Skocz do zawartości

Chińskie radio Android Podofo kradnie prąd 0,5A


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

Jako że jest to mój pierwszy post, chcę Wszystkich serdecznie powitać! :)


 

Mam Corollę E12 2002r.


żeby uniknąć problemów dokupiłem taką przjeściówkę dedykowaną do Toyoty:


 

Niestety, zmierzyłem pobór prądu na akumulatorze i pobiera 0,5A, na starym radiu Toyoty W58300 było to 0,02A.

Słaby jestem w te klocki, drugi raz w życiu zmieniam radio, ale prześledziłem styki i wydaje się być wszystko dobrze podłączone. Wykorzystałem tylko 2 wtyczki wchodzące do gniazda CN771, schemat:


4993183500_1528639796.jpg

Radio działa tylko gdy przekręci się kluczyk w stacyjce, więc miałem nadzieję że wszystko będzie ok. 

Zdjęcie wtyczki z aukcji, przewody w niej są tak podłączone:


 

1. Jedyna nieścisłość jaką znalazłem:

na schemacie radia wklejonego powyżej, we wtyczce CN771 10P Connector, konektor 9 to: power supply AMP+, a moja przejściówka do radia daje tam GND. Czy to może być powód?

 

2. Używając szukajki wyczytałem żeby próbować zamienić B+ z ACC miejscami lub je łączyć. Czy to ma sens? 

 


 

Czy mógłby ktoś mi pomóc?

Z góry dziękuję, 

pozdrawiam!

Mateusz


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,specem nie jestem ale podsune myśl,robisz na własną odpowiedzialność.Widać we wtyczce radia cn 771 nr 3 to power suply acc czyli prąd ze stacyjki,po przekręceniu kluczyka.Nr.  4 to power suply czyli podtrzymanie pamięci, prąd cały czas i tak trzeba porobić żeby z przejściówki z allegro, kable z napięciem 12 volt, czyli nr 1 i 10 szłly do gniazda radia cn 771 do pinów 3 i4 taka moja teoria niech ktoś się jeszcze wypowie.Ewentualnie jeśli po podłłączeniu dalej kradnie zamienić kable ,czyli tak jak czytałeś w necie b+ z acc.Poczekaj na kogoś z większym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego,

okazało się, że radio pobiera 04-0,5A zaraz po wyłączeniu i po kilku minutach pobór spada do 0,03A, także temat na szczęście rozwiązany.

 

Jedynie zastanawia mnie wzmocnienie sygnału antenowego +12V, jest to tego specjalny przewód, a nawet wychodzi mi wtyczka z przejściówki, ale nie mam gdzie jej podłączyć. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymin89, 

wtyczki mam takie jak w pierwszym poście na schemacie.

 

Wrzuciłem tam też zdjęcie wtyczek z przejściówki.

https://allegro.pl/oferta/adapter-kierownicy-kostka-iso-toyota-do-radia-10503631846?reco_id=5da38e6a-9a4a-11ec-820e-bc97e12c9250&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

 

Wtyk antenowy wchodzi bezpośrednio do radia, ale wyczytałem że dobrze jest podać tam +12V dla wzmocnienia sygnału. Mam takie połączenie w tym adapterze radio --> instalacja, jest tam wtyczka z podpiętym zasilaniem (widać na zdjęciu z wklejonej aukcji), ale z drugiej strony wtyku antenowego w tej złączce jest kostka (również jest na zdjęciu w pierwszym poście oraz w w/w aukcji). Nie mam gdzie tej kostki u siebie wpiąć.

 

Potrafi ktoś doradzić co z tym fantem?

Z góry dzięki, pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...