Skocz do zawartości

Tweetry do głośników Audio system x-ion 165E46


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się zakupić głośniki Audio system X-ion 165E46 razem z oryginalnymi zwrotnicami. Zależało mi na tych głośnikach ponieważ pasują bez przeróbek cięcia drzwi itp. Niestety nie mam tweeterów od tego zestawu. W oryginalne były to Audio system HS25 Plus. Nowe to koszt w okolicach 400zł. Zastanawiam się natomiast czy warto tyle płacić czy może lepiej będzie zakupić jakieś inne do tej konfiguracji. Myślałem też nad wymianą midbasów z tyłu i w sumie chciał bym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu tzn kupić zestaw od separowany 130mm, tweetery zamontować z przodu z nowymi głośnikami a mid-bassy z tyłu. Aktualnie mam w samochodzie zestaw przedni Audio system X165EM Evo 2 niestety padł mi lewy głośnik wysoko-tonowy stąd moje dążenie do zmiany. W końcu mógł bym wymontować te głośniki z badziewnymi plastikowymi adapterami które ciągle trzeszczą przy większej głośności i zamontować zestaw dedykowany do mojego auta . Normalnie przełożył bym tweetery z tych głośników które mam aktualnie ale skoro jeden się rozleciał to nie będzie to możliwe. Możecie mi polecić jakiś zestaw 130mm o w miarę płytkim montażu tak aby można był go wykorzystać w moim przypadku, ewentualnie same tweetery które dobrze zagrają z nowymi głośnikami. Znalazłem zestaw odseparowany Crunch DSX5.2C.  Niestety nic o nich nie wiem zaletą jest niewątpliwie bardzo płytki montaż ale czy tweetery od tego zestawu zagrają dobrze z tymi Audio systemami? Przód jest teraz napędzany przez wzmacniacz Audio System R110.4 i na koniec jeszcze jedno pytanie . Aktualnie dalej wykorzystuje złącze hi-level we wzmacniaczu , zakupiłem nowe podwójnie ekranowane przewody rca aby podłączyć się do radia które też zostało zmienione na nowy model z DSP  przez oryginalne wyjścia rca. Czy po zmianie będzie jakaś zauważalna zmiana w jakości dźwięku czy może sobie odpuścić , szczerze mówiąc nie chce mi się demontować tapicerki aby przeciągnąć kable do bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...