Skocz do zawartości

Opel Astra G by michal


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :kwasny:

Chciałbym zaprezentować moją pierwszą instalację car audio.

Autko to opel astra G, początkowo było w nim fabryczne radio kaseta ze sterowaniem w kierownicy + dwa odseparowane fabryczne zestawy oplowskie. Zostały zastąpiąne nowym sprzetem:

 

Radyjko Pioneer DEH-P6900IB z animacjami :kwasny:Funkcje radia

 

Głośniki przednie μ-Dimension EL Comp 6

Dane techniczne:

· średnica kosza woofera: 165mm

· głębokość montażu woofera: 60mm

· średnica cewki woofera: 25mm

· średnica kopułki tweetera: 25mm

· impedancja: 4 ohm

· moc RMS: 60W

· moc maksymalna: 120W

· pasmo przenoszenia: 60-22000Hz

· skuteczność: 90dB (1W/1m)

· częstotliwość podziału: 4500Hz (6/6dB/okt.)

 

Subwoofer PowerBass S10C BassBox 25 cm z obudową zamkniętą 20 litrów (MDF)

 

Wzmacniacz μ-Dimension RM V41:

Ilość kanałów: 4

Moc wyj. RMS/4Ω, nap. zasil. 12,5V: 4x75W

Moc wyj. RMS/2Ω, nap. zasil. 12,5V: 4x110W

Moc wyj. RMS/4Ω mostek, nap. zasil. 12,5V: 2x225W

 

Okablowanie: SOUND QUEST, Dietz.

 

Całość montowałem razem z ojcem, jakość ciut odbiega od montażu w profesjonalnym zakładzie.

 

Drzwi zostały wygłuszone matami z warstwą aluminium. Za głośnikami podwójne wygłuszenie.

http://img34.imageshack.us/img34/9342/20090516.th.jpg

Głośniki w MDFie, wygłuszenie zewnętrzne.

http://img35.imageshack.us/img35/624/20090516001m.th.jpg

Zamontowane głośniki:)

http://img185.imageshack.us/img185/6739/pict0232.th.jpg

Oryginalne trójkąty przerobione pod nowe syczki, w przyszłości bedą zrobione lepsze.

http://img269.imageshack.us/img269/1153/pict0230ei.th.jpg

Kable głośnikowe poprowadziliśmy na zewnatrz

http://img198.imageshack.us/img198/1782/pict0240t.th.jpg

Bagażnik

http://img7.imageshack.us/img7/5588/pict0235p.th.jpg

Wzmacniacz

http://img134.imageshack.us/img134/4089/pict0237m.th.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/3222/pict0238y.th.jpg

 

Jak dla mnie gra super :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość montowałem razem z ojcem, jakość ciut odbiega od montażu w profesjonalnym zakładzie.

 

 

A ja bym powiedział, że sam zrobisz to 10 razy dokładniej niż w PROFESJONALNYCH zakładach...

 

Poczytaj na forum kilka postów na temat montażu przez PROFESJONALNE firmy :kwasny:

 

 

Powiem tak, wszystko zgodnie ze sztuką...

 

System odseparowany + subwooferek :kwasny:

 

Jak dla mnie gra super :hyhy:

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

 

Ważne, że plan wykonany :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: Marzą mi się głośniczki przednie w cenie okolo 1kzł

 

Siemka

Mam też Asterka i o ile z panelem (tapicerką) łatwo nie jest to za to deska fajna i można fajne granie zrobić:kwasny:

 

A co do cytatu.... taka rada na początek. Kompletnie nie patrz na cenę. Bardzo rożnie z tym bywa. Tak samo jak z różnymi opiniami z forum... to Ty słuchasz muzyki, możesz ją różnie odbierać, mieć inne wymagania. Staraj się pospotykać z innymi maniakami:) i słuchać jak najwięcej. Wtedy odkryjesz to co chcesz, nauczysz się i wtedy można zacząć zmieniać sprzęt:)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział, że sam zrobisz to 10 razy dokładniej niż w PROFESJONALNYCH zakładach...

 

Poczytaj na forum kilka postów na temat montażu przez PROFESJONALNE firmy

K@mil, nie rozpędzaj się z takimi opiniami bo się narazisz kilku użytkownikom tego forum :hyhy:

No chyba że słowo:

PROFESJONALNYCH

miało być napisane w "....." :kwasny:

Całość montowałem razem z ojcem
Jak dla mnie gra super

A jak się ojcu podoba :kwasny:

Ps. Też bym chciał żeby się mojemu ojcu podobał to co robię :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu to wszystko ok poza tym że głośnik gra w kieszeń.

Mógłbys to rozwinąć? Źle cos zrobiliśmy?

Wszystko fajnie oh ah ale radio to mi nie pasuje do tego zestawu

Radio było kupione 2 lata temu, wtedy najważniejsze były animacje i to, że była full opcja. :kwasny:

A jak się ojcu podoba

Podoba, widzi ogromną różnicę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też Asterka i o ile z panelem (tapicerką) łatwo nie jest

Jeśli chodzi o boczki drzwi to przy głośnej muzie nawet nie pisną (były poprawiane 2x) w nich zamontowalismy zwrotnice. Zostały troszkę przerobione od środka plus dodatkowe wyciszenia boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalastrag, woofer jest schowany za kieszenią. W skrajnych przypadkach takie usytuowanie głośnika wiąże się z tym że cały boczek zaczyna chodzić i w efekcie 'grać'. Oczywiście również dźwięk troszkę cierpi na tym bo to jest jakaś przeszkoda dla powietrza które jest wprawiane w drgania przez głośnik.

Jak już kiedyś będziesz miał zamiar zmieniać głośniki to wtedy postaraj się o to by wypuścić głośnik przed tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalastrag, chodziło mi o to, o czym greg-si napisał. O przebudowie tapicerki tak, żeby głośnik wyciągnąć na zewnątrz. I tak samo, teraz nie zmieniaj głośników tylko pierwsze co przerabiaj tapicerkę. Inaczej każde lepsze głośniki będą się marnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taka konstrukcja boczków astrze. Pomyśle nad tym przy nastepnych gośnikach, wtedy mógłbym kupić bardzo glębokie :] Musialby przerobić je fachowiec, moze nawet ktos z forum mógłby. Syczki też podobają mi się w bardziej ukierunkownych trójkatach.

Najbliższe plany kupić kilka oryginalnych nowych płyt , nie mp3.

 

Orientujecie się ile koztowałoby przerobienie?

Głośnik na wierzchu, oryginalne maskownice bedzie pięknie, ale to dopiero na wiosnę :kwasny: Wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten szczegół :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje boczki robiłem już z 2 lata temu jak nie więcej. Wtedy kosztowało to mnie 600zł. Teraz możliwe, że będzie to drożej. I faktycznie musisz uważać komu dać. Nawet w "profi" firmach bywają różne wpadki i błędy w montażu.

 

Konstrukcja boczków faktycznie średnie ale za to dosyć łatwo o kickpanel (zamknięta komora pod głośnik, można powiedzieć, że "kolumna" w drzwiach). Dolna ciemna część się odczepia i w to miejsce skonstruować komorę. Wtedy trzeba pokombinować, żeby dobrze dobrać głośnik do objętości.

 

Chyba się troszkę zapędziłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja boczków faktycznie średnie ale za to dosyć łatwo o kickpanel (zamknięta komora pod głośnik, można powiedzieć, że "kolumna" w drzwiach). Dolna ciemna część się odczepia i w to miejsce skonstruować komorę. Wtedy trzeba pokombinować, żeby dobrze dobrać głośnik do objętości.

Dolna część jest jakby na zgrzewanych napach:) Można łatwo oderwać. Przegladam instalacje innych i faktycznie takie przerobione mają :kwasny:

Czy odczułeś znaczną różnicę w dzwięku po przerobieniu?

Może to będzie niezauważalne dla mojego ucha? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część jest jakby na zgrzewanych napach:) Można łatwo oderwać. Przegladam instalacje innych i faktycznie takie przerobione mają :kwasny:

Czy odczułeś znaczną różnicę w dzwięku po przerobieniu?

Może to będzie niezauważalne dla mojego ucha? :]

Gdzie widziałeś te przeróbki Astry G na kickpanele (komory), czy mówiłeś o samych panelach?

 

Nie wiem czy sam to odczujesz, ale różnica jest. Od tonów średni po kick.

Gdy panele były u mnie robiony jeździłem z Audio System RX165 chyba podpięte pod JL Slash 300/2. Nie pamiętam pieca ale chyba JL.

Pamiętam, że jeździłem z głośnikami bez bocznych tapicerek. Wtedy było wyraźnie czuć poprawę na średnicy, w końcu woofer gra powiedzmy do 2500hz (ogólnie) a ludzkie ucho jest wrażliwe na dźwięki od 1000hz do 3000hz (jakoś tak). Na początku zabawy nie jest to takie łatwe do określenia, ale różnica jest.

Potem miałem założone panele ale bez watoliny pod tapicerką. W sumie podobnie jak bez tapicerki, troszkę stabilniejszy kick.

Następnie gdy zostały wytłumione boczki i tapicerka była dociśnięta do drzwi to kick stał się zwarty, podniósł się i zamiast rozchodzić się po bokach bo był skoncentrowany. Tak to wtedy u siebie odczułem.

 

Na pewnym poziomie taki panel (właściwie chodzi o wyciągnięcie głośnika na zewnątrz, czy to będzie panel czy inny sposó:kwasny: jest obowiązkowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny zestawik i jaki porządny ojciec :kwasny:

 

mnie by martwiły psychicznie głośnikowe na wierzchu między drzwiami, ale mam nadzieję, że się przypadkiem nie przetną przy zamykaniu/otwieraniu drzwi

 

ps. wzmaka będziesz zabudowywał czy na razie będzie pod "osłoną nocy" :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafix1, wysłałem Ci wiadomość na priv, chodzi konkretnie o ustawienia na wzmaczniaczu.

 

Nie mam za bardzo możliwości technicznych zabudowywania wzmaka. Narazie muszę zająć sie dobrym wysterowaniem tego wszystkiego. Chciałbym aby grało jak najlepiej, stroną wizualną zajmię się na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...