Skocz do zawartości

Trochę czary mary - Problemy z basem, uciekające niskie tony.


Rekomendowane odpowiedzi

!!!Nie Bądź obojętny! Wypowiedz się!!!

Witam. I tak pewnie nie wiele się dowiem, zostanę skrytykowany jak zawsze, lecz niestety problem z basem mam od 3 lat. (tak to ja, i nie jestem trolem, tylko chciałbym zaznać trochę basu, do nikogo już nie pojadę, bo być, byłem, i powiedziano mi że dobrze gra jak na system spl. Więc chciałbym was się zaradzić.)

Od niedawnego czasu myślałem, że mam coś z uszami, bo przecież to nie możliwe, sprzęt cały z okablowaniem pozmieniany, i dalej to samo, zmieniłem auto z mazda 323f ba na mazda 6 2007r kombi, problem dalej jest.

Jaki ten problem? Chodzi głównie o słyszalność niskich tonów, można by powiedzieć, że są nie ogólne. Gdy nie gra poprawnie, słyszę różne elementy w samochodzie. A gdy jest całkiem dobrze, każdy vol na radiu zamienia się w całkiem niezły basik, przy czym nie słychać żadnych plastików. Bas mega wynosi się za auto, gdzie normalnie jest cisza i nawet mało kto się ogląda.

Kilka lat temu pisałem z clarionem że dudni a nie daje ładnego basu, wyśmiano mnie że co się spodziewać po tak budżetowym subie, który nawet w poprzednim japończyku potrafił (Niestety bardzo rzadko kiedy) dać taki bas, że nic nie trzeba więcej, w żadne jakościowe sprzęty iść.

A więc, ostatnio pozmieniałem znowu sprzęt: 2x excursion sxx v2 15, emphaser ea 2500d (tak za mało mocy). Parę dni temu wygłuszyłem bagażnik i dach, efekt? W pierwszym dniu brak. Na następny dzień nawet sąsiad przyznał że o wiele lepiej to gra niż wcześniej, trochę pograliśmy, i  znowu uciekło.

Czy te japończyki są tak wredne, zmieniające akustykę czy raczej winę szukać w czymś? Myślę, aby szukać przyczyny wzorując się po antenie, bo podczas wygłuszania miałem takie zjawisko że nie ważne gdzie tam karoseri dotknołem w bagażniku, to miałem zanik sygnału na radio orginalne,  niby to nie ma żadnego wspólnego z niskimi tonami i to z innego radia, ale czary mary się zdarzają. 

Co ciekawe, Niskie tony gdy bardzo fajnie grało, w poprzedniej maździe (w tej też miałem parę razy) że, gdy już fajnie gra, to zgaszenie silnika, i ponowne jego odpalenie zanikało bas. Co to może niby oznaczać? big 3 porobione, masy, poczyszczone do gołej blachy. Nie ogarniam tego wcale.

Masz trochę chęci, wypowiedz się, najlepiej dokładnie, nie pisząc odnosząc się do jakiegoś tylko mojego małego cytatu, jak to zawsze bywało.

Cały spis sprzętu poniżej, żeby nie było narzekania. Dzięki!

Rodek 2180a (STX pa 1000 kopia)

Emphaser ea 2500d ( Sxx 15 v2)

Kenwood 7200x Dab

Rca na kablu mogami 2549 i nakamichi końcówki samorobka (miałem też sinusline cx 50)

Kable spawalnicze 50mm

big 3 na 50mm

Alternator 300a

Kwas akumulator (tak wiem, będzie zmienany)

Prąd to napewno nie jest, nawet mając 160 watowego cruncha cyrki się takie same działy przy clarionie, a prądu chyba wystarczy na zasilenie takiego czegoś 😛

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...