Skocz do zawartości

Mégane III RS - ocena przygotowanego zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż około pół roku temu przesiadłem się z BMW F10, który posiadał Harman Kardona do cudownej Renault, po pierwszych dwóch dniach stwierdziłem ze nie wytrzymam z oryginalnym zestawem audio ani dnia więcej, nigdy nie słyszałem czegoś co gra gorzej (4x 130 mm 4x wysokotonowy)

Wrzuciłem więc do przodu Focal RSE-130, tył zostawiłem oryginalny, efekt jakiś był ale po wakacyjnym wyjeździe z B&O w pożyczonym samochodzie nastał czas żeby w końcu naprawić nagłośnienie w RSie.

 

Przeszukałem internet i ustaliłem że nadszedł czas dorzucić wzmacniacz, a mój plan rozbudowy zakłada:

 

 

Głośniki przód:

 

Focal ES 130 K

lub

Focal PS 130FE

lub

Morel Tempo Ultra 502

 

Istnieje cień szansy ze uda się jakoś rzeźbiarsko umieścić 165 mm, ale podejrzewam że to akurat odpuszczę bo oryginalnie jest miejsce na 130mm

 

 

Wzmacniacz:

 

Focal AP-4340

Niezłą moc w stosunkowo normalnej cenie, ciężko było coś na jego temat znaleźć

lub

Alpine MRV-F300
Uchodzi na zagranicznych forach za bardzo dobry aczkolwiek obawiam się czy 50W przy 4 ohm nie będzie ograniczające

 

 

Konwerter w przypadku Focala:

Hollywood HLC-40 

 

Alpine ma Hi input

 

 

Głośniki tył:

Pójdą tam uprzednio zakupione Focale RSE-130, które obecnie rezydują z przodu

 

 

Subwoofer:

Na razie brak

 

 

Radio:

Na ile to możliwe chciałbym pozostać przy fabryce jak przy powyższym setupie dalej będzie tak słabo, to będę poszukiwał magika który przerzuci oryginalne fabryczne do schowka.

 

 

Podsumowując ma to być prosty zestaw złożony z 4 głośników średnio tonowych i 2/4 wysoko tonowych, wspomagany wzmacniaczem.

Ktoś z większą wiedza mógłby zerknąć i podpowiedzieć czy wyglada to w miarę sensownie.

Uparłem się na Focala bo do francuskiego auta fajnie by było mieć porządne francuskie audio, aczkolwiek może nie tędy droga?

 

Budżet nie jest ściśle określony ale miło by było się zmieścić w okolicach 2500 zł

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedz

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...