Skocz do zawartości

Nowe radio 2din 2 pary RCA (zestaw przód tył,sub) jak rozdzielić sygnał?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam suba i monoblocka do tego i jedna para RCA idzie do radia „sub” (3 pary RCA) drugi wzmak to Sony zasila przód i tył, 2 pary RCA podlaczone do „front” i „rear” do radia. Kupiłem pioneera 2 din i są tam tylko dwie pary RCA sub i do głośników czy za pomocą rozdzielacza podłączę zestaw przedni i tylni i będzie to działać? Chciałem użyć takiego rozdzielacza:

https://allegro.pl/oferta/audio-system-z-evo-y-rozdzielacze-rca-miedz-ofc-10944846786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie wiem czy jest sens bo ten kabel mam w domu.

W tym nowym radiu mam osobne wejście na suba wiec tam wepnę osobno monoblocka z subem żeby było cacy. Bardziej chodzi mi o drugie wyjście RCA do 4 kanałowego wzmaka który ma zasilić przód i tył. Wzmak ma 2 pary RCA a z radia idzie to drugie i pomyślałem żeby założyć ten rozgałęźnik. Tylko pytanie czy będzie to grać w sensie przód i tył. Reasumując o co mi chodzi to czy z jednej pary RCA w radiu zasile 4 kanałowego wzmaka który potrzebuje 2 pary RCA za pomocą tego rozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idzie zrobić jak chcesz

Ale pokaz jaki to wznak Sony, bo może umiesz to podłączyć jedna para rca a będą grać 4 kanały

Dużo 4 kanałowek ma taki specjalny przełącznik

 

Jest to Sony Xplod XM-N1004

Znalazłem coś takiego w instrukcji.

post-31156-0-13085800-1645691244_thumb.png

post-31156-0-37613300-1645691256_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak tylko ja chce je mieć w 2ohm bo wtedy wzmak daje 500w RMS a jeden głośnik ma 4ohm wiec na mój rozum jak bym podłączył pod osobne to na dwa głośniki poszło by tylko 250w RMS bo tyle daje wzmak przy 4 ohm czyli 125w na głośnik. Czy źle myśle?

Kabel masowy już został wymieniony na grubszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie:

 

- sub nr 1 mający 4 ohm -->> pierwszy zestaw plus(+) i minus (-)

- sub nr 2 majacy 4 ohm -->> drugi       zestaw plus(+) i minus (-)

 

Wypadkowa będzie widziana przez mono jako 2 ohm.

 

Nic się nie stanie z mocą, nie zmniejszy się ani nie będzie dzielona.

Będzie odpowiadała mocy wydzielonej na cewce (wypadkowa impedancja) 2 ohm, czyli 500W przy prawidłowym ustawieniu czułości - Gain.

 

Mono odda 500W dla "widzianych" 2 ohm, natomiast na subach będzie rozłożona po 250W na każdą z cewek 4 ohm.

 

Monobloki z podwójnym portem głośnikowym mają różne oznaczenia i sposoby podłączenia plusa i minusa. Ma być zgodnie z manual'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuje wam bardzo. Dwa porciki zajęte. Podłączyłem oba głośniki pod jeden port bo myślałem ze jak podlaczone pod dwa to wtedy się rozdzieli 250w RMS na dwa głośniki. Mam nadzieje ze wzmacniaczowi nie zaszkodziłem takim błędnym podłączeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...