Skocz do zawartości

Ustawienie wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o mała pomoc.

1.Nie do końca wiem w którym miejscu ustawić gain na wzmacniaczu a jest to phoenix gold Z1000.1

Przy pokretle SENS jest ttlko min i max. Jaki może być zakres od ilu do ilu? Radio ma 4V. Q którym miejscu ustawić ten parametr?

2. Czy subsonic dobrze jest ustawiony?

3. Jak ustawić q którym miejscu x-over na 60-80hz? Ciężko ki to obliczyć przy skali 30-300..

post-19967-0-49295500-1643750678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... Si... coś pamiętam :)

 

W dziale Wszystko o sprzęcie car audio jest na początku wątek o ustawianiu Gaina.

 

W każdym bądź razie dla twojego mono przy 2 ohm suba masz ustawić 37.4V.

Ustawiasz zgodnie z opisem.

Subsonic wstępnie na 10Hz - suba masz w clozecie. Potem w B-R ewentualnie skorygujesz lekko w stronę 20Hz. Ale raczej w przypadku "trzepania" membrany, które to trzepanie jest zbyt duże - Xmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal radio na jakieś 60% volume, włącz Test tone 40hz, idź do bagażnika i powoli kręć pokrętłem gaina do momentu aż głośność suba nie będzie się zwiększać i minimalnie odkręć w lewo.

 

Tyle. Gain ustawiony poprawnie, ja tak mam, gram i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do bagażnika i powoli kręć

 

Raczej niech obserwuje pracę suba, bo jak wzmak faktycznie odda 700 czy 800 W, to czy JVC wytrzyma. A może nie usłyszeć przesteru.

Ustaw Gain na min. i kręć w stronę max.

Wychylenia membrany są określone na 15mm.

Nieco można przekroczyć ten zakres, ale nie znam "jakości" resorów. Powinien wytrzymać nieco większe wychylenie. Ma podwójny dolny resor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Wieczorem się wezme za to.

A jesscze pytanie do ustawienia x-over na wzmacniaczu bo przedział jest od 30-300hz i mimo ze q radiu jest zwrotnica ustawiona na 80 to na wzmacniaczu działa q pełny zakresie pokrętła.. jak je ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...