Skocz do zawartości

Czym wypełnić puste miejsce w panelu


demo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam jestem w trakcie prac nad panelem do drzwi i ciekawi mnie czym wypełnić i czy wogle trzeba wypełniać pustą przestrzeń między dystansem górnym a podstawą zaznaczoną na zdjęciu, zdjęcie zapożyczone, mam nadzieje że się właściciel nie obrazi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to albo uzupełniż żywicą albo napchał tam czegoś i wyszpachlował. Wydaje mi się, że na dźwięk nie powinno to mieć wpływu wielkiego jeśli pozostanie nie zamknięta przestrzeń od warunkiem, że jest szczelny ten panel bo stworzyć w miare szczelną komorę w drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykruszyć się nie wykruszy, kruszy się od słońca i w instrukcji pisze nawet że trzeba ją zastawić/zamalować/zatynkować jak się na budynku robi montażową np: okna bo po pewnym czasie na słońcu jak dotkniesz to się zaczyna sypać.

Ale tu słońca raczej nie zobaczy :)

Tylko bym cienko szpachlą lub epoksydem po niej polał i rozsmarował żeby wody w razie czego nie złapała(w razie czego :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kiedyś dowiedziałem się od osoby montującej okna, że piankę montażową powinno się dawać w takiej ilości, aby po rozprężeniu i wyschnięciu wypełniała całą szczelinę. Chodzi o to, żeby jej nie ciąć, bo właśnie zerwanie wierzchniej warstwy powoduje jej utlenianie.

Pianka po wyschnięciu tworzy zamkniętą strukturę i przez dostęp powietrza jest bardziej podatna na rozkład.

Dlatego jeśli jakiś 'majster' montuje wam okna, rury etc. i nawali bobów jakby krowa nasrała to zwróćcie mu uwagę, że tak się nie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, racja i dlatego profesjonalisci używają pistoletu do piankowania a nie piany z tuby 1razowej.

pisttolet jest poprostu wygodniejszy i piana pistoletowa jest bardziej wydajna bo mozna ja zjechać do samego końca a nie jak z wezyka 1/4 zostaje . i tyko temy sie uzywa pistoletu, co do tego utleniania , racja niepowinno sie obcinac no ale czasami ztreba , jak sie to obrobi to nic niema prawa sie stać , co do "zeby nie dostała wody" spoko nic sie jej nie stanie .

jeśli ktos nie wie co robi to i pistoletem zababra wszytsko piana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozowanie cisnienia , wsumie w zwyklym tez masz wystarczy troszke slabiej wcisnac "spust" wezyka no ale nie którzy nie pojma tego nigdy ;p, ale nieschodzmy z tematu. pistolet poprostu nie pozwoli na uciekniecie gazu bez podania piany i dlatego jest wydajny. w zwyklych jak sie zle ustawi pojemnik gaz spindala a piana zostaje efektem tego jest 1/3 albo i wiecej piany w pojemniku lecz gazu brak :)

pianka moze byc jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to forum budowlane czy co :):]:)

 

 

yyyyy no tak budowlane,bo budujemy car audio z jak najlepszych materiałów "Panie Kierowniku" rzecz jasna :)

 

w tym panelu można bawić się żywicą i matą ale po co jak prosciej bedzie dac piane a po zaschnięciu ją tylko wyciac na równo i pociągnać szpachlexem dla lepszego efektu i spokoju ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spray wygłuszeniowy SinusLive nie byłby dobrym rozwiązaniem?

Ale do czego :)

TomoMadej, nie bo to lipa

Można wiedzieć dlaczego tak uważasz :) Używałeś tego środka :P

Bo ja używałem kilka razy i na pewno nie mogę powiedzieć że to gów... jedyne co mi nie pasuje w tym środku to to że się za szybko kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego tak uważasz Używałeś tego środka

tak używałem

czemu lipa ? , bo drogo wychodzi ponad 30zł za puszeczkę niby 400g i przesyłki- lepiej użyc baranka pod pistolet efekt ten sam a towaru w puszcze 5razy więcej jak nie lepiej...sinuslive to szmelc i zdania nie zmienie ...jakosć nie adekwatna do ceny...kable,złaczki itp nie kupuje tego badziewia, kupuje inne w lepszych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego tak uważasz Używałeś tego środka

...sinuslive to szmelc i zdania nie zmienie ...jakosć nie adekwatna do ceny...kable,złaczki itp nie kupuje tego badziewia, kupuje inne w lepszych cenach.

niestety muszę potwierdzić to stwierdzenie, kupiłem za 30zł klej do materiału sinuslive w spraju, nie dość że mało wydajny to po pół roku materiał odchodził (a nie szczędziłem kleju), więc kupiłem w drogerii zwykły klej poiuretanowy i trzyma jak beton ...ponadto kable zasilające -> 25mm2 sinuslive ma mniejszą średnicę żyły niż 21mm2 stingera a cenowo tak samo...o czymś to świadczy, nieprawdaż :P

oczywiście każdy kupuje co chce, poprostu podaję do info moje doświadczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się ze stwierdzeniem że ES-500 to taki badziew jakim go opisujecie.

 

Miałem kilka puszek tego spray-u i jeszcze więcej bitgumu, bitexu i innych tego typu preparatów w spray-u i z puszki. I jednoznacznie mogę zaprzeczyć że gramatura jak i ostateczna struktura jaką wytwarza ES-500 jest dużo gorsza niż w/w środki.

Żadnego typu preparat bitumiczne i pochodny nie dam nam takich właściwości tłumiących jakie nam dają ES-500. Nie muszę pisać, chyba że zastosowania bigumu/bitexu w boczkach ma wpływ na zapach który jest dość nie komfortowy. Po zastosowania bardzo grubej warstwy takich preparatów nie ma szans ,że w lato w upalne dni gdzie samochód jest bardzo mocno nasłoneczniony, taki preparat pozostaje w nie zmiennej formie. Struktura jak i jego właściwości nie pozwalają mu na to (przy tak grubych warstwach).

Krótko mówiąc w najlepszym przypadku nie popłynie on, ale podczas takiego gorącą jego swoje właściwość tłumiące spadną do zera, gdzie w sumie będzie on tylko bo będzie i po dotknięciu poczujemy smolista masą.

 

Rozumiem że czasami da się obyć bez hi-endowy rzeczy, które zgodzę się i potwierdzam że grają nie kiedy, ale na efekt placebo. Tylko też nie popadajmy w skrajności.

 

Wiadomo są produkty lepsze które lepiej się sprawdzą, ale wiadomo są dużo droższe. ES-500 może nie jest wydajny, ale osobiście nie narzekałem na niego aż tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym panelu można bawić się żywicą i matą ale po co jak prosciej bedzie dac piane a po zaschnięciu ją tylko wyciac na równo i pociągnać szpachlexem dla lepszego efektu i spokoju ducha

Kolejny raz błysnąłeś i zaraz zgasłeś :P

Ciekawe czy wiesz o tym, że szpachla pije wodę.

Jak już coś robić to zalać to całe żywicą, dla spokojności ducha, ew. wymieszać żywicę z pyłem drzewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się ze stwierdzeniem że ES-500 to taki badziew jakim go opisujecie.

Tez się z ta opinia nie zgodzę.Ostatnio doskonale sprawdził się jako podkład pod cienki materiał na słupkach(jednolity szary kolor)...szary spray mi się skończył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...