Skocz do zawartości

Kondensator - czy aby na pewno potrzebny????


RazeRX7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kondensatora i opinie ludzi do których zgłosiłem się po pomoc są bardzo odmienne :padam:

Otóż posiadany sprzęt:

Pacjent : seicento

Radio : DEH 6300r

Przód : Helix DB 62.1 ( 2x50 RMS )

Piec I : Mutant NW480SP ( 4x100 RMS ) -> helix

Piec II : Mutant NW280SP ( 1 x 160 RMS )

Subwoofer : RF R1S412 ( 150 RMS ) skrzynia zamknięta

Kable : 2x 10mm +12v + 2x10mm GND od akumulatora

 

Zastanawiałem się nad kupnem kondensatora DIETZ 1F. Wyczytałem w poradnikach do CA, że 1F nadaje się do mocy rzędu 500RMS. Zasięgając opinii u ludzi którzy zajmują się instalacjami CA - stwierdzili, że bez kondensatora się nie obędzie - uzasadnienie : kondensator utrzyma stałe +12v na wzmacniaczach - no i dobra czyli kupuje, drudzy z kolei poradzili mi abym wszystko pomierzył miernikiem i tak zrobiłem.

 

Napięcie na akumulatorze sprawdziłem przy wyłączonym i włączonym silniku gdy system był włączony

 

Wyłączony - 11,90v

Włączony - 13,80v

 

Tak wyglądają napięcia wskazane przez miernik przy pod głoszonym systemie CA - i tutaj kieruje do Was pytanie czy aby kondensator w tym wypadku est konieczny???

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na akumulatorze sprawdziłem przy wyłączonym i włączonym silniku gdy system był włączony

Żeby z pomiarów można było coś wywnioskować to musisz jeszcze pomiary powtórzyć na zaciskach wzmacniaczy i zobaczyć jakie masz spadki napięcia na kablach zasilających

Zasięgając opinii u ludzi którzy zajmują się instalacjami CA - stwierdzili, że bez kondensatora się nie obędzie - uzasadnienie : kondensator utrzyma stałe +12v na wzmacniaczach

BREDNIE :padam:

moim zdaniem kondensator zbędny lepiej odłożyć pieniądze na lepsze przewody :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra+ 45AH

 

Zestaw złożyłem dwa tygodnie temu i nie planuję zmiany kabli :padam:

 

Żeby z pomiarów można było coś wywnioskować to musisz jeszcze pomiary powtórzyć na zaciskach wzmacniaczy i zobaczyć jakie masz spadki napięcia na kablach zasilających

 

Wyłączony zapłon:

Piec I - 11,96v - sub

Piec II - 11,98v - helix

 

Autko odpalone:

Piec I - II - 13,69v

 

Tak się prezentują napięcia

 

[ Dodano: 2009-10-06, 17:53 ]

chodzi o to zebys zmierzyl spadki na kablach przy odpalonym sprzeciem kolego

 

Aku

11,90v

Piece

~11,97v

 

Jak zmierzyć spadek napięcia ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd wielki błąd :padam:

Za co Was serdecznie przepraszam.

Napięcia

aku - 12,05v

Piec I - 11,96v - sub

Piec II - 11,98v - helix

 

W "krytycznych" momentach ( mocne uderzenie ) napięcie na aku to 11,97v a co za tym idzie na piec-ach również będzie mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam tylko SC. Szkoda, że nie mam dwóch mierników to bym zmierzył na aku i piecach. Dzisiaj już się ściemniło więc pomiarów nie będzie. Jutro coś pokombinuje.

Czyli raczej kondensator nie potrzebny???

 

Chodzilo mi o to, ze tu wyglada na to, ze wzmak wytwarza napiecie, zamiast byc odbiorca.. A kond na 100 % sie nie przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...