Skocz do zawartości

"Docieranie" subwoofera


9kaczor6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli mam nowy głośnik którego Xmax wynosi 18mm to przypuśćmy od razu po podłączeniu możne on grać pełną mocą??

Raz mi się zdarzyło trochę podgłosiłem głośnik skakał może 1CM (RE SR12), i usłyszałem jakby dźwięk cewki, tzn. coś takiego metalicznego, jak właśnie ocieranie cewki...

Spowodowane to mogło być tym że sub jest nowy?? Na razie i tak słucham tylko na 30%, ale wkrótce jak rozwiąże problemy z napięciem to chciałbym go sprawdzić, nie wiem czy mogę :zdegustowany:

 

Wzmak ustawiony na 80Hz mniej więcej, sub-sonic chyba na 30Hz, bass 8dB (no i ma jeszcze duuży zapas mocy)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten dźwięk był spowodowany:

rozwiąże problemy z napięciem

Napięcie przysiadło i wzmak wpadł w przester.

 

Kolejna kwestia, że głośnik nowy należy wygrzać. Nie należy od razu katować go maks możliwościami, trzeba rozruszać zawieszenie, przede wszystkim dolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ustawiony na 80Hz mniej więcej, sub-sonic chyba na 30Hz, bass 8dB (no i ma jeszcze duuży zapas mocy)....

 

...poza tym przydałoby sie zjechac z tym bass 8dB do 0 i poprawnie ustawić gain'a, zeby nie jechać na przesterze.. Poza tym 80Hz lpf na subie do dość sporo, tak ustawiony sub na 100% (ok. na 99,99%) mozna zlokalizować że gra za bagaznika.

 

A co masz za system przedni ze tak wysoko musisz suba ciąc :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, no chyba masz rację, rzeczywiście mój aku okazuje się zbyt słaby ma te marne 300W. Co do docierania to niby nie usłyszałem nigdy konkretnej odpowiedzi na ten temat, ale staram się na razie oszczędzać głośnik.

Co do tych 80Hz to specjalnie tyle ustawiłem może jest nawet więcej właśnie z racji oszczędzania suba :zdegustowany: - chyba coś tu namieszałem :P

disaster3, go gaina ustawia się na 0dB basu ? :|

ige, to nie bushman

disaster3[/b], ]A co masz za system przedni ze tak wysoko musisz suba ciąc :D

szczerze to żaden, remont auta wyssał ze mnie ostatnią złotówkę, a nawet pozostawił w długach więc z tym się poczeka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Kolego jesli slyszysz jakis metaliczny dzwiek cos w rodzaju ocierania sie cewki to wygrzanie nie pomoze. Oddawaj glosnik na gwarancje bo bedzie za pozno. Wiem co mowie z wlasnego doswiadczenia. Mialem hamera 12 i od samego poczatki slyszalem jakis dziwny dzwiek w sordku jak by ocierala sie cewka, wygrzewalem go tak jak trzeba i nic.. a jak napisalem do sklepu to kazali wyslac. Wg. nich dostarczylem glosnikowi za duzo mocy i ulegl uszkodzeniu. No i glosniczek trafil do serwisu na przewiniecie cewki i 120zl poszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba rzeczywiście problem to napięcie, rozgrzałem silnik włączyłem muze, zjechałem z basem, pokręciłem gainem...

Sub skacze, oczywiście jeszcze nie pełną mocą bo na to jest nadal za mało prądu (to bardzo duży problem w R19), ale widać poprawę, nie słychać "cewki", mimo że udało mi się już wyciągnąć jakieś 8-10mm xmaxa

Dzięki za odp. Można zamknąć.

mateusz199, nawet jeśli to myślisz że uznali by gwarancje :D .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...