Skocz do zawartości

Phoenix Gold ZX65CS ZR65CS


Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie, chciałbym zapytać o zestaw dwudrożny z zwrotnicą Phoenix Gold ZX65CS, ZR65CS.  Czy ktoś słyszał te głośniki. Dlaczego o nie pytam? Zostały mi zaproponowane przez człowieka, u którego zakupiłem sprawdzone i lubiane przeze mnie Morel Maximo Ultra. Chcąc pójść ciut wyżej chciałem zakupić Morel'e Tempo Ultra. Wtedy usłyszałem, że Phoenix Gold ZX65CS to wyższa półka od Tempo Ultra, cokolwiek miało by to znaczyć. Natomiast ZR65CS to zupełnie inny poziom. Niestety żadnych argumentów "za" jeszcze nie usłyszałem, dlatego prośba do któregoś z kolegów o krótką recenzję. Zestaw miałby grać w sedanie, z przodu. Zasilany DLS A5, sub w bagażniku. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam ten zestaw w swoim aucie. Nie zainwestował bym już takich pieniędzy w taki sprzęt. Co prawda jeszcze się wygrzewa, ale nie sądzę że będzie jakaś istotna poprawa dźwięku. Teksty w opisie o "dźwięku jak ze studia nagrań", czy "efekcie hali koncertowej" to tylko zwykły marketingowy zabieg, nie mający odzwierciedlenia z rzeczywistością. Nie czuć głębi oraz selektywności w tym dźwięku. Gra to przeciętnie. Podejrzewam że sprzęt za 600 zł zagra podobnie. Producent w ogóle nie przyłożył się do instrukcji montażu tych głośników. Niby sprawa prosta, ale jednak pozostaje dużo niejasności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaryzykowałem i zakupiłem serię ZR. Niestety, muszę się z Tobą zgodzić w każdym momencie wypowiedzi. Głośniki grają bardzo tępo i ospale. Jak jeszcze dół da się przyjać za jakąś jednak głębię, to średnica jest totalnie nie do przyjęcia. Bez wyrazu, bez jakiejkolwiek dynamiki. Głośniki zdecydowanie do głośnego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie jedne z najlepszych głośników w swojej cenie jak nie najlepsze... a mam porównanie do takich firm jak Focal, Morel, DLS, Helix, itp. ZR65CS grają cieplutko z przyjemnym niskim basem. Tweeter jedwabiscie czyściutko, nie męczy ucha. Świetne stereo i są bardzo muzykalne... takbym to nazwał. Po zmianie na te głośniki zacząłem słyszeć inne dźwięki, których wcześniej nie było w muzyce. Zostały bardzo wysoko ocenione w magazynach zagranicznych testujących sprzęt car audio. ZX65CS niewiele odbiegają dźwiękiem, ale jest czuć mniej basu i średnich tonów, ale to dalej jest poziom dźwięku wyższy jak w innych firmach. Może jak ich słuchaliście na fabrycznym radiu to nie było efektu, no ale to normalne. ZR65CS muszą grać pod wzmacniaczem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kapelan84 napisał:

czy Wzmacniacz DLS A5 jest wystarczająco dobrym sprzętem?

To bardzo dobry wzmacniacz, na tyle dobry że można by pod niego podłączyć głośniki z jeszcze wyższej półki. Dużo zależy od reszty systemu, przygotowania drzwi, marki i modelu auta, źródła itd... Masz 2 negatywne opinie i jedną pozytywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...