Skocz do zawartości

Który wzmacniacz wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedawno wymieniłem subwoofer, kupiłem Clariona SW3012 700W 350RMS. 
I mam problem, ponieważ wzmacniacz wchodzi w tryb protect, ale tylko wtedy gdy za głośno słucham. Wzmak to Blaupunkt GTA260 ES 500W, obecnie jest na mostku, i ma 180W, co z pewnością jest za małą wartością pod wyżej wymieniony głośnik. 

Czy Crunch GPX600.2 będzie dobrym wyborem? Na mostku ma 300W.
Czy szukać czegoś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś gaina?

 

Po co ci 2 kanałówka? podpinasz pod to przód? jak nie to kup monobloka z 500w rmsu i wyjdzie ci lepiej.

Gaina mam ustawionego mniej więcej na 3/4, nie miałem czasu aby ustawić go zgodnie ze sztuką.

Też myślałem na tym monoblokiem, tylko te 500w rmsu to nie za dużo na taki głośnik?

Może powinno ale nie padło pytanie, jaki przekrój przewodów. i z jakiego materiału? Być może nie warto od razu zmieniać wzmacniacza, a zadbać o prąd dla obecnego..;)

Zasilający jak dobrze pamiętam to 10mm, musiałbym zmierzyć. A przewody dwużyłowe wzmak-sub to 2x4mm. Mowa o miedziakach oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Też myślałem na tym monoblokiem, tylko te 500w rmsu to nie za dużo na taki głośnik?

 

Bedzie w sam raz, moze przyjac do 700w a wzmak i tak 100% nie odda.

 

Przewody troche cienkie. Jak mozesz od kogos pozyczyc wzmacniacz to sprobuj podpiac cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie w sam raz, moze przyjac do 700w a wzmak i tak 100% nie odda.

 

Przewody troche cienkie. Jak mozesz od kogos pozyczyc wzmacniacz to sprobuj podpiac cos innego

Rozumiem, dzięki za info

Może zamiast tu klepać w klawisze trzeba poczytać jak to się robi i zrobić , to ze sztuką? Myślisz że jak dasz 2x mocniejszy wzmacniacz, to będziesz 2x głośniej grał ? 

Czytałem, wiem jak to zrobić :) tylko czy też mam odpowiedni wzmacniacz do tego? Do tego głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...