Skocz do zawartości

Jaka skrzynia do lanzara max 15D


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłes głosnik.. A czym sie sugerowałes? Jak najgłosniej? to zrób na 70hz naewno lupnie..

Robisz typową wioche w aucie?Bo tak sie kierujesz nie widac nawet pod jaka muzyką ma słuzyc..

Jak ma grac głosno to zrob skrznie 50x50x50 daj szczeline 46x3 z długoscia do sciany i ci łupnie.. Ale o muzyce zapomnij..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już uzgodniliśmy ja pisze co słyszałem tak? ale skoro każdy wie lepiej i nie jest w stanie odpowiedzieć do tej pory no to przepraszam bardzo gówno wie w takim układzie... pisze pytanie bo chce wiedzieć jak ma taka skrzynka wyglądać porównać kilka koncepcji może ktoś robił kiedyś już skrzynke pod taki głośnik ale widze że poza gadaniem kto czego nie robił itd to nic się więcej nie dowiem :P

 

 

P.S.

 

a pytam bo zwyczajnie nie wiem jakoś nikt mi nigdy ni tłumaczyl jak projektować skrzynie jak liczyć itd mam nadzieje że może ktoś mi to w końcu wyjaśni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że lepszy będzie port niż BR

 

Stary...To Twoje BR to jest nic innego jak port bass reflex i jeśli chcesz zrobić skrzynie z portem to tylko możesz zrobić skrzynie z portem BR :P Są dwa rodzaje BR : szczelinowy i "rurowy" czy jak tam kto sobie to nazywa,jeszcze jest takie coś jak band-pass ale w to wątpię żeby ktoś Ci doradzał,wiec nie unoś sie i nie mów ludzią że gówno wiedzą tylko sam najpierw poczytaj bo piszesz pierdoły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytam bo zwyczajnie nie wiem jakoś nikt mi nigdy ni tłumaczyl jak projektować skrzynie jak liczyć itd mam nadzieje że może ktoś mi to w końcu wyjaśni....

To może na początek zaczniesz od:

www.diyaudio.pl

po prawej stronie masz przydatne artykuły

 

Faq nazara:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

 

Projektowanie obudowy w WinISD:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...472947839a093e9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że lepszy będzie port niż BR

 

Stary...To Twoje BR to jest nic innego jak port bass reflex i jeśli chcesz zrobić skrzynie z portem to tylko możesz zrobić skrzynie z portem BR :P Są dwa rodzaje BR : szczelinowy i "rurowy" czy jak tam kto sobie to nazywa,jeszcze jest takie coś jak band-pass ale w to wątpię żeby ktoś Ci doradzał,wiec nie unoś sie i nie mów ludzią że gówno wiedzą tylko sam najpierw poczytaj bo piszesz pierdoły :P

 

 

pisząc port miałem na myśli szczelinówke.... wiem co to jest BP i nie zamierzam go robić... a Ty fakrtycznie wniosłeś od cholery do tematu... wiemy co to jest BR rurowy i szczelinowy no i band pass wiemy ze istnieje.... rewelacja dodam jeszcze że istnieje też skrzynka zamknięta z taką wiedza wiemy już wszystko żeby zrobić dobrą skrzynie pod każdy głosnik

 

 

 

P.S.

 

na przyszłość prosze się wstrzymać z tego typu mądrosciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc port miałem na myśli szczelinówke....
A czytałeś regulamin ?? Nikt nie jest wróżką i nie wie 'co miałeś na myśli' ... Poza tym temat powinien polecieć na dzień dobry do kosza, bo nie spełnia wymagań regulaminu 'pod forum' ... A pisząc cokolwiek na forum akceptujesz go!

 

no i jak ma zagrać..... nisko (jak najniżej) i jak najgłośniej

Wymagasz niemożliwego od tego głośnika, co zresztą już napisał zomer1980,

 

pisze pytanie bo chce wiedzieć jak ma taka skrzynka wyglądać porównać kilka koncepcji może ktoś robił kiedyś już skrzynke pod taki głośnik ale widze że poza gadaniem kto czego nie robił itd to nic się więcej nie dowiem :P
Unosisz się, a piszesz niezgodnie z regulaminem, więc czego oczekujesz ??

 

a Ty fakrtycznie wniosłeś od cholery do tematu...
I na dodatek zaczepiasz innych użytkowników forum. Po czymś takim liczysz na pomoc :P

 

 

 

P.S.

 

na przyszłość prosze się wstrzymać z tego typu mądrosciami...

Na przyszłość to przeczytaj regulamin i będzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie dane.... FS (Hz) 33,6 Qts 0,60 Vas (cuft) 4,4281 cuft 28,32 litra czy te dane wystarczą do jako takiej przymiarki policzenia litrażu skrzynki?

 

no więc...

 

Wzór na objętość obudowy:

 

Vb = VAS/alfa

 

 

czyli wyszło mi

 

Vb= 125/0,6= 208 litrów?? :P

 

 

Częstotliwość rezonansowa obudowy:

 

Fb = fs * H

 

i co dalej? ;/ nikt mi nigdy nie tłumaczył co i jak ma wygladac więc bede upierdliwy. mało tego wzory tego typu to dla mnie czarna magia jeżeli coś gdzieś źle wstawiłem prosze napisać i powiedzieć dlaczego tak a nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie dane.... FS (Hz) 33,6 Qts 0,60 Vas (cuft) 4,4281 cuft 28,32 litra czy te dane wystarczą do jako takiej przymiarki policzenia litrażu skrzynki?

 

no więc...

 

Wzór na objętość obudowy:

 

Vb = VAS/alfa

 

 

czyli wyszło mi

 

Vb= 125/0,6= 208 litrów??

 

 

Częstotliwość rezonansowa obudowy:

 

Fb = fs * H

 

i co dalej? ;/ nikt mi nigdy nie tłumaczył co i jak ma wygladac więc bede upierdliwy. mało tego wzory tego typu to dla mnie czarna magia jeżeli coś gdzieś źle wstawiłem prosze napisać i powiedzieć dlaczego tak a nie inaczej

Przeczytaj informację zawarte w linkach, które podałem, to będziesz wiedział na pewno więcej.

 

Jak już inni Ci napisali, musisz wybrać, albo zejście, albo ciśnienie, ten głośnik nie nadaje się do jednego i drugiego naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.... chciał bym go dobrze czuć w samochodzie tylko teraz mnie objętość skrzyni przeraziła.... 208 litrów? coś nie bardzo chyba policzyłem... czy dobrze?

 

[ Dodano: 2009-10-18, 20:35 ]

czytałem troche jak liczyć ale to dla mnie masło maślane :P

 

[ Dodano: 2009-10-18, 21:31 ]

korzystając z porad kolegi zola sprecyzuje swoje potrzeby.

 

wysokość max 36-37cm (ścianka przednia wraz z głosnikiem musi iść pod katem)

szerokość max 80 głębokość mało ważna

muzyka polski Hip Hop

skrzynia na pewno bass reflex

 

 

Oczekiwania:

 

wyczuwalny głośny bas w całym zakresie głośności

 

 

ma grać pod macromem mono M2 spięty w 2ohm na 99%

 

 

 

 

Dane jakie udało się zdobyć wspólnymi siłami z kolegą zola:

 

SPL 90,3 db

Fs (Hz) 33,6

Qts 0,60

Vas (cuft) 4,4281

magnet structure 70+70

mounting deph 8,11

Overall deph 9,13

Mounting Diameter 13,70

overall diameter 15,16

 

 

 

to chyba tyle co ode mnie czekam na jakieś porady bo mi liczenie wyjątkowo nei idzie dla mnie czarna magia wychodzą mi jakieś kosmos ilości.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chinskie glosniki z parametrami wogole nie nadaja sie do czytanie. Trzeba robic na pałe inaczej bys miał skrzynie wielkosci tira:)

Tutaj bardziej doswiadczenie, probowanie,szczescie sie liczy niz T/S producenta..

Aby skok membrany w miare mozliwosci sie zgadzał i powierzchnia membrany, tak aby okreslic mozliwosci dmuchniecia powietrzem, całą reszte mozesz sobie darowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...