Skocz do zawartości

Jak spiac sonica


Nekci1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam pytanko, zastanawiam sie jak spiac Sonica 12". Bedzie podlaczony pod Hifonicsa Atlantis X 600W w 4Ohm w mostku, lub 900 w 1Ohm. Ktora konfiguracja da lepsza kontrole nad glosnikiem. Nie chodzi mi o to w jakiej konfiguracji bedzaie lepiej "lupal"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zakupić mono jakieś bo nie rozchuśtasz tego głośnika zbyt mocno tym wzmacniaczem więc cała operacja 15" mija się z celem

 

No dobry pomysł i się pod nim podpisuję.

Niekoniecznie musi to być klasa A/B, jak np. DLS A6, przy 1Ohm ma 1,2kW.

Sonicowi wystarczy piec z klasy D i raczej musisz szukać czegoś co jest stabilne przy 1Ohm i powyżej 1kW, żeby dobrze rozhulać ten głośnik :D

Uderz, np. do maciaty'ego, on ma tego suba, może doradzi Ci jakiś konkret wzmacniacz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie wiem po co ten temat :D Przecież sam mozesz podłaczyc jak ci pasuje i sobie obczaisz co bedzie lepsze. Ja dodam, ze do tej pory testowałem S15 na 4 wzmakach o stabilnosci 1-4 ohm i bardziej punktowo grał przy 4 ohmach + wieksza kultura. Tryb 1 ohma to na zawody raczej bo powodował to, ze głosnik latał jak łopata i mocno tracił na dynamice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparliscie sie na tego sonica 15" a ja mam 12". Zrobilem tak jak mowil ige i jest ok (narazie) :) glosnik nie lata jak przyslowiowa "szmata"

Tryb 1 ohma to na zawody raczej bo powodował to, ze głosnik latał jak łopata i mocno tracił na dynamice.

i wlasnie o to mi chodzilo :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753, SPL-owiec to może jednak tak nie do końca :hyhy:

Ale na pewno przetwornik służący raczej do robienia zamieszania w aucie oraz dobry sub,

żeby osiągnąć zejście przy muzyce typu RAP/HH.

Sonic raczej do kulturalnego grania i do, np. muzyki rockowej moim zdaniem, się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...