Skocz do zawartości

jak zmostkowac i połaczyc axtona c500


kb2222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, potrzebuje pomocy jak w temacie. Kupiłem ale nie wiem jak go zmostkować, zastanawiam sie czy z 4 kanałów zrobić tylko dwa na głośniki hertz esk 165 100w rms, czy zmostkować na trzy tak żeby jeszcze podpiąć subwoofer Rockford Fossgate R1 25cm? Proszę o pomoc.

post-3117-1255775357.jpg

post-1-1255775357.jpg

post-1-1255775358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy z 4 kanałów zrobić tylko dwa na głośniki hertz esk 165 100w rms, czy zmostkować na trzy tak żeby jeszcze podpiąć subwoofer Rockford Fossgate R1 25cm

to jest Twoja decyzja. zalezy czy dołożysz jeszcze jeden wzmak pod suba czy nie.

a mostkujesz łącząc - ch2 i + ch1 oraz - ch4 i + ch3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c 500 ma 50 watt na kanał przy 4 ohmach , a 200 watt w mostku, możesz dać 2 kanały na hertze (choć będzie im trochę mało) i pozostałe 2 kanały w mostku na suba.

więc pod ch1 podpinasz prawe głośniki przednie (midwoofer i tweeter , przez zwrotnice oczywiście), pod ch2 lewe.

od subwoofera idą Ci 2 przewody: jeden + a drugi - , ten - poodłączasz do - ch4 , a ten + do + ch3

 

[ Dodano: 2009-10-17, 13:17 ]

+ z ch4 i - z ch3 zostają wolne , nic tam nie podłączasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeses jeyna osoba która udzieliła dostatecznej dla mnie odpowiedzi bardzo ci dziekuje gdybys jeszcze mógł mi wytłumaczyc co trzeba włączc -prełaczyc z drugiej strony tego wzmacniacza i gdzie mam podpiac przewody czincz skoro z radia mam dwa wyjsciowe a na wzmaku sa cztery wejsciowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i gdzie mam podpiac przewody czincz skoro z radia mam dwa wyjsciowe a na wzmaku sa cztery wejsciowe?

 

W radiu masz tylko 1 parę RCA a potrzebujesz 2 pary - możesz zastosować rozdzielacze typu Y i wtedy podepniesz wszystkie 4 wejścia we wzmaku :P

 

W aukcji masz fotkę poglądową :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest ten remot??

kiety kupiłem kable czincz były dwa przewody zaprawione końcówkami i jeden goły bardzo cienki co z nim trzeba zrobic?

 

Ten cienki to właśnie sterowanie wzmakiem - czyli Remote :P:P Podłączasz pod radio - żeby wzmak uruchamiał się po odpaleniu radia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................ remote podłącz do niebieskiego lub niebiesko-białego kabla wychodzącego z radia.........

 

 

wszystko rozumie ale !

według instrukcji radia niebieski przewód jest od sterowania siłownikiem anteny

po drugie przewody czincz podłączam po jednej stronie wzmaka a ten cienki według w/o instrukcji musiał bym podłączyć po drugiej stronie ! czy to znaczy ze muszę go dosztukować??

KOLEJNE PYTANIE rozrysowałem tył radia mam tam 6 złączy czincz w zestawie kabli do wzmacniacza był tylko jeden kabel czincz a zarówno radio ma dwie pary wyjsc AUDIO OUT REAR AUDIO OUT FRONT i to musze podłaczyc dwoma kablami czincz pod wmak który ma tez dwie pary wejsc INPUTS CH1,CH2,CH 3,CH4 jak rozumie musze dokupic jeden prewód czincz i podpiac to mniejwiecej tak jak narysowałem ?

 

bardzi dziekuje wszystkim za wyrozumiałosc i serdecznosc do tej pory nie usłyszałem ani słowa zgryzoty, słów w stylu google nie boli czy idz do kogos kto sie na tym zna to ci podepnie w dwie minuty ! jezszce raz bardzo dziekuje wszystkim za fachowe podejscie do tematu :P

post-3117-1255815735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłaczenie RCA jest takie jak narysowales , co do tego remote to sobie gdzies na tym swoim kabelku niebieskim przy radiu zdejmij z 2cm izolcji i dolutuj ten kabelek od chinch ( ten cienki - remote ) zaizoluj , pozniej podlacz chinch tak jak narysowales i i oczywiscie podlacz do wzmaka ten kabelek remote - i sygnal zalatwiony poukladanie kabli to juz twoja inwencja tylko nigdy sygnalowych nie trzymaj z zasilajacymi bo beda zaklucenia wiec pusc jednym progiem zasilajacwe a drugim sygnalowe i glosnikowe

 

Zasilanie podlanczasz tak

od + w aku ciagniesz przewod na ktorym zakjladasz nie dalej niz 30cm od akumulatora bezpiecznik i podlanczasz do wzmaka w miejscu +12V

 

remote tak jak wczescniej opisalem

 

grd - podlanczasz do jakiejsc sruby do czegos co da ci uziemienie

 

 

Podłczenie glosnikow to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi do czego sa te pokretła i przełaczniki

 

[ Dodano: 2009-10-20, 22:23 ]

drodzy moi mil ! bez waszej pomocy nie poradził by sobie przy montażu i podłączeniu tego wzmacniacza wszystko działa gra i buczy tylko............!

nie wiem dlaczego ale prawa strona gra inaczej niż lewa !

kiedy w ustawieniach radia suwak przejeżdża na prawa stronę słyszę ładne basowe niskie dźwięki i mało dźwięku wydobywającego się z tweetera , natomiast kiedy przejeżdżam na druga stronę jest odwrotnie dużo pisku mało basu !

czy popełniłem jakiś błąd czy coś źle podłączyłem ?

post-3117-1255960211.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...