Skocz do zawartości

Wzmacniacz z Hi-input 4ch, 2-way + sub, próba ratowania audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wracam na forum po wielu latach nieobecności i szukam porady bo delikatnie wypadłem z obiegu. Od czasu kiedy mocno interesowałem się audio minęło już dużo czasu a brak odpowiedniej bazy do dłubania spowodował ze czuję się w tym momencie jak nowiciusz. Do meritum, zakupiłem niedawno auto z którym chyba zwiążę się na dłuższą chwilę (A6 C7 2017) niestety na pokładzie jest podstawowy system audio który gra tragicznie. Robiąc długie trasy jestem mega zniesmaczony i chciał bym coś w tym temacie zrobić. Ori jednostka sterująca musi zostać wiec sygnał musi zostać przechwycony z wyjść orginalnego wzmacniacza i trafić do nowego pieca. I tutaj pytanie do was, jaki piecyk 4ch polecacie w wejściamii hi-input, potrzebuje również przyzwoity zestaw 2-way w drzwi. Oczywiście wygłuszenie drzwi będzie robione na samym starcie. 

Wzmacniacza chciał bym użyć na zasilania zestawu przedniego oraz pozostałe 2-ch spiąć w bridge na jakiegoś małego suba (orginalny to jakiś żart) Z góry dziękuje za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by mi było czasu na zabawę z robieniem systemu audio korzystając z seryjnej jednostki i wyjścia hi-input do wzmacniacza. Jedyne sensowne rozwiazanie w tym przypadku to DSP i dopiero dalej wzmacniacz i reszta systemu. Rozwiąże to większość problemów. Tylko wtedy potrzebujesz odpowiednio więcej kanałów we wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by mi było czasu na zabawę z robieniem systemu audio korzystając z seryjnej jednostki i wyjścia hi-input do wzmacniacza. Jedyne sensowne rozwiazanie w tym przypadku to DSP i dopiero dalej wzmacniacz i reszta systemu. Rozwiąże to większość problemów. Tylko wtedy potrzebujesz odpowiednio więcej kanałów we wzmacniaczu.

Rozumiem ze wtedy rezygnuje całkiem z seryjnego wzmacniacza i nabywam piecyk z wejściem optycznym ? Dodam że chciał bym jak najmniej ingerować w okablowanie auta (tego najbardziej nie lubię) zestaw możliwie p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze wtedy rezygnuje całkiem z seryjnego wzmacniacza i nabywam piecyk z wejściem optycznym ? Dodam że chciał bym jak najmniej ingerować w okablowanie auta (tego najbardziej nie lubię) zestaw możliwie p&p

Nie ma systemów bez kablowych.Albo się na coś decydujesz albo nie.Ori jednostka zostaje, rezygnujesz z ori wzmacniacza i budujesz system w oparciu o własny wzmacniacz, głośniki itp.Na rynku jest dużo procesorów typu plug&play i od tego powinieneś zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to doskonałe rozumiem, i problemem nie jest okablowanie czy budżet lecz czas którego na instalacje trochę brak. Rozumiem że przy wielokanałowym zestawie wszystko będzie działać w pełnej aktywce? Jakiego wznacniacza szukać 8ch czy 12ch? Mam system składający się z 10 głośników i o ile rezygnacja no z centralnego była by jak najbardziej akceptowalna z akustycznego punktu widzenia to odbywają się przez niego rozmowy przez zbudowany zestaw głośnomówiący i te funkcionalności chciał bym zachować. A może jest ktoś na grupie ktoś z okolic Warszawy kto mógł by odpłatnie pomóc w newralgicznych elementach takiej instalacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wracam na forum po wielu latach nieobecności i szukam porady bo delikatnie wypadłem z obiegu. Od czasu kiedy mocno interesowałem się audio minęło już dużo czasu a brak odpowiedniej bazy do dłubania spowodował ze czuję się w tym momencie jak nowiciusz.

 

Chyba minęły lata świetlne bo już nie pamiętasz podstaw CA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...