Skocz do zawartości

KickPanel - gra warta świeczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach zabieram się za drzwi. Będzie cięcie i rzeźba, przeróbka z 1x13cm na 2x16,5cm. Bmw e46+excursion sx6c+dB. Zastanawiam się, czy zamknąć je w sealed czy normalnie, bez zamykania tyłu po prostu wstawić je w boczek i zostawić, jak to w 99% chyba wszyscy robią? Oczywiście wygłuszenie maty na zewnetrzne poszycie, matami zamknę otwory techniczne i pianka na boczek. Wiem, ze roboty bylo by więcej, ale jeżeli miało by to sens... tylko jeżeli tak, to potrzebowałbym również porady +/- jakiego litrażu takie dwie 16tki by potrzebowały, niestety nie potrafię odnalezc żadnych danych aby móc coś wrzucić samodzielnie w winisd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przetworniki nie nadaja sie pod komory zamkniete, mozesz zamknac komore ale potrzebny bedzie otwor stratny.

 

Generalnie 98% dostepnych 6.5" car audio nie nadaje sie do tego zastosowania - jesli jednak sie uprzesz nie badz zdziwiony gdy nie uslyszysz nic ponizej 90Hz a srednice bedzie mial podbita i dudniaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za info, nie wiedziałem że aż tak się nie nadają. Jedyne co znalazłem to tylko lakoniczne stwierdzenia, że kick panel jest lepszy. Od tak, po prostu i koniec. Jednak zestawiałem to z faktem, że praktycznie nikt tego nie robi, dlatego zacząłem się mocno zastanawiać o co chodzi ;-) teraz będę wiedział i nie będę więc tracił na to specjalnie czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od głośnika. Na dobrą sprawę w komory można wstawić głośniki z HA. Przykład chociaż Revelatory Scan Speaka. Ale przy twoich głośnikach nie to większego sensu. Lepiej porządnie zamontuj woofery do drzwi na dystansie a nie samych tapicerek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od głośnika. Na dobrą sprawę w komory można wstawić głośniki z HA. Przykład chociaż Revelatory Scan Speaka. Ale przy twoich głośnikach nie to większego sensu. Lepiej porządnie zamontuj woofery do drzwi na dystansie a nie samych tapicerek. 

Oczywiscie ze mozna, bardzo polecam 6,5" SB acoustic szczegolnie ten papierowy ale i kevlar dobrze sobie radzi. Dayton audio LW150 tez jest ok.

 

Problemem jest zawsze to czego oczekujesz od systemu, jaki profil grania etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...