Skocz do zawartości

Mondeo 5 - głośniki, mata, wzmacniacz, zwrotnice


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Coś chcę zmienić w swoim samochodzie.
I mam kilka pytań, jeśli ktoś może podpowiedzieć, to poproszę.
Samochód to Ford Mondeo 5.
1) chcę wymienić przód, głośniki i twetery. Tył zostawiam. Normalnie tam siedzi 4 ohm, z tego co się dokopałem do info, bo jeszcze nie rozkręcałem. Wpadły mi w oko głośniki 3 Ohm. Można to razem podłączyć? Przód 3 ohm, tył 4 ohm?

2) ile, mniej więcej, wychodzi maty na takie przednie drzwi, lewe i prawe? 2m2 jest ok? Tak piszą te firmy sprzedające te maty, że zazwyczaj im wystarcza, czy w tym samochodzie wychodzi tyle co zazwyczaj czy więcej?

3) Wzmacniacz, tu to już w ogóle zgłupiałem. Pomysł jest taki, że przód zmiana głośników i być może tył drzwi woofery, nie mam miejsca na skrzynki itd. Więc, póki co, będzie zmieniony przód, tył zostaje, przód 3 ohm, tył 4 ohm, trzy kanałowy wzmacniacz jest OK czy jednak 4? Potem, być może, woofery w tylne drzwi, czyli 3 kanały wystarczą? Kolega wspominał, że musi mieć Hi Input, coś z rozdzielaczem sygnału i jeszcze wejście na zwykłe kable, doradzicie co to miało bh być? Budżetowo. Proponował Audison srx 3, ale podobno Focal Solid 4 czy Audio System R 100.4 to już nie bardzo. Pomożecie??? 

4) Czy jak będzie wzmacniacz to czy potrzebne będą zwrotnice na zmieniany przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Barmanix zmienił(a) tytuł na Mondeo 5 - głośniki, mata, wzmacniacz, zwrotnice

1. Głośniki 3 ohm dostaną więcej mocy z wzmacniacza od głośników 4 ohm. To że tylne zostaną 4 ohm w niczym nie przeszkadza. 

2. 2 m2 na dwoje drzwi to raczej minimum. Wszystko zależy jak dokładnie wykleisz. No i musisz czymś zamknąć ten wielki otwór w drzwiach bo sama mata nie jest wystarczająco sztywna. Jeszcze potrzebujesz pianki pod boczek drzwi. 

3. Po co ci 3 kanały jak nie planujesz na razie skrzynki? Jeśli sam przód ma być podpięty pod wzmacniacz to 2 kanały, jeśli tył też to 4. 3 kanałówek jest mało i o wiele łatwiej kupić 4 kanałówkę. Budżetowo to pojęcie względne. Dla jednego to 500 zł a dla innego 2 tysiące.

4. Zwrotnice przy zestawie odseparowanym to konieczność jeśli nie będą cięte aktywnie. Jeśli ich nie podłączysz to najpewniej spalisz głośnik wysokotonowy.

 

Sama zmiana głośników może nie poprawić wiele jeśli radio mocno ingeruje w sygnał audio. W nowszych autach przeważnie radia mają już swoje eq które jest dopasowane do fabrycznych głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miałem taką nadzieję. :) Dzięki.
2. Czyli samo zaklejenie nie wystarczy? Oj, to nie wiedziałem, to coś tam podłożyć?
3. No właśnie co do ilości kanałów mam problem, bo chcę kupić wzmacniacz taki który ogarnie mi kilka wariantów w razie zmian. Nie lubię rzeźbić na bardzo.

          - przód zmieniony, tył zostaje.

          - przód zmieniony, tył zmieniony na woofery.

I takie dwa warianty miałby ogarnąć wzmacniacz, stąd problem ilu kanałowy kupić.

 

Czy któryś z tych wzmacniaczy ma sens? Czy jednak coś z nimi nie tak: Audison srx 3, Focal Solid 4, Audio System R 100.4?
4. Dzięki. :)

 

Sama zmiana głośników może niewiele poprawić czyli wzmak must have?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejżyj dział z instalacjami i przeszukaj trochę forum. Zasada wygłuszania jest taka sama niezależnie od auta. 

 

3 kanalówką zasilisz przód i subwoofer w bagażniku. Nie nada się do zasilania głośników w przednich i tylnych drzwiach. 4 kanałówka nada się do zasilenia przodu i tyłu lub przodu i suba bo można zmostkować 2 kanały.

 

Jeśli wzmacniacz będzie podpięty pod fabryczne radio to i tak radio wysyła swój sygnał do wzmacniacza a on go tylko wzmacnia. 

U siebie w mazdzie 3 bl z 2012 roku po zmianie głośników na inne zniknął bas i są podbite wysokie częstotliwości. Tyle że ja zamontowałem wzmacniacz z dsp i modułem bt więc mogę słuchać muzyki bezpośrednio z telefonu z pominięciem radia fabrycznego. A i przy dsp można częściowo zniwelować to co fabryczne radio zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...