Skocz do zawartości

Wyciszenie podłogi


kret87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po rozmowie ze znajomym usłyszałem o jakimś patencie na wyciszenie podłogi samochodu poprzez mieszanie startego korka (takiego jak się kładzie na ściany) z jakąś masą antykorozyjną do zabezpieczania podwozi. Ponoć ma to niedużą masę i jest skuteczne. Zabieram się niebawem za wygłuszanie autka i jesli to było by rozsądne posunięcie to mógł bym tego spróbować. Jeśli ktoś słyszał o tym to prosze o podzielenie się uwagami :) Myślałem o wylaniu takiej masy na podłogę, rozprowadzeniu po powierzchni i przyklejeniu dekarki na to po wyschnięciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o takim sposobie nie słyszałem, ale pomysł wydaje się być dobry.

Korek ma strukturę zamknięto-komórkową, stosuje się go do wyciszania mieszkań.

Oczywiście starty korek musi być w postaci "granulatu", nie może być to pył. Do tego bitex i powina wyjść z tego masa wytłumiąca.

Sam jestem ciekaw efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe żeby wypoziomować to bym musiał ze 3 wiadra wylać :przestraszony: Dekarka już leży na szafie ale wiadomo zawsze coś nowego można spróbować, szkoda że dawno temu pozbyłem się maluszka, miał bym poligon doświadczalny :niepewny:

 

rockerz_12 Mat z filcem bał bym się troche układać na podłodze bo wilgoć wydaje mi się ze będą lapały, nie że mam jakieś nieszczelności ale nawet z dywaników czasem sięwoda wyleje. Takie to myślałem dawać ale na podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret87, maty z filcem są dawane seryjnie w większości aut. Zresztą materiał który jest na podłodze zazwyczaj jest nieprzemakalny.

 

Dobrym sposobem na lekkie wygłuszenie podłogi jest proste zabezpieczenie podłogi od spodu jakimś preparatem antykorozyjnym. Ze 3 warstwy takiego szuwaksu i jest sporo ciszej. Miałem tak w poldku i nie było słychać żadnych kamyczków i np. obijającej się trawy o podłogę.

W obecnym samochodzie jestem na etapie smarowania takim badziewiem podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieprzemakalności wykładziny to może masz rację, nie pomyślałem o tym. Podłogę mam zakonserwowaną własnie jakąś taką masą i barankiem. Jak złapie czasu to chce pomalować nadkola AutoPlastone bo wyczytałem gdzieś, że jest dobry i nie taki drogi a u mnie właśnie podczas deszczu szmery słychać w kabinie.

 

Tak na marginesie bolączką w Almerze N15 są szyby, bo przy prędkościach większych niż 110km/h powietrze szaleje w uszczelkach :kwasny: nawet na forum nissana niewiele dało się na to wymyslić bo w 3D szyby jest kawałek i na dodatek kiepskie prowadnice. Więc autko pod względem ciszy odstaje troszeczke od Lexusa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...