Skocz do zawartości

Hertz ES 250


swienty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o obliczenie skrzyni dla glosnika Hertz ES 250 i najlepiej wymiary poszczegolnych czesci (wymiary boków, przodu, tylu, gory i dolu - w zasadzie to jest dla mnie najwazniejsze). Najlepiej zeby skrzynia byla szersza niz wyzsza (ale szerokosc max=40cm), no i najlepiej ze skosym tylem :)

 

 

Muzyka to czarna i trance (ale do tego drugiego to ten glosnik sie nie nadaje ... :hyhy: )

Grubosc materialu to 18mm

Samochod to Daewoo Lanos HB, ale tutaj to chyba nie ma znaczenia bo glosnik nei wymaga duzej skrzyni :)

 

Dane techniczne:

D - 212 mm

Xmax - 9 mm

Re - 2,9 Ohm

Fs - 27 Hz

Le - 2,85 mH@1kHz

Le - 1,09 mH@10kHz

Vas - 54 lit

Mms - 112 gr

Cms - 0,31 mm/N

BL - 9,7 T-m

Qts - 0,54

Qes - 0,58

Qms - 7,5

 

z gory dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynia jest najlepszym kompromisem zobaczysz bedziesz zadowolony.

 

a poradzi sobie z szybsza muza? bo kurde teraz mam zamknieta ok. 17L i w szybszej muzie sie gubi, albo slychac buczenie a nie bas albo jest takie opoznienie ze nie da sie sluchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynia jest najlepszym kompromisem zobaczysz bedziesz zadowolony.

 

a poradzi sobie z szybsza muza? bo kurde teraz mam zamknieta ok. 17L i w szybszej muzie sie gubi, albo slychac buczenie a nie bas albo jest takie opoznienie ze nie da sie sluchac...

 

w takiej 17L to niepowiniem za żadne skarby nienadążać.Jaki masz wzmacniacz do tego hertza bo wydaje sie mi że tu jest pies pogrzebany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w tej skrzyni 17L niegra szybko to masz cos nie tak, bo w tej skrzyni powinien smigac bez zadnych opóznien poniewac max opóznienie to 6ms wiec bardzo malutko.

 

a czy polozenie skrzyni moze miec az tak duzy wplyw?

bo aktualnie znajduje sie tuz przy progu zaladowczym, a glosnik skierowany jest w strone siedzen.

stara skrzynia opierla sie o siedzenia, a glosnik byl skierowany w strone tylnego zderzaka, czyli chyba tak jak w wiekszosci aut.

obecna, ze wzgledu na kolo zapasowe, nie chce zmiescic sie na stare miejsce :D

a moze wytlumienie skrzyni zle?

albo wzmacniacz za slaby? choc to co opisalem wyzej wystepuje przy mniejszej i wiekszej sile glosu, sam juz nie wiem...

ale przy szybszej muzie sie zamula, i to dosc ostro :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że tutaj wzmacniacz nie daje rady i nie potrafi wyhamować dobrze membrany podczas szybkiego i mocnego bitu. Jak masz możliwość wsadź jakiś inny wzmacniacz z jakimś dobrym DF nawet ok 200W wtedy będzie można stwierdzić czy wina leży w kiepskim zasilaniu czy w czymś innym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie musisz mieć porządnie wytłumiona tylę zeby tylko głosnik mozna było wsadzić! co do umiejcowienia suba to faktycznie czasami sa różnice pomiedzy dnymi ustawieniami. Ale to niema zadnego wpływu na mulenie sie głosnika tu tylko albo wzmak lub skrzynia do wymiany ja bardziej obstawai mwzmaka bo skrzynia jak dlamnie jest OK.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary powinna mieć skyrznia zamknięta dla ES250, ale dla skrzyni zamkniętej o regularnych kształtach(prostopadłościan)?

Proporcje takie jak na schemaciku, czyli taki szerszy troche, a płytszy(na ile to możliwe). Zbudowany z 18mm MDF.

Fajnie by było, jakby ktos podał gotowe wymiary ścian :)

post-1-1201036221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary powinna mieć skyrznia zamknięta dla ES250, ale dla skrzyni zamkniętej o regularnych kształtach(prostopadłościan)?

Proporcje takie jak na schemaciku, czyli taki szerszy troche, a płytszy(na ile to możliwe). Zbudowany z 18mm MDF.

Fajnie by było, jakby ktos podał gotowe wymiary ścian :)

 

no juz troche sam przejmij inicjatywe masz wszytko podane, skrzynia 17L closed mocno wygłuszona wymiary skrzyni i poszczególnych ścianek obliczyc w programie który jest do ściągnięcia w tym linku http://strefacaraudio.pl/forum/topics13/ja...trazu-vt473.htm skrzynie podaj w sumie 19L bo 17L +2L kosz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdzalem na Magnacie Rock 400 oraz blaupunkt mk2, w obydwu przypadkach efekt podobny. Gdy jest glosniej slychac taki pusty bass, znikaja najnizsze partie, jakby membrama o cos stukala.

 

Tlumilem skrzynie biala watolina, gdy bylo jej po sam glosnik efekt byl odczuwalny dosc szybko, gdy ujalem jej troche sie poprawilo.

 

Wiem ze ten glosnik potrzebuje przy obudowie zamknietej troche mocy. Teraz staram sie dojsc gdzie jest moj blad w sztuce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...