Skocz do zawartości

Audio System R165EM EVO2 -głośniki 165


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam R165evo2, bardzo fajne głośniki nawet pod samym radiem (kenwood kmm), ale zastrzegam że nie porównywałem z konkurencją.

 

Co do psucia się nowszych wersji Audio System: śmiem wątpić. Różnice między EVO/EVO2 są raczej kosmetyczne, a jeśli wyraźnie zauważalne, to idą w dobrą stronę, np. w serii M wraz z EVO2 pojawiła się lepsza zwrotnica.

 

Są za to spore różnice pomiędzy jednocześnie dostępnymi zestawami w wersji instalatorskiej („EM” w nazwie, nieco tańsze) i zwykłej (bez EM).

 

W R165 evo2 zwrotnica ma regulację głośności tweetera (zmiana R) oraz możliwość przełączenia filtra woofera z I na II rząd (6db vs 12db/oktawę). W R165EM evo2 nie ma tych opcji, jest za to regulacja częstotliwości podziału dla głośnika wysokotonowego (zmiana C). W serii X-EM ponownie tylko regulacja C, za to w X „bez EM” są wszystkie wymienione wyżej opcje plus dodatkowo możliwość dołączenia układu linearyzacji impedancji (C+R równolegle do woofera). Jeżeli w planach jest zasilanie aktywne, to nie ma to znaczenia, ale jeżeli ktoś chce korzystać ze zwrotnic, to więcej możliwości uzyska ze zwrotnicą w plastikowym  pudełeczku, niż z wersją EM wiszącą na kablach.

 

Ponadto w seriach R165 i X165 "bez EM" głośnik średnio-niskotonowy (ten sam w obu seriach) ma membranę z szarej plecionki, to wersja znana od lat i bardzo chwalona, w zestawach R i X 165EM membrana jest czarna, ale nie wiem czym się obie wersje tego głośnika różnią w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...