Skocz do zawartości

Spirit A260.4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szukałem wszędzie informacji co może być przyczyną na googlach ale nic nie znalazłem...
a więc po ostatnim zlocie grałem dość dłużej i nagle odcięło woofery w drzwiach a tweetery dalej grały co może być przyczyną ten wzmacniacz ma osobno 2 kanały na woofery i osobno na tweetery po sprawdzeniu na szybko okazało się ze nie ma masy na kanałach woofera... dziękuje za informacje i miłego dnia życzę

post-26039-0-74834900-1632810323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa - masz na myśli, że po odpięciu WF od wzmaka na kablu mającycm minusową polaryzację jest przerwa?

Początek od [-] wzmaka do [-] WF wykazuje zerową rezystancję w obu drzwiach naraz?

 

Nieco dziwne...

 

A jak z bezpiecznikiem w sekcji WF? Nie ma przerwy/przepalony?

 

Jak bezpiecznik jest O.K., to sprawdź na małej mocy kanały WF podłączając jakieś głośniki czy małe kolumny obojętnie jakiej impedancji - sprawdzisz wzmak na kanałach WF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa - masz na myśli, że po odpięciu WF od wzmaka na kablu mającycm minusową polaryzację jest przerwa?

Początek od [-] wzmaka do [-] WF wykazuje zerową rezystancję w obu drzwiach naraz?

 

Nieco dziwne...

 

A jak z bezpiecznikiem w sekcji WF? Nie ma przerwy/przepalony?

 

Jak bezpiecznik jest O.K., to sprawdź na małej mocy kanały WF podłączając jakieś głośniki czy małe kolumny obojętnie jakiej impedancji - sprawdzisz wzmak na kanałach WF.

tak tak nic nie pokazuje no nie myślę by po mocniejszym graniu mogły się przewody oderwać między drzwiami a wzmacniaczem sprawdzałem bezpieczniki nie wskazuje na spalenie lub jakąkolwiek przerwę no bo jeśli by faktycznie poszedł wzmak to tweetery również nie powinny pracować albo się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wzmaka :)

Jak widać ma wspólne RCA dla obu sekcji.

Sygnał jest podzielony na sekcję WF i TW, każda ze swoim crossover'em i i regulacją Gain dla kanału L i R.

 

A switch Slope 12/18 dla WF nie stoi w jakim nieustalonym punkcie?

Nie został tracony i daje przerwę, bo stoi pomiędzy 12 a 18dB?

 

Ewentualnie coś na PCB zostało uszkodzone w sekcji WF przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...