Skocz do zawartości

DSP Mosconi vs Helix różnice/zalety/wady


maciekelga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Chciałbym zrobić upgrade mojego audio w Mazda 6 GL 2016r w wersji z Bose. W tej konfiguracji jedyną sensowną opcją jest wpięcie DSP za wzmacniaczem Bose aby nie stracić pełnej funkcjonalności - dźwięk czujników parkowania etc.

Chciałbym zrobić to jak najbardziej kompaktowo, czyli najlepiej DSP ze wzmacniaczem. Oryginalnie jest tam 3 way z przodu z 4 kanałów, woofery maja 2 kanały, mid i tweet 2 kanały (połączone równolegle).

Na początek zostawiłbym taka konfigurację, później może dojdą zmiany.

 

Dlatego szukałbym czegoś 6 kanałowego, kompaktowego. Zastanawiam się miedzy Mosconi Pico 6/8 DSP a czymś od Helixa typu P Six. Przewaga Mosconi to cena i rozmiar. 

Jak wygląda kwestia samego DSP? Widziałem że Helix ma funkcję ISA do badania i korekcji sygnałów wejściowych oraz ADEP3. W Pico nie widzę takich informacji o odpowienikach tych systemów. Czy Pico poradzi sobie z podłączeniem za wzmacniaczem Bose po HI tak aby auto nie generowało błędów z braku podłączonych głośników? Znalazłem kilka filmików o sofcie Mosconi, Helix wydaje się ciut łatwiejszy ale Mosconi ma też sporo opcji.

 

Używał ktoś Pico 6/8 lub 8/10 i może coś więcej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.10.2023 o 10:48, maciekelga napisał:

W Pico nie widzę takich informacji o odpowienikach tych systemów

 

Pico ma  masę możliwości korekcji i poprawy jakości sygnału z radia OEM. Jest od tego sekcja "MONITOR - INPUT". Możesz każdy kanał wejściowy skorygować jak Ci się podoba " dosłownie". Aktualna wersja GUI 3.50 daje mega możliwości korekcji, ustawień itp. Teraz możesz również robić wszystko z automatu. Później dalej to korygować według uznania. Tak na szybko z automatu robisz, delay z pomocą mikrofonu USB możesz to zrobić z automatu.  Również automatyczna korekcja fazy głośników względem siebie, co jest bardzo ważne w CA. Pomiary RTA z wykresami. Dzięki temu możesz dopasować wszystko pod swoje ucho. GUI programu wydaje się trochę "trudne" ale kilka dni nawet "offline" można się dużo nauczyć.  

 

Ja postaram się jak będzie trochę czasu zrobić jakiś wstępny poradnik jak się poruszać w programie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...