Skocz do zawartości

Odseparowany - Helix DB czy coś innego?


młody77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam założyć prosty zestaw odseparowany na przód do mojego Mondeo '99. Mam już radio (Pionner 2000MP) i potrzebne dystanse. Wygłuszenie również przewiduje w niedalekiej przyszlosci. Teraz poszukuje fajnych głosników, bo fabryzne w tym aucie to tragedia.

 

Przyznam, że przewertowałem już spory kawałem internetu na temat car audio i dalej nie wiem co kupić. Budżet to 250zł.

 

Niby wiele osób chwali Helixy DB 62.1 i że w tej cenie to najlepszy wybór, ale czytam też wiele opini krytycznych. A to, że nie mają powera, tweetery są beznadziejne (wydają tylko tss, tss), zwrotnice nie są takie jak powinny i że ktoś kupił i stwierdził, że fabryczne grały mu lepiej.

 

250zł na głosniki do auto to dla mnie spory wydatek i boję się, że jak kupie to bede rozczarowany. Nie myślcie, że oczekuje cudów. Chce miec przyjemny zestaw w aucie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twetery fabryczne mozesz zostawic pod zwrotke heliksa, albo porownac sobie jak graja twetery, a jezeli chodzi o same heliksy, napewno zagraja lepiej od seryjnych, a w dodatku nie potrzebuja duzej mocy, bo trzeba równierz pod uwage ze pioneek 2000mp tez nie hula z jakoscią :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinie jako posiadacz tego zestawu.

Zaznaczam od razu, że swój zestaw mam podłączony pod piec ( 100 rms )

Głośniki jak na 50W grają bardzo dobrze. Wyraziście, dynamicznie i szczegółowo, Oczywiście nie uzyskamy z tego zestawu mega super bassu - sam producent podaje dolną częstotliwość 60hz, lecz kick bass przy dobrze wygłuszonym drzwiach jest i przecież oto głównie Nam chodzi :hyhy:.

Co do zwrotnic - bardzo tną woofery a co do wysokich dają radę --- i co najważniejsze tweetery grają - to zapamiętaj :rotfl:

 

Za 250zł moim zdaniem to dobry wybór :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowalem kilka zestawow DB 62.1, powiem Ci, ze napewno nie bedziesz rozczarowany.. Najwieksze ograniczenie wynika z samego braku wzmaka, oraz kiepskiego radia, ale napewno sporo sie poprawi w sosunku do ori glosnikow..

 

tweetery są beznadziejne (wydają tylko tss, tss)

 

To chyba zle slyszales.. Za te pieniadze to bardzo dobre tweetery.. Bardziej bym sie woofera czepil niz gory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tweetery z DB 62.1 to słyszałem same dobre opinie. Też stoję przed takim dylematem co kupić na przód na początek do podobnej kwoty. I nic nowego nie wymyśliłem :

 

Hertz DSK 165

Helix DB 62.1

Sinuslive SL165w / Neo25

 

 

I tu na wstępie hertz odpada, z racji nader bardzo kiepskiego tweetera. Więc wybór pomiędzy Helixem a Sinusem. Zestaw Sinusa znajdziesz myślę do 270 zł (większa moc, dynamika i dobry tweeter) jednak coś za coś, zestaw bez dystansów, maskownic i kabli. Coś kosztem czegoś. Helixy kupujesz i masz wszystko, zaś Sinusy są biedne na wyposażeniu, ale czy to aż taki kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w Sinusie sa zwrotki na woofer ?? W Helixie biedne, bo biedne, ale sa :P

 

a no właśnie przyuważyłem, że zwrotki mają wejścia tylko na 1 speaker. Zatem zwrotka jest tylko do tweeterów zapewne. Kiepsko, więc z czym połączyć woofera Sinuslive, skoro on nie ma zwrotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na samym poczatku radiem pedziłem i nie było tak źle :P oczywiscie nie na maksa bo nie chciałem ich załatwić przesterami...jak ktos uzywa z głową i słucha nie tak zeby wszyscy mieli slyszec, to te glosniczki sobie radzą nawet i pod samym radiem.wiadomo,,,apetyt rosnie w miare jedzenia....kazdego moze dopasc chec uslyszenia jak one zagraja pod jakims wzmakiem... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek są naprawdę dobre, tylko się nie rozczaruj basem który jest symboliczny jak na 16,5, i wygłuszenie drzwi matami, ale tu nie o to chodzi...

 

Za to wokal z nich brzmiący i szczegóły są naprawdę dobre jak na 200 zł. Przyjemnie się na nich słucha muzyki w ciszy, ani trochę nie drażnią i są bardzo neutralne jak dla mnie, resztę pasma uzupełnić małym subwooferem i nie będziesz żałować na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OK, jeszcze raz dzięki za opinie. A wie ktoś może jak Helixy wypadają na tle Phoncarów YL, bo mialem okazje ich posłuchać pod samym radiem i miałbym małe porównanie czego konkretnie sie spodziewać.

 

2. Temat wygłuszania drzwi - jak sie za to zabrać. Czym wygłuszać, bo w internecie czytałem o dwóch rodzajach materiałów. Co tak napradw daje nam wygłuszenie. Wycisza wnętrze auta, daje odpowiednią akustykę dla głosnikow? Może ktoś objaśnić co i jak laikowi? Może podajcie jakieś ciekawe linki...

Powiem szczerze, że jak zobaczyłem to

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php...cle&sid=167

 

to sie troche przeraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bezposrednie porownanie Phono YL i DB 62.. Moim zdaniem Helix duuuzo lepszy, chociaz gra pod seryjnym radiem w Cytrynie.. YL graly z Neo 25S, pod ktoryms starszym JVC, ale DB naprawde duzo lepsze (oba na pustych drzwiach).

 

A z tlumieniem gdzies nawet na Strefie chyba jest temat.. Jakie masz auto ?? W kazdym razie tak krotko: kupujesz dystans pod glosnik i zaklejasz otwory montazowe.. To jest taka mini-podstawa.. Zalezy ile chcesz wydac ??

 

http://strefacaraudio.pl/forum/wasze-insta...e69b996b5b92a0b

 

Przejrzyj to i poszukaj w wyszukiwarce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilo będą grały pod samym radiem z racji tej, że ja wszystko robię dokładnie i myślę nad wszystkim. Wpierw złożę porządnie przód (muszę robić głośniki w drzwiach bo u mnie w e34 nie ma w drzwiach nic. I wtedy dopiero będę działał z resztą (wzmacniacz i zabudowa we wnęce, bo to touring)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze robis wszystko fazowo tylko pisze ze przod nie zagra dobrze bez wzmaka i wygluszenia , a i rozumiem ze jeszcze nie sluchales sinusow ?? Jak nie slyszales to nie nastawiaj sie negatywnie bo ja helixow np. bym nigdy nie kupil to jak dla mnie to graja strasznie a sinusy mi sie osobiscie podobaja choc wiadomo nie ta kasa zeby to gralo na odpowiednim poziomie ale jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tym momencie cale pasmo na wooferze.. To tez pod samo radio ??
Co nie znaczy ze nalezy je od razu skreslic...
bo sam kupiłem nowy zestaw Sinuslive SL 165w + Neo 25s w cenie 220 zł i myślę czy nie lepiej byłoby kupić DB 62.1
Sadze ze wiecej osiagniesz z woofera sinusa nizeli z db... Tweeter neo troszke odstaje nawet niezbyt ciekawemu helixowi ale tweeter zawsze mozna zmienic :D
bo ja helixow np. bym nigdy nie kupil to jak dla mnie to graja strasznie
moze po prostru jeszcze nie miałes okazji słyszec ich w roznych konfiigach... Tragiczne nie sa...

 

 

Co wazne SL 165 to nie SL 16, a to własnie jest stosunkowo chwalony woofer...

 

 

Ja bym do listy dorzucił:

 

GMS 960

Czy wspomniane s6c chociazby

 

Jednak jak wszyscy tu i ja jestem zdania ze bez pieca ani rusz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...