Skocz do zawartości

Dobór zestawu 2-drożnego na przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę tutaj ponieważ potrzebuję porady kogoś kto się na tym bardziej zna. 
 

Jeżdżę Polo 9N z 2002 roku (okular). Posiadam w przednich drzwiach głośniki Hertz Cento C 165 L, głośniki wysokotonowe w słupkach to oryginały VW, zasilane jest to wzmacniaczem Crunch GPX-600.2. Radio to Pioneer MVH-S620BT. Komora drzwi jest wytłumiona pianką przez poprzedniego właściciela, nie chce mi się jej zrywać żeby wykleić to matą butylową, nie wiem czy tak może to być i czy coś to daje 🤔

 

Chciałbym na przód wrzucić coś nowego (zestaw 2-drożny), w granicach 500/600 zł. Zależy mi na czymś lepszym niż w.w. głośniki Hertz oraz wysoki ton. Mój gust muzyczny jest zróżnicowany, także słucham praktycznie wszystkiego. Zależy mi aby zagrało głośno i potrafiło zejść nisko na tylko ile jest to realne. Głośniki Hertz wylądują w tylnych drzwiach. Nie chcę wrzucać skrzyni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woofery hertza są z zestawu za około 700 zł. Nie wiem czy nie lepszym wyjściem byłoby dokupienie tweeterów hertza z tego zestawu i zwrotnic i wygłuszenie porządne drzwi. Porządne wygłuszenie drzwi już powinno poprawić sporo przy tych wooferach. Polo to małe autko i sam zestaw z przodu spokojnie je nagłośni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te głośniki podpięte pod radio i po lekkim podkręceniu niskich tonów w radiu głośniki grają poprawnie dołem. Spory kickbas i poprawny bas. Oczywiście nie spodziewaj się po nich zejścia jak przy subie.. to dosyć sztywne i delikatne głośniki. Myślę że u ciebie sporo psuje ta pianka w drzwiach. Takie rzeczy to raczej do komór zamkniętych a nie w drzwi. Zmiana samych głośników może nie wnieść za wiele, szczególnie w tej cenie, ciekawsze zestawy to +1tyś zł. Natomiast jak chcesz niskiego zejścia to celuj raczej w głośniki z miękką papierową membraną i nie za sztywnym zawieszeniem. Dodanie głośników w tylne drzwi również doda trochę niskich tonów, tzn uwypukli je trochę. Natomiast tak czy siak zająłbym się przednimi drzwiami żeby nie marnować potencjału jakiegokolwiek głośnika który tam wsadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien się wzmocnić średni bas. Ale jak będzie w rzeczywistości to zobaczysz jak wykleisz drzwi. Myślę że powinieneś być zadowolony z efektu. Ale dalej nie spodziewaj się po tych głośnikach mega niskiego zejścia, bo takiego nie będzie. Jak pisałem, raczej poprawi się średni-wyższy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie(seat ibiza 6l1) do gry bez suba miałem takie potworki w drzwiach:

20231114_140103.thumb.jpg.605422aeddda9ebb14dfd6ec8661bc6e.jpg

Membrana z celulozy plus piankowe zawieszenie i do tego ogromny magnes niczym w 20 cm subach. Z wad to olbrzymia waga i głębokość montażowa 76 mm przez co nie mieściły się pod tapicerką drzwi. No i by zagrały jak należy wymagały odpowiedniego zasilenia(minimum 100W rms).

W obecnym aucie nawet fabryczne głośniki potrafią zagrać mięsiście ale dopiero po porządnym wygłuszeniu drzwi i zasileniu z wzmacniacza zamiast fabrycznego radia. Jedyna wada tego rozwiązania to to że nie wiem jak długo wytrzymają zasilanie 4 razy większą mocą od radia fabrycznego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...