Skocz do zawartości

Strojenie skrzyni


zziajany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadejszła wiekopomna chwila zastanowić się nad skrzynią, mam wymiary których raczej tak nie zostawię bo mi do bagaja nie wejdzie, więc muszę tu odjąć tam dodać żeby się skrzynia zmieściła między plastikami w miejscu dla niej przeznaczonej, i teraz strojenie tutaj mam podane 37Hz troszkę za wysoko jak dla mnie wolał bym zejść poniżej 30Hz[emoji6].Obywatele i obywatelki pomożecie?d6785bb39545068c80e24ddb18cb9027.jpg06a18dd851ec241803bbb11f7eecdaf4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie ma mieć wymiary zewnętrzne, to z nudów jutro popatrzę.
Teraz śpię w najlepsze...
Oczywiście wymiary oczekiwane przez bagażnik.

 

Edit.

Nie podejmuję się, może Ktoś inny.

Inaczej mówiąc - popaprana symulacja tego suba w b-r.

Natomiast w clozecie 50 litrów podanym na tej stronie dla 2 x Patriot przy podaniu tylko 800W na oba będziesz miał 101.2dB SPL przy 20Hz, 104dB przy 25Hz i 106dB przy 30Hz.

 

Opóźnienie w b-r jakoś mi nie pasuje, jest wysokie przy niskim strojeniu. Jak nie ma błędu w T/S i taka budka jest proponowana, to w odsłuchu zapewne nie jest tak źle.

 

Dla jednej sztuki.

 

Ma stromy spadek SPL 27dB/oct - takie mniej więcej jest nachylenie pomiędzy 20Hz a 40Hz.

W CL jest 8dB/oct. Łagodnie schodzi, jak wyżej pisałem przykład.

 

W symulacji dla 1 sztuki przy 60 litrach i strojeniu 37Hz F3 wynosi 30Hz, delay 38,7ms przy 37Hz.

Zejście ze strojeniem do 30Hz daje F3 25.8Hz, delay 42,3ms przy 30Hz.

 

Skrzynię można skorygować raczej bez problemu.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej by wyglądała skrzynia dla 18mm formatek i podwójny front w wersji formatki włożonej od środka skrzyni.

Pojemność powiększona (5 litrów) o te wzmocnienie, którego nie widać na rysunku, a które dopasujesz do frontu od wewnątrz.

Czy wystarczy front 2 x 18mm?

Bo formatki już 22mm na całość spowodują, ze skrzynia nie będzie mogła mieć takich wymiarów jak podałeś - będzie musiała być większa i przekroczy w takim strojeniu i litrażu podane wymiary.

CL owszem, wejdzie bez problemu nawet w wersji pancernej.

 

120 litrów strojona na 30Hz wygląda jak poniżej. Nieco zmniejszona powierzchnia portu, powinien być spoko do 2000W. Powyżej trzeba sprawdzić w realu :)

W Wersji ze strony *ru. skrzynia przekroczy rozmiar bagażnika.

aa8ed7cb0c6045e2.png

f339869901f5d056.png

 

Czyli na styk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...