Skocz do zawartości

Wzmacniacz do systemu przedniego


mariuszbd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić jaki wybrać wzmacniacz na przód w używce do 400zł. Ma on napędzać zestaw TEC XP6. Do tej pory napędzane były Crunchem GTR420.2 i nie podoba mi się jakość dźwięku, praktycznie nie ma Kicka coś tam tylko puka, góra za ostra, drzwi mam wygłuszone dekarką, głośniki na dystansach, zasilanie 20mm (Macroma) i przy 25% odkręconym Gainie pojawiają się przestery przy wyższych głośnościach (zero podbić na radiu i takich tam bajerów), plus i minus są dobrze podłączone bo sprawdzałem kilka razy, radio jakie chwilowo posiadam to Alpine CDE 9870R (poluje na Alpine CDA-7893). Szukam czegoś jakościowego nie oczekuje mega basu z przodu bo od tego mam subwoofer, chciałbym też aby wzmacniacz mógł być też przydatny do dalszej rozbudowy audio. Muzyki jakiej słucham to reggaeton,hh i takie tam.

 

Wzmacniacze jakie mam na oku:

 

Steg Qmos II x75.2 http://allegro.pl/item788322830_wzmacniacz...s_ii_x75_2.html

Sony XM 4045 http://allegro.pl/item776921595_sony_xm_40...e_in_japan.html

Sony XM 4520 http://allegro.pl/item765333602_sony_xm_45...e_in_japan.html

Alpine v12 MRV F300S http://allegro.pl/item786518464_alpine_v12_mrv_f300s.html

 

Może inne propozycje z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sonym w ciemno to bez przesady :D

Ale fakt, z tych 4 też wziąłbym Soniaka, patrz ten drugi link.

Steg będzie ostrzejszy u góry, kicka na pewno mu nie braknie.

A ta alpinka 4-kanałowa, fakt morel tempo 6 wystarczyło, ale pozostawał niedosyt.

Z alpine'a tylko czarne serie 35xx, bo tą co ty podałeś braknie trochę mocy jak dla mnie.

Sony będzie, wg mnie najbardziej "zrównoważony" jeżeli chodzi o góre, będzie delikatniej niż w przypadku Crunch'a, a jeżeli chodzi o kick, to na pewno nie będziesz zawiedziony.

BTW, Crunch i TEC, WTF :D ??

Wywal ten piec w dziady i zdecyduj się na Sony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRV-F300S to fajny piecyk,niby 30 wat a daje radę z przodem i niezbyt wymagającym subem.Cztery kanały może w przyszłości posłużyć do biampingu.Brzmieniowo bardzo dobry i zrównoważony.w przeciwieństwie do soniaków ma płynnie nastawiane filtry-to dużo ułatwia.

Przy twoich preferencjach muzycznych jedynym kandydatem z tej czwórki jest Steg.Jakościowo bardzo dobry i mocny piec.Dobrze prowadzi bas a i z resztą nie ma większych problemów.Jedynym problemem to cięcie które odbywa się za pomocą sipów,trochę to komplikuje proces ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum złożył mi propozycje Genesis Profile Two za 430 zł. warto ? A i pytanie o ALPINE CDA-7893R ile dobra używka jest warta żeby nie przepłacić ?

 

Odpuść sobie ten model Gienka, najniższa seria więc szkoda zachodu skoro możesz za mniejsze pieniądze kupić sobie Sony lub tak jak Raadek napisał tą Alpine :P

Wg mnie rozsądniejszy wybór.

A co do radia to pewnie w granicach 480 zł. max będzie warte.

7894RB jest droższe i wiadomo, że to lepsza jednostka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek albo ty sprzedajesz tę MRV-F300S albo kolega :zdziwko: ale nie pisz ze ten wzmak zagra z jakimkolwiek subem:)mialem mocniejsza mrv 400 to wiem....

i jak kolega mialby pedzic tym wzmakiem jakies glosniki to dla mnie szkoda kasy...lepiej to robic radiem...nie bedzie tak soczyscie ale wielkiej roznicy tez wzmak nie zrobi.

jak cos to juz na ten bym sie skusil na...SONY XM-4045

a ruby1986 slyszales moze tego gienka?...czy tylko powielasz gdzies przeczytane posty?

bo jak dla mnie ten gienek gra lepiej niz mrv 400 i SONY XM-4045(w sumie o gustach sie nie dyskutuje)

p.s. zeby nie było ze wyssalem to palca ale wszystke te wzmaki przeszedly przez moje rece :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finischer napisał ;

Raadek albo ty sprzedajesz tę MRV-F300S albo kolega ale nie pisz ze ten wzmak zagra z jakimkolwiek subem:)mialem mocniejsza mrv 400 to wiem....

Jest to moim zdaniem trafna odpowiedz nawet MRV-F400S ma trudnośći z jl audio z seri 12 WO.

Te wzmacniacze są bardzo dobre jakościowo w dźwięku jednak brak im mocy, bez literki „S” w nazwie to już ina bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek albo ty sprzedajesz tę MRV-F300S albo kolega

Dla jasności powiem że nie sprzedaje żadnego wzmacniacza oraz nie znam sprzedawcy.

...ale nie pisz ze ten wzmak zagra z jakimkolwiek subem:)

Z całym szacunkiem koleżko ale pozwól że sam będę decydował o tym co piszę.Jeśli decyduję się poświecić trochę czasu na napisanie posta to możesz być pewny że wiem co piszę.To że napisałeś:

wszystke te wzmaki przeszedly przez moje rece

...wcale nie oznacza że wiesz co potrafią.Skoro przeszły przez Twoje ręce to czemu zostawiłeś sobie Dap'a...wiesz co w nim siedzi?

Jest to moim zdaniem trafna odpowiedz nawet MRV-F400S ma trudnośći z jl audio z seri 12 WO.

Rysiu a może to Ty masz trudności z ogarnięciem swojego systemu?Najłatwiej zrzucić winę na sprzęt,brak mocy czy inne pierdoły.Sub to nie tylko moc...im większa tym lepiej.Trzeba zadbać o zasilanie,odpowiedni litraż,strojenie skrzynki,ukierunkowanie itp.czynników jest wiele i gdy któryś zawiedzie nie da się zrzucić winy na sprzęt :D

 

[ Dodano: 2009-10-26, 11:01 ]

Moim zdaniem to nie sprzęt jest kiepski lecz montażyści bez pojęcia o tym co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla to w opisie juz nie aktualne :P ---ale kto by to zmieniał co jakis czas:)ciagle szukam "tego czegos" :D

a wracajac do Dap-a to uważasz że wspomniane wczesniej piece są lepsze jakosciowo?

hmm a to ciekawa teoria... :D bo to porównywalna liga brzmieniowo i nawet z trochę lepszym wykopem.

 

Panowie jak widac po ilosci postów mało się wypowiadam na forum, jak nie slyszalem osobiscie, ale w tym akurat przypadku miałem wszystkie te wzmaki pod tymi samymi klockami...

dlatego nosi mnie jak ktoś mydli oczy innym(sam kiedyś dałem się "zamydlic" :P

 

MRV-F300S to fajny piecyk,niby 30 wat a daje radę z przodem i niezbyt wymagającym subem.

sorki z jednym subem mrv400 zagrała calkiem poprawnie a był to JL Audio 10w0-4 ale jak wszyscy wiedzą ma on aże 125 W...co nie znaczy ze MRV-F300S sobie z nim poradzi....ale zawsze mozna zaryzykowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do Dap-a to uważasz że wspomniane wczesniej piece są lepsze jakosciowo?

hmm a to ciekawa teoria... :D bo to porównywalna liga brzmieniowo i nawet z trochę lepszym wykopem.

 

..... i tutaj sie spotykamy :P , a wracajac do DAP jakbys sie tak dokładnie rozejrzał tu i owdzie i zaczerpnał troche opinii, ba nawet sam pokusił sie o sprawdzenie to DAP'y Philips'a to powiedzmy praktycznie to samo co seria Alpine'a 35XX bo powstały w tym samym czasie i przy kooperacji Philipsa z Alpine'a. To tak w skrocie.

 

A post Powalla'i to istna szydera z Twojego postu wychwalajacego Profile'a mojacego samemu (stara Alpine w srodku DAP'a), dalej nie bede rozwijał bo mi sie nie chce.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do DAP jakbys sie tak dokładnie rozejrzał tu i owdzie i zaczerpnał troche opinii, ba nawet sam pokusił sie o sprawdzenie to DAP'y Philips'a to powiedzmy praktycznie to samo co seria Alpine'a 35XX bo powstały w tym samym czasie i przy kooperacji Philipsa z Alpine'a. To tak w skrocie.

 

A post Powalla'i to istna szydera z Twojego postu wychwalajacego Profile'a mojacego samemu (stara Alpine w srodku DAP'a), dalej nie bede rozwijał bo mi sie nie chce.....

 

...hehehe wiesz dzieki ze mnie uswiadomiłes bo nie wiedziałem, myslałem że z Voice Kraft :P ...ale przydadzą się innym twoje historyczne wiadomości z działalności obydwu firm :D

 

a co do profile'a to kto tu wychwala?to poprawnie brzmiąco budżetowy piec!może trochę drogi(może to Cie boli)ale w zadnym wypadku nie odstajacy od tutaj innych propomowanych.

 

juz czytac nie moge jak niektorzy wynoszą na piedestał te "stare" serie :D...jakby to jakies hi-end było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek napisał;

Ryszard13 napisał/a:

Jest to moim zdaniem trafna odpowiedz nawet MRV-F400S ma trudnośći z jl audio z seri 12 WO.

 

Rysiu a może to Ty masz trudności z ogarnięciem swojego systemu?Najłatwiej zrzucić winę na sprzęt,brak mocy czy inne pierdoły.Sub to nie tylko moc...im większa tym lepiej.Trzeba zadbać o zasilanie,odpowiedni litraż,strojenie skrzynki,ukierunkowanie itp.czynników jest wiele i gdy któryś zawiedzie nie da się zrzucić winy na sprzęt

 

Nie jest to obecnie mój system oparty na tych wzmacniaczach ALPINY o którym napisałem, jest to raczej historia początku zastosowania wzmacniaczy przezemnie w samochodzie.

I nie wmawiaj mi że mała mocą da się dobrze kontrolować głośniki, grać to będzie nawet przyzwoicie.

Niektórzy uważają że starczy im wzmacniacz w radiu, nawet podpinają do niego subofory i też to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wmawiaj mi że mała mocą da się dobrze kontrolować głośniki, grać to będzie nawet przyzwoicie.

50W RMS lepiej kontrolowało hertz HSK od DLS CA23, który jest ponad 2 razy mocniejszy. Na wyższych poziomach głośności brakowało prądu, ale przy normalnym słuchaniu wypadł znacznie lepiej.

 

Ja myślę, że problem z wydajnością F300 i F400 nie leży po stronie sprzętu, a użytkowników i wymagań stawianym tym wzmakom. To nie jest sprzęt do ruszania nogawkami, ale do zasilenia przodu, który ma grać sprawdzą się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem prawie wszystkie wzmacniacze Alpiny jakie można buło dostać na naszym rynku, jeżeli chodzi o starsze wersje, z seri v12 tylko te które posiadały tak zwane czarne kondensatory czyli z serii "S" , posiadam do dziś jeden MRV-1000 i nikt mi nie wmówi że przednie głosniki 70-170W, da się podpiąć pod MRV-300 i będę zadowolony i jeszcze na mostku suba, mógłbym w to uwierzyć gdybym nie eksperymentował na tych głosnikach z innymi mocami.

 

Nie próbowałem eksperymentować z różnymi głośnikami, może innych konfiguracjach to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard13 zgadzam się z tobą, także jakbym miał kupować np. coś w stylu MRV-300 to wolę to radiem pędzić bo szkoda tylko kasy(a gdzie tu zasilanie i sygnałówki?) a różnica w dzwięku niewielka :D

 

No nie do końca jest to prawda ja osobiście tak nie myślę, kupując np MRV-300S, będziesz miał bardzo ładna scenę na przodzie, z samego radia nie uzyskasz takiej sceny.

Jednak głośno z tego nie pograsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...