Skocz do zawartości

Podłączenie dwóch wzmacniaczy bez prowadzenia nowych kabli?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć na wstępie chciałbym się przywitać. :)

 

Mam wzmacniacz aktualne Sony xplod 4 kanałowy zasila front i suba ale zmieniam suba na lepszego i ta 4 kanałowka będzie zasilała przód i tył a drugi wzmak ground zero tylko suba.

Moje pytanie jak to podłączyć?

Da się jakoś to zrobić bez prowadzenia nowych kabli? Jakiś rozgałęźnik? Jeśli tak to gdzie go dać? Przy bezpieczniku przy akusie czy gdzie bliżej aktualnego wzmaka?

Zestaw kabli kupiłem ten sam co mam teraz wiec grubość będzie ta sama. Masę mogę zrobić śrubę obok a remote bym połączyć przy radiu dwoma kablami (wzmak 1 i wzmak 2) o RCA się nie martwię bo wszystko jest w radyjku.

Jeśli są jakieś rozgałęźniki do kabla plusowego to proszę napisać jaki to jest i gdzie dokładnie wpiąć taki rozgałęźnik. Masę i remote to raczej poprowadzę nowe bo to nic trudnego ale drugiego plusowego nie dam rady bo ciężko było z doprowadzeniem go od maski do środka.

Napisze schemat jaki mam teraz:

Kabel + —> Fuse rurkowy 40A —>kabel + —> wzmak

Remote wzmak —> radio

GND śruba od pasa(mam druga obok do drugiego wzmaka)—>GND wzmak

 

I druga sprawa czy jest potrzebny kondensator do tych dwóch wzmakow? Jeśli tak to jaki i jak go połączyć z dwoma wzmacniaczami?

Kable jakie mam to ACV WK-10

 

Schemat na kondensator i dwa wzmaki mam taki:

Kabel + Aku —> fuse —> kabel + —> kondensator

+ i - z kondka do jednego wzmaka i kolejny + i - z kondka do drugiego wzmaka

Kabel - Aku ————————————> kondensator

 

Czy kondek może służyć jako rozdzielacz? Czy lepiej będzie opcja numer 1? Bez kondka i zastosowanie rozdzielacza?

post-31156-0-12382200-1639221155_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz poglądowy schemat dla twojej wersji.

Co prawda jest pokazane radio z 3 parami RCA, nie wiem jakie Ty masz.

W innym przypadku będą modyfikacje w podawaniu sygnału z radia.

 

Jak na schemacie - stosujesz rozdzielacz zasilania - wersja stosowna do zastosowanych przekrojów kabli.

Główny (od aku) ma mieć przekrój zapewniający bezproblemowe zasilenie obu wzmaków.

Czyli jak sumarycznie potrzebować będą 80A, to przekrój kabla głównego dla takiego prądu.

Jak wzmaki potrzebują po 40A, to każdy z kabli od rozdzielacza do każdego ze wzmaków ma mieć przekrój dla takiego prądu.

 

Jak kable będą miały większy (ponad 80A i 2x40A) przekrój, to nic nie zaszkodzi :)

 

8e20da9467ec18d43053b23d67474910.gif

 

 

Jak masz wydajne zasilanie, to kondensator nie będzie konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...