Skocz do zawartości

Wstępne wystrojenie 3Way


misterrm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Skompletowałem i podłączyłem u siebie w końcu aktywny zestaw 3way. Jako że wszystko robię sam to ze strojeniem chcę również powalczyć.

 

Zestaw wygląda następująco:

Tweetery: STEG SQ32

Mid: STEG SG30

Woofer: STEG MT650C

 

Wzmacniacz dla tweeterów: Sony xm4040 (póki nie znajdę nic ambitniejszego)

Wzmacniacz mid+bass: u-Dimension ProZ 4-150

 

To wszystko pod kontrolą Helix'a Pro MK2, źródło coax prosto z mojego odtwarzacza Fiio. 

 

Zastanawiam się jak powinny wyglądać wstępne filtry i cięcia dla takiego zestawu. Teoretycznie wiem że każdy z głośników powinien grać w swoim paśmie do którego jest przeznaczony, ale czy filtr powinien obejmować właśnie cały zakres pasma przetwornika? Czy może są jakieś zasady które od razu lepiej wdrożyć?

 

Ciekawi mnie również temat RTA. Posiadam mikrofon pomiarowy, ale jeszcze go nie użyłem. Myślicie że DSP ustawi czasówki dostatecznie dobrze na podstawie badania mikrofonem? 

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki związane ze strojeniem na Helixie. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz nie taki zły. Tutaj na plus, jednak budując taki system trzeba mieć już jakieś doświadczenie lub kogoś kto wskaże właściwy kierunek.

 

Taka rada, na śląsku masz kilku użytkowników co mogą pomóc w razie możliwości i chęci. Nie bierz się za to sam bo to długa i żmudna droga, daj sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 drogi z przodu sterowane helixem pro mk2. Mikrofon pomiarowy superlux 888 i karta dźwiękowa maudio usb. Jestem po chyba 8 czy 9tym strojeniu autka i za każdym razem widzę delikatną poprawę. Na YouTube polecam gorąco filmy Nerijusa. Obecnie kanal nosi nazwę RAW-CAt i tam łopatologicznie masz wytłumaczone krok po kroku jak samemu zacząć przygodę ze strojeniem. Goraco polecam. Kupa zabawy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...