgkd.jpg

 

Od jutra mam wolne do środy ,więc będę działał dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arni napisał:

Matko bosko a czemu tak na suficie 😅 będziesz chciał w trakcie jazdy coś zmienić i może być wesolo

Nigdzie nie ma miejsca ,

Ramkę radia pomaluje na czarno ,jak się siedzi w środku jest ładnie ,

Co to sterowania radiem ,będzie to podłączone pod kierownicę multifunkcje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arni napisał:

Matko bosko a czemu tak na suficie 😅 będziesz chciał w trakcie jazdy coś zmienić i może być wesolo


Nie ma potrzeby bawić się radiem w czasie jazdy bo potrzebne funkcje ma z poziomu kierownicy wielofunkcyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczurek1986 napisał:


Nie ma potrzeby bawić się radiem w czasie jazdy bo potrzebne funkcje ma z poziomu kierownicy wielofunkcyjnej :)

Trafione idealnie , wszystko jest na kierownicy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...