Skocz do zawartości

Ewolucja asterki :)


mtxfun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radio prawdobopodnie zostanie wymienione na samym końcu, jeśli nie osiągnę idealnego brzmienia na miejscu kierowcy i ratunkiem pozostanie jedynie DSP :D

brzmienie to "pół biedy" ale poprawnej sceny stereo bez dsp nie osiągniesz, więc ten zakup Cię nie ominie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poprawnej sceny stereo bez dsp nie osiągniesz, więc ten zakup Cię nie ominie:)

:D

Spróbuj przekonać do tego raadka, u niego jakoś nie zauważyłem w starym philipsie procka.

:D

i co ma wokal na środku deski rozdzielczej pod przednią szybą, bez ingerencji w "balance left - right" ?

 

ps. procka nie zauważyłeś w radio, więc może jest to osobna skrzyneczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafix1

 

jakie to przykre że nigdy nie słyszałeś

 

dobrej sceny bez procka.

 

Jeszcze bardziej przykre jest to że

 

przekonujesz że właśnie tak jest.

 

Na pewno jest to o niebo prostsze z dsp

 

ale nie jedyne :D

 

No i żadnej skrzyneczki tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafix1

jakie to przykre że nigdy nie słyszałeś

dobrej sceny bez procka.

Jeszcze bardziej przykre jest to że

przekonujesz że właśnie tak jest.

Na pewno jest to o niebo prostsze z dsp

ale nie jedyne :D

no to proszę nie robić mi przykrości i napisać jak to się robi :D

 

a co jest strasznego w tym, że użyje się korekcji czasowej głośnika, bo o tym ja piszę.

 

ps.

dan124, dla mnie może być przykre to, w jakim tonie jest Twoja wypowiedź traktująca moją osobę "z góry" i to jest właśnie przykre a nie fakt, że nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos radii z prockiem, ktoś mi polecił cda 9813/15, cda7892/93/94 ale nie wiem jakie one mają możliwości, nie wiem czego szukać. Wiem ze są radia z regulacją częstotliwości odcięcia i nachylenia zbocza zwrotnicy do aktywki ale które radia to posiadają i czy są one w zasięgu finansowym przeciętnego zjadacza chleba?

Na 7893/7894 nie odpalisz aktywki. Masz tam korekcję na 4 kanałach(przód i tył) jak w 9812.

9815 umożliwia stworzenie 2way + sub aktywnie, włącznie z nachyleniem zbocza(filtry 1-4rzędu), problem pojawia się tylko z wysokimi tonami. Tę serie trzeba posłuchać.

Te same możliwości, a lepsze brzmienie umożliwiła mi 7897(fantom face), ale i tak nie zagrzała długo miejsca, pozostałem przy clarku 9375.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że np. kupię

radio pioneera z serii np. 3000 do tego

zestaw odseparowany na przód np. PB L6C do tego

skrzynka np. PB S12C i do tego

wzmak np. u-dim glow 4075v2

i powyższy zestaw ustawię tak, aby scena była poprawna :niepewny: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod pioneera z seri 3000 podłączysz 2x RCA?? bo coś mi się wydaje ze niestety 2xRCA są dopiero od 4900 :D

 

a co do reszty to dasz rade :D

to niestety źle się wydaje :P:P bo pisząc seria 3000 miałem na myśli całą linię 3000 a nie ostatnie "gołe" modele :D ... np. pionner DEH-3400R ma 2×RCA http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/...400R/index.html

 

niestety taka odpowiedź mnie nie zadowala, proszę o konkrety bo może sprzedam DSP i ustawię poprawną scenę bez DSP skoro idzie :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i coś ucichło w temacie jak ustawić poprawnie scenę bez korekcji czasowej (środek, pół-lewa, lewa, pół-prawa, prawa)

dan124, mi nie chodzi o wykorzystanie aktywki/pasywki tylko o korekcję czasową z dsp i możesz w końcu napisać konkretnego posta a nie tylko, że Ci przykro :rotfl: Jak już powiedziałeś A to może i będzie B.

cursor, do raadka nie będę uderzał, ponieważ Wy się tu wypowiadacie, więc oczekuję konkretnej odpowiedzi od Was

 

tak więc ponawiam pytanie:

chodzi mi o to, że np. kupię

radio pioneera z serii np. 3000 z 2×RCA (F+R/SW) do tego

zestaw odseparowany na przód np. PB L6C do tego

skrzynka np. PB S12C i do tego

wzmak np. u-dim glow 4075v2

i powyższy zestaw ustawię bez korekcji czasowej tak, aby scena była poprawna?

Pisząc scena mam na myśli lokalizację dźwięków: środek, pół-lewa, lewa, pół-prawa, prawa.

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź (zapewne inni forumowicze również)

 

ps. prośba do moda, aby wydzielić posty dotyczące ustawienie sceny jako nowy temat, aby nie zaśmiecać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, nie mam takiej wiedzy, żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie, ale słuchając sprzętu u Raadka w golfie, przekonałem się, że da się zrobić audio na wysokim poziomie bez DSP z właściwą lokalizacją pozornych źródeł dźwięku.

Nie wiem czy na tak budżetowym sprzęcie jak zaproponowałeś da się takie coś uzyskać, bo nie mam takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek

ps. prośba do moda, aby wydzielić posty dotyczące ustawienie sceny jako nowy temat, aby nie zaśmiecać tego.

Zgadzam się z tym ponieważ robi się śmietnik w temacie mskojon, :hyhy:

 

rafix1, Na tym sprzęcie co podałeś się tego nie da zrobić chociażby dlatego że do takiego jakościowego grania to sam glow się nie nadaje ponieważ ma słabą separację kanałów co = słabe stereo = rozmyta scena :D

Nie wiem jak to jest u Raadka ale podejżewam że cały myk w odpowiednim doborze klocków ukierunkowanie głośników a przede wszystkim to zasługa zwrotek rzeźbionych przez Raadka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, nie mam takiej wiedzy, żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie [...]Nie wiem czy na tak budżetowym sprzęcie jak zaproponowałeś da się takie coś uzyskać, bo nie mam takiej wiedzy.

ok, ok, myslałem, że sobie jaja robisz ze mnie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif pisząc, że nie wiesz

 

Na początek

rafix1 napisał/a:

ps. prośba do moda, aby wydzielić posty dotyczące ustawienie sceny jako nowy temat, aby nie zaśmiecać tego.

 

Zgadzam się z tym ponieważ robi się śmietnik w temacie mskojon,

 

rafix1, Na tym sprzęcie co podałeś się tego nie da zrobić chociażby dlatego że do takiego jakościowego grania to sam glow się nie nadaje ponieważ ma słabą separację kanałów co = słabe stereo = rozmyta scena

Nie wiem jak to jest u Raadka ale podejżewam że cały myk w odpowiednim doborze klocków ukierunkowanie głośników a przede wszystkim to zasługa zwrotek rzeźbionych przez Raadka

no dobra, już chyba nikt więcej tu nie napisze, a na pewno nie dan124 :D

czyli po kolei:

1. temat nie wydzielony, a szkoda :D

2. i o to mi właśnie chodzilo, że na "normalnym" sprzęcie nie uzyska się poprawnej sceny, a tańszym rozwiązaniem jest korekcja czasowa z dsp, która to dokładnie ustawi scenę...wiadomo, że dłubiąc w klockach można uzyskać zamierzone efekty, no ale to juz inna nieco kasa i wiedza

 

ps. a mając procka można tylko skorzystać z korekcji czasowej, a reszty bajerów nie ruszać :P i zastosować zwrotki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...