Skocz do zawartości

Car Audio Opel Astra H


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak dokładnie jestem tutaj nowy. Mam na imię Kacper i mieszkam w Szwecji. Tydzień temu kupiłem opla Astrę h 1.8 automacik aby dojeżdżać do pracy ale przejdźmy do konkretów. Audio tu nie gra. Poprostu nie mogę tego słuchać. Nie jestem audiofilem ale sprzęt w domu posiadam dość dobry. Audio w mojej skodzie superb jest lepsze ale wiadomo inna polka. Dźwięk kartonowy jakby z pudełka po butach. Ciężko to opisać ale dla mnie... no nie nadaje się. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale mi ono się nie podoba. Bardzo dużo słucham muzyki jadąc autem. Nawet kiedy je sprzątam czy chociażby idę do niego żeby specjalnie posłuchać muzyki. Muszę i chce to zmienić bo opelek zostanie ze mną raczej na dłużej. Poprzedni właściciel zamontował AUX i zaprogramował w radiu CD30MP3. Teraz tak opiszę swoje przemyślenia może i nieskładnie ale to teraz chodzi mi po głowie. Oczywiście pierwsze co to wygluszenie i zatkanie otworów w drzwiach. Oryginalne glosniki przednie zamieniam na excursion SX-6C tak myślę :) i co dalej

... ogólnie to myślę tak. Radio zostawiam. Wpinam się złączami rca w wyjście przedwzmacniacza a przed wejście wzmacniacza ( dolutuje przewody i wypuszczę złącza rca) 2 rca pójdą na wzmacniacz do tych Excursionow a 2 do wzmacniacza który zasili subwoofer ( jeszcze nie mam pomysłu jaki ale będzie może wy mi doradzicie ?) myślałem o radiu 2 din ale nie wydaje mi się żeby było warto bo chce zostawić oryginalne radio ( sterowanie komputerem itd 😆) a nawigację mam w telefonie spotyfi i youtube też. Moduł bluetooth kupie taki z możliwością prowadzenia rozmów ( zestaw głośnomówiący) i podłącze go pod te wejście aux a zasilanie ze stacyjki żeby nie ciągnął pradu cały czas. Wiec kwotę za radio wolę dołożyć na wzmacniacze. Tutaj u nas są takie popularne firmy GAS ( monoblok na suba i 2 kanałowy na przednie glosniki) Myślałem też o procesorze ale w takim powiedzmy budżetowym audio nie wiem czy jest on potrzebny ? Proszę o wasze opinie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić na seryjnym radiu w Astrze choćby poprawnego grania. Nie chodzi o jakość końcówek mocy tylko tragiczny sygnał. U mnie na początku przygody z tym autem, po wymianie CD40 (Opery) na Alpine 9853 i wygłuszeniu drzwi zmiana była tak spektakularna że 75% użytkowników nie myślałoby już o wymianie głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem otwarty na wszelakie sugestie :) w rym właśnie celu utworzyłem ten temat :) nie wiedzialem o tym że może chodzić o słaby sygnal. Myślałem że jak podłącze dwa osobne wzmacniacze to to wszystko załatwi. W sumie to oryginalne radio zostawie w domu jak kiedyś będę sprzedawał auto a z ukrytych funkcji i tak nie korzystam:) Tylko jak zmieniamy radio to chciałbym 2 din 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Astra92 napisał:

co to ten dap

Przenośny odtwarzacz, istnieją takie które podadzą sygnał cyfrowy dla procesora. 

 

Wzmacniaczy z DSP jest teraz multum na rynku, w zasadzie każdy mniej lub bardziej liczący się producent ma coś w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P44 to 4x100rms@4ohm lub 2x100+280@4ohm w trybie 2+1. Skąd masz info o 4x250w? 

O Dsr1 proponuję poczytać. Też się kiedyś nad nim zastanawiałem ale... Opinie są różne zwłaszcza jeśli chodzi o połączenie BT. Na plus na pewno cena zestawu która nie jest zbyt wygórowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...