Skocz do zawartości

Car Audio Bmw e36 Compact PROJEKT UKOŃCZONY!!!


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to trochę przerost formy nad treścią, za dużo neonkót, bzdetów i bajerów, sprzęt ma grać, a nie świecić. Widać pieniądze i czas włożony w aplikację, za to gratki o ile robiłeś to sam, ale uważam, że biorąc pod uwagę zbliżone nakłady finansowe możnaby się pokusić o lepszy jakościowo, a robiący mniejsze wrażenie wizualne zestaw, no chyba, że ma to być democar, w którym wszystko świeci i trąbi.

 

Co do tematu to powinieneś go trochę bardziej rozwinąć, jakieś fotki z instalacji, strojenia, wrażenia z odsłuchów, plany, coś co mówi o Twojej instalacji, a nie gołe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na " + "

 

+ ładnie wykonane boczki

+ 2 x zestaw 165mm

+ prawidłowy wybór marki auta

 

 

Na " - "

 

- WTF ? gdzie fotki z przebiegu pracy nad instalacją

- OFMG ? neonki, świetlóweczki, diodki etc

- 6x9 pasuje trochę tam jak świni siodło, GNS (skrót, Głośniki Na Siłę)

- w tych pieniądzach można by uskładać coś lepszego

 

 

Reszta OK. Chciałbym np. zobaczyć rozwiązanie i proces montażu 16.5mm w drzwiach, bo w BMW wymaga to jednak trochę zabawy (oryginalnie nie ma tam głośników w ogóle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie bardzo podoba bo estetyczna robota i tak na prawdę ten neon nie szpeci a upiększa zabudowe ( nie ma przerostu formy nad trescią jak moze uwaza ktos wyzej - ale to kwestia gustu )

 

Auto raczej bardziej jako niezła demówka

 

Chciałbym spytać czy audio robiłes sam czy zleciłes to jakiejs firmie CA? Pamietam, ze podpowiadalem Ci odnosnie BMW bassera, które ma moj kumpel ( Twoj system basowy wyglada podobnie do niego - ale ogólne wykonanie zahacza o PERFEKCYJNE :padam: )

 

Koniecznie wrzucaj fotki z przebiegu "budowania" paneli drzwiowych bo w BMW to dość duzy wyczyn - chociaz gdy da sie deche z mdfu po długosci drzwi i wyprofiluje całosc na krązkach MDF to wychodzi jak u Ciebie - chce obczaic jak sam to rozwiązałes )

Rozumiem, ze całosc przybita do blachy poprzez długie blachowkręty ? ( mam nadzieje, ze nie trzyma sie to na samym boczku :D ). Pokaz wiecej fotek styku panela drzwiowego z boczkiem itd.

 

Oczywiscie foty budowy bagaja i reszty takze miło widziane - jak i zdjecia zabudowy w dzień.

 

Na minus jak dla mnie to tylko pozostawienie korbek zamiast wstawienia elektrycznych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam podświetlenia również nie przeszkadzają, dodają troche atrakcyjności całej zabudowie.

Boczki drzwi zdecydowanie na plus

 

Mam nadzieje że na jakimś kolejnym zlociku SCA WLKP będziemy mieli możliwość zobaczyć/posłuchać na zywo co ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również zabudowa podchodzi po zlecenie firmie (może audio complex)....no zobaczymy co napisze autor tematu

tak jak przedmówcy pisali, szkoda że wyszedł z tego demo car jbl, no ale kazdy wydaje pieniądze na co chce

reasumując: konkretna zabudowa (poza tymi jajkami) i jestem kolejny do odsłuchu na spocie wlkp :padam:

ps. więcej opisu klocków i kabli oraz fotki za dnia, również silnika (kable zasilające CA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziękuję za Odpowiedzi powiem tak

 

Wszystko robiłem własnoręcznie w swoim garażu przez prawie rok (kompletowanie sprzętu i robocizna). Macie rację troszeczkę przerósł mnie ten projekt, niepotrzebnie posłuchałem znajomych i zamontowałem te 6x9, Oczywiście wzorowałem się na projekt z firmy Basser, lecz bagażnik pozmieniałem gdyż w compakcie jest strasznie mało miejsca z tyłu. Z tymi boczkami było cholernie dużo roboty, postaram się umieścić zdjęcia z budowy oraz w dzień jak to wygląda. Zimą chcę troszeczkę pozmieniać bagażnik, gdyż półka troszeczkę jest obciążona tymi 6x9 i wzmacniaczem na większych dziurach na drodze skrzeczy.

 

Gra wyśmienicie. Jestem zadowolony.

 

Poprzednia relacja " http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/ca-...ghlight=compact

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisałem, Jajka na allegrosik. Nie pasują kompletnie a i psuje cała kompozycję (czytaj, zagłuszane są przez subwoofery) :P

 

I jedyne co mogę napisać więcej, to że czekam na fotki pracy przy panelach w sumie najciekawsze rozwiązanie w tej całej układance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buffalo, już nie bądź taki niedowierzający, kolega napisał, że robił to własnoręcznie i tego się trzymamy, a kwestia ewentualne robiania nas w konia przez kolegę i tak pozostanie niwyjaśniona. Dla ścisłości, nikogo nie prowokuję, ja tam wierzę w ludzkie umiejętności, przecież w firmie zabudowy też robią ludzie

 

Ale teraz koneic OT i wracamy do tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buffalo, już nie bądź taki niedowierzający, kolega napisał, że robił to własnoręcznie i tego się trzymamy

 

 

oj tam. nie czepiaj się mnie na pewno kolega ma taki talent do rzeźbienia bo wygląda super, czekam po prostu na fotki z przebiegu prac i to wszystko. Ciekawi mnie to bo wiem, że audio w BMW to tragedia, szczególnie modele, e30, e32, e34, e36.

 

Sam przymierzam się do boczków w BMW (brak głośników w drzwiach) więc czekam z nie cierpliwością na fotki z postępu prac aby coś zgapić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleksi 15mm, ścianki boczne 22 mm mdf, przód 2 razy 12mm wzmocniona żywicą i klejem (za zdjęciu przed pogrubieniem) Boczki nie grają gdyż zaraz za otworami na dwa głośniki zrobiłem uchwyty z aluminium które trzymają na sztywno boczki z drzwiami.( dystanse odpadały gdyż strasznie była nierówna powierzchnia metalowa drzwi). Oba głośniki grają w skrzyni zamknietej po 35 litrów na jeden obliczałem z http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp. Niczym nie jest wygłuszana, środek skrzyni polakierowałem w kolor nadwozia, oraz pokryłem lakierem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...