Skocz do zawartości

Poszukiwany monoblok okolice 2KW 1200-1500zł


Maniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prosze o pomoc i rade bo dostaje juz bialej goraczki :P

Poszukuje dobrego monobloka tak w granicach do 2kw RMS oczywiscie moze byc troche mniej.Wolalbym wybrac cos z nowego sprzetu.

Cenowo chcialbym sie zamknac w 1200-1500zl.Jesli moglby mi ktos cos ciekawego podsunac to bylbym bardzo wdzieczny :P

Pozdrawiam

 

Proszę jaśniej tytułować swoje tematy....

 

pozdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymagasz czegoś lepszego to przy odrobinie szczęscia znajdziesz uzywane wzmaki takich firm jak ground zero, emphaser, kicker czy mtx o interesujących Cie parametrach.

 

Widziałem na alledrogo tez po 1300 zł hifonicsa 2000 rms@1ohm ale to troche nizsza połka niz te co wymieniłem wczesniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GROUND ZERO GZTA 1.2000MK

http://allegro.pl/item773159197_ground_zer..._klasa_spl.html

 

SINUSLIVE SLA 3000 SL300

http://allegro.pl/item763657150_sinuslive_...e_rca_free.html

 

HIFONICS BRUTUS BXi 2008D

http://allegro.pl/item785556369_hifonics_b...w_rms_1ohm.html

 

Zależy do czego chcesz, raczej jakości się nie spodziewasz sądze po takiej mocy i cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze cyfrowe klasy D posiadają większe zniekształcenia niż zwykłe wzmacniacze klasy AB.

Jakość dźwięku jest gorsza z drugiej strony maja większą skuteczność, przez co większą moc.

szukasz 2000rms ale nie piszesz przy jakim obciążeniu? i pod jaki głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze cyfrowe klasy D posiadają większe zniekształcenia niż zwykłe wzmacniacze klasy AB.

Jakość dźwięku jest gorsza z drugiej strony maja większą skuteczność, przez co większą moc.

szukasz 2000rms ale nie piszesz przy jakim obciążeniu? i pod jaki głośnik?

To czemu takie firmy jak chociażby Focal do subwooferów oferuje D klasę?

 

Tu jest inny problem. Tani i mocny wzmak o dobrej jakości, to jest niemożliwe. Taki sinuslive chociażby, w przypadku tego wzmaka pojęcie kontrola nad głośnikiem nie istnieje, on potrafi rozbujać go, ale już z utrzymanie w ryzach jest gorzej.

 

Kolejna kwestia, to jak ktoś potrzebuje 2kW rms to rzadko szuka jakości, szczególnie w tym pułapie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ ile jest wzmacniaczy cyfrowych do napędu głośników przednich?

Pokaż mi ile jest wzmacniaczy cyfrowych stosowanych w audio.

 

Problemem D klasy jest ograniczone pasmo przenoszenia. Na wyższych częstotliwościach są problemy.

Tripath swoją klasą T poprawił to i wzmacniacze mogą pracować jako stereo(mono Impulse bazuje na układach tripatha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W caraudio moze nie ale na estradzie cyfrowe wzmcniacze w pelnym pasmie uzywane sa juz od dawna.

 

Ich glowny problem to cena a najwieksza zaleta to wielkosc w stosunku do mocy.

 

IMO narazie w ca sie to chyba jeszcze nie oplaca.

Aha no i miedzy cyfrowkami o jakich pisze wyzej a tymi ca do napedzania subow jest delikatnie mowiac przepasc.

 

ciekawostka:

Blisko 20kW rms, pasmo przenoszenia 5Hz – 30KHz , Damping factor 5000 , slew rate 50 waga 12kg !!!

 

http://www.livesound.pl/virtual/images/tekst/powersoft/K20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga w tej kasie ogólnie ciezko znalezc cos ciekawego,szczególnie realnego rms'u rzedu 2kw...

Z drugiej strony ciekawe kto szuka jakosci w takich mocach? cursor, ja i wielu innych mielismy mozliwosc odsluchu sla3000 jak wspomniałzasadniczo auto przygotowywane było pod łomot jednak...

Tyle ze jest róznica na co zwracamy uwage, mnie na przykład interesuje łomot który robił i to jak potrafił rozpompowac, a pedził hcca15 i robił potezny łomot, Patryk zwracał uwage na inne kwestie i nie podobał mu sie zupełnie.

Zalezy kto czego szuka, jesli chcesz tylko cisnienia to i sla bedzie dobry...

 

Jutro sprawdzimy jak poradzi sobie moj przecietny piec z tarantula t4 15' w 2 ohm powinien wystarczyc na rozbujanie tego stwora... Obadamy co sie bedzie działo, jestem pełen nadzieji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wzmak mialby napedzac 2x lanzar maxp124d z mysla na przyszle innowacje generalnie to chcialbym aby ktos doradzil mi co mozna zakupic tak w miare konkretnego zeby to pogralo jakis czas :P

 

[ Dodano: 2009-10-19, 22:18 ]

A to kolejna ciekawostka :zdegustowany: moze juz ktos sie z nim spotkalhttp://www.audiosklep.pl/rockford-fosgate-t15kw-p-1524.html

 

[ Dodano: 2009-10-19, 22:19 ]

Rockford Fosgate T15kW

http://www.audiosklep.pl/rockford-fosgate-t15kw-p-1524.html

 

[ Dodano: 2009-10-19, 22:25 ]

Taki sinuslive chociażby, w przypadku tego wzmaka pojęcie kontrola nad głośnikiem nie istnieje, on potrafi rozbujać go, ale już z utrzymanie w ryzach jest gorzej.

 

Kolejna kwestia, to jak ktoś potrzebuje 2kW rms to rzadko szuka jakości, szczególnie w tym pułapie cenowym.

 

[ Dodano: 2009-10-19, 22:26 ]

czyli ze co sinus sie nie nadaje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jest róznica na co zwracamy uwage, mnie na przykład interesuje łomot który robił i to jak potrafił rozpompowac, a pedził hcca15 i robił potezny łomot, Patryk zwracał uwage na inne kwestie i nie podobał mu sie zupełnie.

Tylko co z tego, że miał moc, żeby rozbujać HCCA, jak brakowało wydajności prądowej, żeby trzymał go w ryzach. Nie chce mi się wierzyć, że HCCA jest aż takim mułem. Nawet twój helon tak nie muli.

Moim zdaniem gdyby dać mu wzmak o odpowiedniej wydajności prądowej, to HCCA narobiłoby jeszcze większego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...