Skocz do zawartości

Ulepszenie instalacji car audio: Subwoofer/wzmacniacz/głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
 
Jestem nowicjuszem w temacie ulepszania systemu audio w osobówkach. Zastanawiam się nad dorzuceniem do mojego samochodu (Renault Megane 2 CC) subwoofera i dwóch zwykłych, trochę lepszych od oryginalnych, głośników. Na ten moment w samochodzie zamontowane jest oryginalne nagłośnienie, ale zostało zmienione radio na Kenwood BT CD/R-2P2 z wyjściem 4x50W, podłączone do czterech głośników.
Chciałbym wymienić 2 z tych głośników na nowe. Mój plan to dokupienie subwoofera ze wzmacniaczem do niego i do wspomnianych 2 głośników. 2 oryginalne głośniki pozostałyby zasilane z radia. I tu mam pytanie: Czy mam możliwość przesłania wzmocnionego już sygnału z radia do wzmacniacza, z którego dalej 3 sygnały (znowu wzmocnione) wychodziłyby do dwóch nowych głośników i subwoofera. Czy przy tym rozwiązaniu dwa głośniki oryginalne będą potrzebowały dodatkowego delay'a, żeby grały równo z nowymi?
Chciałbym osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Cena nie gra roli - chciałbym, aby wspomniany zestaw: subwoofer, wzmacniacz, 2 głośniki i ewentualnie nowe radio służyły mi również w innych modelach samochodów, dlatego wolę kupić coś naprawdę dobrego. Nie chciałbym natomiast wymieniać całej instalacji elektrycznej w samochodzie.
Jaki subwoofer najlepiej kupić? Są jakieś rozwiązania, nawet dużo droższe, które przy mniejszym poborze prądu są w stanie wydać mocniejszy bass? (nie przekraczając 30cm średnicy głośnika)
Dwa wspomniane przeze mnie głośniki lepiej sprawdzą się dwudrożne, czy zwykłe?
 
Tak jak wspomniałem, jestem nowicjuszem, więc bardzo możliwe, że zapomniałem o jakimś istotnym fakcie. Jeżeli ktoś z Was miały inną propozycję jak mogę uzyskać najlepszy efekt (z naciskiem na bass) to jestem otwarty na dyskusję :) .
PS. Te 2 oryginalne głośniki, które mam zamiar wymienić na nowe, muszę wymienić, bo oryginalne charczą.
 
Pozdrawiam!!
Wysłano 9 min temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym aucie bedzie ciezko . Najpierw wyglusz drzwi i dociaz tapicerke matami ,to zrobi jako taka komore rezonansowa ,zakladajac ze porzadnie skrecisz drzwi . W mojej megane siedza w drzwiach woofery ms130evo od AudioSystem + zwrotnica i wysokie z poprzedniego zestawu od vibe slick comp . Akurat tweetery sa porzadne,w porownianiu do wooferow ktore nawet ciete na 80hz pluly membrana .. Wszystko gra pod radiem sony dsx-gs80 ktore daje 45w rms na kanal przy 4ohm . W koncu gra to tak ze teraz smialo mozna podlaczac subwoofer i uzupelniac przod,a nie ZALEWAC go basem z bagaznika. 

 

Taki pogladowy filmik na szybko,woofery jeszcze nie wygrzane. Jak slychac da sie wyciagnac bass z tych drzwi. Mnie osobiscie zaskakuja srednie w tych wooferach,bardzo dobrze zgrywaja sie z tweeterami ktore graja od 1.5khz . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...