Skocz do zawartości

Jaki przód pod sony xm 6020?


vxam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam sony xm 6020 ze starym radiem tez sony i głośniki na zwrtoce DIY, ale gra to słabooo i coć trzeba zmienić

1) Jaki zestaw dać na przód? (miałem helixy, grały fajnie, ale chciałbym coś o klasę wyżej - system raczej bedzie bez suba)

2) Jakie radyjko tak do 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio kupione: kenwood KDC-m7024

 

morel 6, EM - PHASER, Vibe SE-K60, z linka powyzej to niestety nie mój budżet +500..

 

chyba że SINUSLIVE SL165W?

albo audiosystem mx 165?

 

muzyka: rock, metal, pop, jazz, czasem klimaty ATB. Zalezy mi dobrym tweeterze, (z helixa db 62.1 był przyzwoity jak na moje ucho)

 

doradzcie, jaki wybrać system na przód do 300 PLN (nie będzie suba)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najbardziej uniwersalne, póki co na mój słuch, były Hertz HSK, chociaż jak grają w rocku :looka: ?

Tempo 6 też się wg mnie sprawdzą jako wooferki uniwersalne.

Vibe'y raczej do Rapu, EMPhaser'y jeszcze ich nie testowałem.

Albo właśnie DEGO PO, dobrze się sprawowały w "szybszych" rytmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wykraczają po za budżet, widzę że w tej kasie nic przyzwoitego nie dostanę.

 

Panowie, a co powiecie na takie połączenie bo mam mozliwość kupienia używanego tweetera w dobrej cenie:

 

tweeter DLS IRIDIUM 1

 

+ woofer np. dls r6a

 

Co wtedy ze zwrotnicą? Uniwersalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś, miałem na mysli że za 300 stówy nic sensownego nie kupie i chyba zwiększe budżetu, żeby cos przyjemnie grało.

 

hsk średnio mi sie widzi (nie mam argumentów dlaczego bo nie słyszałem),

dego jak najbardziej biore pod uwagę, w zasadzie jak bym miła kase na nowe to bym brał ....ale nie mam, uzywanych ofert tez brak

 

dlatego zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami, trudniejszymi ale może lepszymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsk średnio mi sie widzi (nie mam argumentów dlaczego bo nie słyszałem)
Ja mam u siebie hsk, jak i kilka innych osób na forum, raczej nie narzeka nikt
dlatego zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami, trudniejszymi ale może lepszymi?
Warto próbować tylko nie z 'uniwersalnymi' zwrotkami, najlepiej byłoby zrobić po pomiarach, ale wydaje mi się że nawet ori z zestawu R6A byłaby odpowiednia w takiej sytuacji, a napewno lepsza od uniwersalnych :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vxam, tak jak wcześniej mądrzejsi ode mnie koledzy pisali, weź albo dego lub hsk.

W tej kasie nic lepszego nie znajdziesz.

Co do R6A wg mnie, one nie nadają się do 2-way.

Walą jak dla mnie niemiłosiernie kiedy nie jest to potrzebne.

Natomiast jednak super sprawdziłyby się w 3-way, no ale to już inna bajka

A poza tym te wooferki oraz ogólnie tez "zestaw" DLS'a jest już za bardzo oklepany i za bardzo "komercyjny".

Tak jak już wspominał zola :cwaniak:

Chcesz tu być człowieku "wybitny", a jednak nie wychodzi :cwaniak:

Co do HSK, może i też są popularne i oklepane, ale na pewno lepiej sprawują się w systemie 2-way :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, no np. w rockowych kawałkach, gdzie wg mnie potrzebne jest dobre "kopnięcie",

a one jak na mój zboczony słuch :padam: zaczynają grać jak typowy "amerykaniec", czyli po prostu rzucają mięsem.

No wiadomo w rapie wykonują swoje zadanie, wg mnie.

I też nie wyobrażam sobie, np. słuchać na nich w systemie 2-way muzyki typu poezja śpiewana.

Przykładem może tu być twórczość Czesia Mozila - Czesław Śpiewa

A ja jako jego fan, a właściwie jego twórczości, nie chciałbym aby woofer tego typu pogwałcił mój słuch

swoją "charakterystyką" gry, czyli po prostu za mocno jak dla mnie w niektórych gatunkach muzycznych :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te woferki od dłuższego czasu i nigdy nie było z nimi takich problemów jak piszesz.Robiłem auto gdzie R6a grało z tweeterkiem lotusa(2 way) i tam również nie było problemu.

Co do rzucania mięsem to mam zupełnie inne zdanie o tych przetwornikach.Niskiego dołu tam brakuje a średniego jest pod dostatkiem.Sporo zależy od sprzętu towarzyszącego oraz odpowiedniego zgrania.

jest dobre "kopnięcie"

Właśnie za to lubię te głośniki a do...

czyli po prostu rzucają mięsem.

...zazwyczaj stosuje sie sub'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bym się bał stawiając PO i HSK na jednej półce.

PO na górze to piła z tępym łańcuchem.

ale może, źle wzmaki były dobrane, radio lub wiatr zawiał od tyłu nie wiem, ale PO za dobrze mi się nie kojarzy.

Mowa tutaj o nie grzebanych systemach.

 

Wiadomo HSK też ideałem na górze nie jest i jeśli źle dobierzemy radyjko i wzmaki to dzieje się bardzo źle

ruby1986, w wilczynie nie pamiętam czy byłeś przy tym jak z Łukaszem kombinowaliśmy z samym radyjkami :hyhy: jakie wychodziły kwiatki :D

 

Na dodatek jeśli zastosujemy bi-amping w HSK to robi się dużo ciekawiej :D

lub puszczamy je aktywnie :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek ja pisałem jak ja osobiście odbieram ten woofer.

Pisałem też o swoim zboczonym słuchu, więc wiadomo o co common ... :hyhy:

Może to fakt, że piec był źle dobrany do R6A w systemie 2-way, tu się zgodzę.

Ale nawet to co napisałeś, że do Ciebie te wooferki przemawiają to ok.

Musiałbym posłuchać tego zestawu o którym pisałeś i w swojej muzyce, może zmieniłbym zdanie

Póki co, jest to gdybanie ...

 

Gilotyn@, fakt nie można postawić PO i HSK na jednej półce.

W porównaniu do innych serii Hertz'a ( nie słyszałem ani Space, ani Mille ), tweeter jest po prostu boski i jak dla mnie nie za ostry :D

Co do Dego, wiadomo że tweeter tnie jak piła po uszach, ale pod Alpinką 35xx dało się tego słuchać i ja byłem zadowolony co one pokazały.

Co do Waszych kombinacji z radiem, to niestety nie było mnie w pobliżu :D

 

Wiadomo, że różny piecyk pod różnymi systemami zagra, raz lepiej, a raz gorzej i tu chyba Ameryki żadnej nie odkryłem :D

Natomiast, jak też wiadomo każdemu pasuję co innego, tak jak podam tu przykład zoli.

Jak usłyszałem jego tweeterki pod Clarionem od Patryka - miodzio, natomiast pod JVC SH91xx - tragedia, dla mnie.

Dla niego, pod Clarionem - ciepłe kluchy, a pod Denonem - miód, cud, malina.

 

Natomiast forum jest po to aby każdy wymienił się własnymi poglądami i spostrzeżeniami, by potem ew. przeprowadzić wspólnie burzę mózgów.

Najlepiej, jest wyjść z domu od komputera i zajechać na jakiś spocik lub zlocik i samemu posłuchać co komu pasuję :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale skoro zestaw ma grać pod xm 6020, to który zestaw będzie LEPIEJ podchodził pod jego charakterystykę? Dodam ze radio to

 

KDC 7024M

Obecnie gra to na jkaiś tam głośnikach (nie powiem jakich, ze wsytdu) z robioną zwrotnicą. Woofery daja kartonowy dzwiek, a wysoki jest nawet szczegółowy tylko daje mało "szlachetne" dzwięki. Dosłownie robi "tszzzz" zamiast "csss". Najlepszy tweeter jaki słyszałem to ten helixa db 62.1(wiem, wiem mało jeszcze słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie tu zaraz zabiją, ale ja poszedłbym w Dego.

Pod "cieplutkim" Sony, tweeter z tego zestawu zostanie "ostudzony" i nie powinno być tragedii.

Ale ja se tam mogę gadać, zara i tak ktoś inny doradzi Ci inny zestawik, więc i tak czy siak, decyzja należy do Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...