Skocz do zawartości

carpower+lanzar slaby efekt


BuLi!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupilem sobie wzmacniacz carpower 750W 500wRMS po zmostkowaniu

oraz suba w skrzyni Lanzar 1000W 500wRms

no i efekt jest tak kiepski ze szkoda gadac

myslalem ze bedzie chociaz konkretnie buczec ale naprawde jest kicha taka ze szkoda gadac...

wzmacniacz reguluje na pol mocy nawet nie podglosze konkretnie na sprzecie a glosnik zaczyna charczec..

mam radio Sony 50wx4 mosfet

 

co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z kumplem lanzara w skrzyni zamkniętej na słabszym wzmaku i efekt był niczego sobie,dodatkowo podłączyliśmy go pod samo radio pioneera z funkcją lpf i hpf na włączonym loud max również grał przyzwoicie choć z samego radia szedł.Być może źle podłączone kable.......

wyjście na głośnik basowy a możne nie jest tu podłączony............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo podłączyliśmy go pod samo radio pioneera z funkcją lpf i hpf na włączonym loud max również grał przyzwoicie choć z samego radia szedł

 

Gratuluje glupoty dobrze ze jeszcze go nie zajechales przesterami :)

 

Twoj wzmak tez nie ma 500wat tylko 400wat , kolejna sprawa czy podlaczyles go w mostku ??

 

[ Dodano: 2009-09-19, 17:24 ]

Chodzi nie o kable RCA tylko glosnikowe , sprawdz czy nie pozamieniales bieunow ale tak czy siak charczec nie powinien u mnie ten wzmak kiedys zasilal Suba 350wat i cala buda poteznie trzeslo a i powiedz jeszcze czy napewno masz go pocietego LPF i w jakim samochodzie to gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje glupoty dobrze ze jeszcze go nie zajechales przesterami :)

 

a dziękuję

:zly:

 

 

jak na moje lanzar to szajs na który szkoda czasu i kasy

a sprzęt gwoli ścisłości nie był mój i kumpel chciał sprawdzić

 

teoria jest wtedy kiedy wiesz wszytko ale nic nie działa,↵↵praktyka jest wtedy kiedy wszytko działa↵ale nie wiesz dlaczego,↵↵a połączenie teorii z praktyką: czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

 

apropo to lanzara bym ciął poniżej 40hz przy wyższych częstotliwościach lubi sobie po charczeć w skrzyni br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry źle to napisałem miało być ja bym go nie kupił....co do tych 400rms to ciekawe jak plasuje się napięcie zasilania po przetwornicy ot taka intrygująca mnie ciekawostka...

Na moje lanzar ma duży potencjał potrafi głośno grać ale jest wolnym głośnikiem,a wkładanie go do byle jakiej skrzyni mija się z celem.Nie mam pojęcia ile litrów ma twoja skrzynia może ma te 47 litrów może więcej,problemem może być również zapewne latająca watolina w środku skrzyni spróbuj zatkać otwór br ręką i zobacz czy coś się poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable glosnikowe mam na 100% dobrze podpiete

i wzmacniacz jest zmostkowany

 

hmm po godzinie sluchania wy*ebalo mi akumulator

a przeciez kondensator byl podlaczony...

 

 

co do skrzyni to przeciez podalem link do aukcji...

samochod to bmw e36

gdy zatkam otwór jest troche lepiej ale tez nie ma rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze faktycznie masz uszkodzony ten glosnik ?? On nie ma prawa harczec

Zgadzam sie z kolega, a moze trzeba wygrzac ten głosnik, bo chyba nikt o tym nie wspomniał....

Zanim moj zaczoł grac tez tak wariował, ale to było troche czasu temu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj go do fachowca na przeglad bo jak dla mnie sprawny glosnik nioe moze harczec obojetnie z czego jest skrzynia jakie jest wygluszenie jej a co do przewodow to musialyby byc naprawde strasznie cienkie ale skoro piszesz ze tuba buczala bez harczenia to moim zdaniem glosnik jest uszkodzony , skontrolowalbym cewke czy nie zsunela sie z karkasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przewinął się przez ręce Lanzar MAXP w którym cewka tarła o nabiegunnik. Mocne dokręcenie 2 czy 3 śrub z jednej strony rozwiązało problem ale seria MAXP12 jak dla mnie nieudana. Jedyna aplikacja w jakiej mi się sprawdził to klozet 40 pare litrów mocno wytłumiony, w roli tłuczka sprawdził się świetnie. Niestety, w kilku innych obudowach nie miał ani zejścia ani kultury. Albo nie umiałem go zaaplikować albo głośnik faktycznie kiepski(stawiam na to drugie bo opinie o nim też nienajlepsze).

 

Apropos CARPOWERA to mi się obiło o uszy 350W/4R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje albo masz coś skopane albo zepsuty głośnik (czy to od nowości czy przez nieuwagę nie ważne)

 

osobiście miałem identyczny układ CP 1502 + LANZAR i grało to naprawdę mocno :) jak moje autko ciśnienie było niezłe niestety był wolny dlatego wymieniłem

 

posprawdzaj jeszcze raz, wygrzej głośnik ewentualnie podjedź do jakieś zakładu CA aby sprawdzili czy instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...